Niechciane owłosienie – problem XXI wieku. 

Obecne kanony piękna wymagają od kobiety nienagannie gładkiej skóry. Z tego też powodu epilacja laserowa jest w tej chwili jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetologicznych. Najczęściej usuwa się owłosienie w obrębie pach, łydek, twarzy, jak również bikini. W naszej Klinice obserwujemy także coraz większe zainteresowanie mężczyzn tego typu zabiegami. Panowie zwykle chcą zlikwidować zbyt obfity zarost na twarzy, szyi, karku, klatce piersiowej i plecach. Zdarzają się nawet tacy, którzy chcą trwale pozbyć się włosów na głowie.

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku zajmujemy się następującymi wskazaniami:

Dlaczego platforma laserowa Alex / Nd-YAG przynosi największe efekty?

  • skutecznie usuwa owłosienie, dzięki największemu powinowactwu do melaniny;
  • usuwa każdy typ włosa – jasny i ciemny, gruby i bardzo cienki;
  • jest odpowiednia dla każdej karnacji skóry;
  • siła dwóch laserów w jednym urządzeniu – uszkadza cebulki włosów i zamyka naczynka odpowiadające za odżywienie włosów;
  • nie podrażnia skóry, a przy cerach bardzo wrażliwych występuje szybko przemijający rumień;
  • nieznaczne doznania bólowe, dzięki zastosowaniu niższych energii;
  • komfortowy zabieg, dzięki systemowi chłodzenia zintegrowanemu z głowicą lasera.

Jak działa laser do epilacji – laser aleksandrytowy i neodymowo-yagowy?

Istnieją różne rodzaje laserów do epilacji. Najnowocześniejszą propozycją na rynku jest połączenie dwóch laserów w jednym urządzeniu. Platforma laserowa składa się z lasera aleksandrytowego i lasera neodymowo-yagowego. Laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm emituje światło wychwytywane przez melaninę (chodzi o tzw. eumelaninę, która nadaje włosom ciemny odcień). W ten sposób doprowadza do termicznego uszkodzenia (fototermolizy) i obumarcia cebulek włosowych. Jest to powinowactwo (a więc zdolność pochłaniania wiązki światła przez melaninę) wyższe niż w przypadku lasera diodowego. Światło lasera Nd-YAG o długości fali 1064 nm zamyka naczynka odżywiające cebulki włosowe, co doprowadza do ich obumarcia. Zatem usuwanie owłosienia odbywa się w dwóch mechanizmach.

Na czym polegają różnice między laserami do epilacji?

Wspomniana różnica pomiędzy laserami do epilacji to powinowactwo światła lasera do melaniny, większe w przypadku platformy laserowej niż w „diodzie”, a tym samym wyższa efektywność zabiegu. Właściwość ta sprawia, że laser Alex / Nd-YAG usuwa włosy zarówno ciemne, jak i nawet bardzo jasne. Ponadto likwiduje włosy grube, jak również bardzo cienkie. Jedynie włosy mające bardzo małą ilość barwnika (siwe) bądź też zawierające feomelaninę, czyli melaninę nadającą włosom odcień czerwony (włosy rude), nie mogą być usunięte drogą laseroterapii. Natomiast wiązka lasera diodowego odbija się od jasnych włosów i nie jest w stanie ich usunąć.

Ponadto laser Alex / Nd-YAG działa na każdy fototyp skóry, czyli jest przeznaczony dla osób o każdym odcieniu karnacji. Osoba wykonująca zabieg ma bowiem możliwość wykorzystania platformy laserowej w dowolnym trybie dostosowanym do koloru skóry pacjenta. W zabiegu stosuje się zatem synergię (współdziałanie) dwóch laserów bądź też każdy z nich osobno.

Ponadto lepsze pochłanianie światła lasera aleksandrytowego przez melaninę sprawia, że zastosowana energia może być niższa. Oznacza to, że zabiegi są zdecydowanie mniej bolesne niż w przypadku lasera diodowego. Jest to niezaprzeczalny atut omawianej platformy laserowej.

Różnice polegają także na innym przygotowaniu skóry do zabiegu epilacji. Procedura przeprowadzana za pomocą lasera diodowego wymaga całkowitego ogolenia włosów bezpośrednio przed zabiegiem. Tymczasem zabieg wykonany laserem aleksandrytowym i Nd-YAG musi być poprzedzony wcześniejszym ogoleniem włosów, by w momencie zabiegu miały one długość 0,5-2 mm. Dzięki temu ewentualne podrażnienia skóry ustąpią jeszcze przed zabiegiem epilacji. Z kolei po epilacji laserem diodowym występuje większe podrażnienie skóry obszaru zabiegowego (co wiąże się także z brakiem przerwy między goleniem włosów a zabiegiem). Jest ona dość mocno zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. W przypadku platformy laserowej w większości przypadków nie ma żadnej reakcji skóry. Jedynie u osób szczególnie wrażliwych obserwujemy krótko utrzymujący się rumień.

Laser do epilacji w Klinice A&A.

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku zabieg laseroterapia epilacja stosujemy z powodzeniem przez cały rok – są to zabiegi wykonywane na nieopalonej skórze. Należy przy tym pamiętać o zasadach ochrony przed promieniowaniem UV, stosując filtry przeciwsłoneczne (co najmniej 50 SPF), a także unikając ekspozycji na słońce. Zabiegi w naszej Klinice przeprowadzamy za pomocą platformy laserowej Alex / Nd-YAG, posiadającej certyfikat medyczny.

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonujemy następujące zabiegi: