fbpx

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia Białystok

Blog

Przywitaj jesień, pożegnaj przebarwienia.

Przebarwienia najczęściej są niemiłą pamiątką po lecie. Czy można ich uniknąć? Jak je usunąć? Razem z Kliniką A&A przywitaj jesień, pożegnaj przebarwienia!

czytaj artykuł
Przebarwienia

Zgrzytanie zębami? Czas z tym skończyć!

Zgrzytanie zębami to jeden z wielu objawów bruksizmu. Czas z tym skończyć! Medycyna estetyczna daje pacjentowi taką możliwość.

czytaj artykuł
Bruksizm

Zabiegi w seriach – dlaczego to ważne?

Marzymy o zabiegu, który natychmiast cofnie czas i poprawi naszą skórę. Jednak w medycynie estetycznej większość procedur to zabiegi w seriach. Dlaczego?

czytaj artykuł
Zabiegi w seriach - dlaczego to ważne

Piękne spojrzenie – z nami się uda

Piękne spojrzenie zależy w dużym stopniu od stanu powiek. Nadmiar skóry psuje estetykę tej okolicy, może także istotnie ograniczać pole widzenia.

czytaj artykuł
Piękne spojrzenie - z nami się uda

Dłonie jak marzenie – na życzenie

Dłonie są wizytówką kobiety i mężczyzny, choć często ich pielęgnację traktujemy po macoszemu. Co robić, by mieć dłonie jak marzenie?

czytaj artykuł
Dłonie jak marzenie – na zyczenie

Pierwsze zmarszczki – od czego zacząć?

Prędzej czy później każdy z nas odkrywa pierwsze zmarszczki na swojej twarzy. Często właśnie wtedy zaczyna się przygoda pacjenta z medycyną estetyczną.

czytaj artykuł
Pierwsze zmarszczki - od czego zacząć

Wypełniacze – czy osiągnę naturalny wygląd?

Pacjent w gabinecie medycyny estetycznej chce uzyskać naturalny wygląd, a nie przerysowany i sztuczny. Jak zrobić to dobrze za pomocą wypełniaczy?

czytaj artykuł
wypelniacze–czy-osiągne-naturalny-wyglad

Nawilżenie na życzenie w Klinice A&A

Letnie upały i klimatyzacja przyczyniają się do wysuszenia naszej skóry. Dlatego tak istotne jest utrzymanie jej odpowiedniego nawilżenia. Jak to zrobić?

czytaj artykuł

Co z tym brzuchem – jak pozbyć się oponki?

Oponka na brzuchu jest zmorą nie tylko osób z nadwagą, ale często także prowadzących sportowy tryb życia. Czy znaleźliśmy już sposób, jak pozbyć się oponki?

czytaj artykuł
co-z-tym-brzuchem-jak-pozbyć-się-oponki

Przestań się czerwienić – nasze sposoby na rumień

Rumień i popękane naczynka to bardzo powszechny problem wielu kobiet i mężczyzn. W Klinice A&A mamy na to swoje sposoby. Zatem przestań się czerwienić!

czytaj artykuł
przestan-sie-czerwienic-nasze-sposoby-na-rumien

Skąd uprzedzenia wobec botoksu?

Toksyna botulinowa jest najstarszym preparatem stosowanym w medycynie estetycznej i jednocześnie wywołującym najwięcej uprzedzeń wśród pacjentów. Dlaczego?

czytaj artykuł
Toksyna botulinowa - nadpotliwość

Zabiegi odmładzające skórę na różnej głębokości

Urządzenia wykorzystywane w medycynie anti-aging działają na różnych poziomach skóry, a łączenie procedur pozwala prowadzić kompleksowe terapie odmładzające.

czytaj artykuł
Zabiegi odmładzające skórę na różnej głębokości,

Jakie zabiegi polecamy na wiosnę?

Wiosna to czas na zabiegi regenerujące skórę po zimie i przygotowujące ją na nadejście lata. Co na ten okres proponujemy w Klinice A&A?

czytaj artykuł
Jakie zabiegi polecamy na wiosnę?

Laseroterapia frakcyjna, ablacyjna – o co chodzi?

Laseroterapia przeżywa obecnie swój rozkwit. Różne są rodzaje laserów i nie jest łatwo je rozróżnić. Co oznaczają słowa „ablacyjny” czy „frakcyjny”?

czytaj artykuł
Laseroterapia (CO2) - przebarwienia

Powiększanie ust – czy warto?

Powiększanie ust czy raczej umiejętne modelowanie? Wydobycie piękna z tej części ciała wymaga wyczucia i jest pewnego rodzaju sztuką.

czytaj artykuł
Powiększanie ust - czy warto

Depilacja laserowa – czy to działa?

Depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Ale czy to działa naprawdę? Jaki laser wybrać?

czytaj artykuł
Laseroterapia (ALEX / ND-YAG) - epilacja

Kroplówki dożylne – skąd te kontrowersje i jak to powinno wyglądać?

W ostatnim miesiącu rozgorzała dyskusja na temat zasadności podawania kroplówek w lecznictwie pozaszpitalnym. O co tak naprawdę ten hałas?

czytaj artykuł
Kroplówki - czy warto

Podwójny podbródek – jak go zlikwidować?

Podwójny podbródek to problem nie tylko osób z nadwagą, ale często przypadłość zaburzająca proporcje twarzy u całkiem szczupłych osób. Jak go zlikwidować?

czytaj artykuł
Lipoliza iniekcyjna

Jaka jest różnica między osoczem a fibryną bogatopłytkową?

Zabiegi z osoczem i fibryną bogatopłytkową należą do popularnych procedur autologicznych. Na czym polegają różnice między nimi?

czytaj artykuł
Osocze bogatopłytkowe

Trudno gojące się rany – czy można zrobić coś więcej?

Trudno gojące się rany stanowią spory problem dla wielu pacjentów. Wśród terapii ran wyróżniają się metody oparte na preparatach autologicznych.

czytaj artykuł

Przeszczep tłuszczu – o co w tym chodzi?

Przeszczep tłuszczu staje się coraz popularniejszą alternatywą dla innego rodzaju wypełniaczy i metod odmładzających tkanki. Na czym polega ten zabieg?

czytaj artykuł
Lipotransfer

Jak pozbyć się brodawek wirusowych?

Jak pozbyć się brodawek wirusowych? Na szczęście w Klinice A&A zwykle wystarcza jednorazowy zabieg wykonany laserem CO2 lub plazmą medyczną.

czytaj artykuł
Brodawki wirusowe

Nowe zastosowania toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa jest najstarszym preparatem stosowanym w medycynie estetycznej. Mimo tego pojawiają się wciąż nowe wskazania do zabiegów z jej użyciem.

czytaj artykuł

Do czego służy laser CO2?

Laser CO2 należy do podstawowych urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej. Wszechstronny, precyzyjny, dający konkretne efekty zabiegowe – to jego atuty.

czytaj artykuł

Peelingi dobre na wszystko?

Jesień to początek sezonu na peelingi chemiczne. Dzięki nim możemy osiągnąć efekty estetyczne albo terapeutyczne - peelingi są dobre niemal na wszystko.

czytaj artykuł
Peelingi medyczne

Na pomoc męskim problemom

Zabiegi stosowane w ramach urologii estetycznej poprawiają wygląd męskich narządów płciowych. Estetyczny wygląd okolic intymnych podnosi samoocenę mężczyzny.

czytaj artykuł

Sposoby na popękane naczynka – który wybrać

Popękane naczynka są utrapieniem wielu pacjentów zgłaszających się do naszej Kliniki. Usuwamy je metodami dobieranymi zależnie od rodzaju zmian naczyniowych.

czytaj artykuł
Laseroterapia (ALEX / ND-YAG) - zmiany naczyniowe

Żegnamy włókniaki i inne zmiany skórne

Włókniaki to łagodne zmiany skórne, które często są usuwane w Klinice A&A. Zabiegi wykonujemy za pomocą certyfikowanych urządzeń medycznych.

czytaj artykuł
Plazma medyczna

Gdy owal twarzy opada…

Gdy owal twarzy opada, to znak, że czas na zabiegi liftingujące. Różnorodność dostępnych procedur umożliwia zastosowanie najwłaściwszej dla danego pacjenta.

czytaj artykuł
Nici liftingujące

Wypadanie włosów po przebyciu COVID-19 – co można zrobić?

Wzmożone wypadanie włosów po przebyciu COVID-19 jest dość częstym problemem. Ważne, by jak najszybciej zacząć przeciwdziałać temu zjawisku.

czytaj artykuł
Zabieg d'Arsonval z infuzją tlenową

Jak skutecznie modelować sylwetkę?

Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą osobom chcącym modelować sylwetkę. Jakie metody są zatem dobre na wyszczuplanie?

czytaj artykuł
Jak skutecznie modelować sylwetkę

Jak wyleczyć grzybicę paznokci?

Grzybica paznokci dotąd wiązała się z długotrwałą terapią, która nie zawsze kończyła się sukcesem. Na szczęście obecnie są nowe rozwiązania.

czytaj artykuł
Jak wyleczyć grzybicę paznokci?

Jak zlikwidować blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe są częstą niechcianą pamiątką po trądziku pospolitym. Medycyna estetyczna na szczęście dysponuje metodami likwidującymi ten problem.

czytaj artykuł
Jak usunąć blizny potrądzikowe

Czy to odcisk tak boli na stopie?

Wszystko, co boli na stopie, jest określane przez pacjenta jako odcisk. Tymczasem nie zawsze mamy do czynienia z odciskami.

czytaj artykuł
Odcisk czy brodawka wirusowa

Jak zadbać o cerę dojrzałą?

Cera dojrzała wymaga większej troski i silnie działających zabiegów. Klinika A&A oferuje kompleksowy plan zabiegowy, dobrany do potrzeb pacjenta.

czytaj artykuł
Jak zadbać o cerę dojrzałą

Dlaczego botoks jest najpopularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej?

Toksyna botulinowa to wciąż numer jeden wśród zabiegów medycyny estetycznej. Dlaczego tak się dzieje?

czytaj artykuł
Toksyna botulinowa - najpopularniejszy zabieg

Jakie są najczęstsze zabiegi ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna wzbudza coraz większe zainteresowanie pacjentek. W A&A szczególną popularnością cieszą się zabiegi poprawiające satysfakcję seksualną.

czytaj artykuł
ginekologia estetyczna

Co jest najlepsze pod oczy i dlaczego nie jest to kwas hialuronowy?

Okolica pod oczami to niezwykle delikatny obszar, którego korektę przeprowadza się zwykle kwasem hialuronowym. W A&A preferujemy jednak inne rozwiązania.

czytaj artykuł

Jak wykonuje się makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi jest coraz popularniejszym zabiegiem, który pozwala cieszyć się nieskazitelnym wyglądem przez cały czas.

czytaj artykuł
Makijaż permanentny brwi

W jaki sposób pozbyć się niechcianego owłosienia?

Nadmierne czy też niechciane owłosienie najskuteczniej usuwa laseroterapia. O trwałości i bezpieczeństwie tych zabiegów decyduje rodzaj i jakość lasera.

czytaj artykuł
Epilacja laserowa

Czy można pozbyć się cellulitu?

Latem chętnie odsłaniamy ciało i wtedy bardziej zwracamy uwagę na cellulit, który nie dodaje nam urody. Jak skutecznie się go pozbyć?

czytaj artykuł

Jak rozwiązać problem nadpotliwości?

Wysokie letnie temperatury nasilają dyskomfort związany z nadpotliwością różnych okolic ciała. Na szczęście są sposoby, które eliminują ten problem.

czytaj artykuł
Toksyna botulinowa - nadpotliwość

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.