fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Depilacja intymna

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której rozwiązuje się problem owłosienia okolic intymnych (włosy łonowe, nadmierne owłosienie w okolicach genitaliów, owłosienie łonowe, włosy na jądrach, włosy na penisie, owłosienie okolic bikini, owłosienie na szparze pośladkowej, owłosienie miejsc intymnych, nadmierne owłosienie, wrastające włoski).

Kobiety i mężczyźni coraz częściej pozbywają się owłosienia z okolic intymnych. Najbardziej efektywnie usuwa je epilacja laserowa.

Owłosienie okolic intymnych pojawia się w okresie pokwitania (w 12-13 roku życia). Istnieją różne opinie na temat potrzeby jego usuwania. Według jednych teorii obecność włosów w tej okolicy stanowi barierę przed wnikaniem drobnoustrojów do organizmu i z tego powodu pełni funkcję ochronną. Z drugiej zaś strony bujne owłosienie utrudnia utrzymanie higieny okolic intymnych i tym bardziej powinno być likwidowane. Inną kwestią są względy estetyczne, ponieważ upodobania co do wyglądu są sprawą bardzo indywidualną. Niewątpliwie kobiety z obfitym owłosieniem wykraczającym poza linię bielizny będą czuły się lepiej w stroju kąpielowym po usunięciu widocznych włosków. Coraz więcej pań wybiera bardziej radykalne usuwanie włosów łonowych, pozostawiając jedynie wąski paseczek lub usuwając wszystkie włoski z okolic intymnych. Podobnie mężczyznom coraz bardziej zależy na atrakcyjnym wyglądzie, także w strefach intymnych.
U części kobiet występuje problem nadmiernego owłosienia typu męskiego, zwany hirsutyzmem. Jest on wyrazem zaburzeń hormonalnych i polega na występowaniu grubych ciemnych włosów w okolicach typowo męskich, m.in. w obszarze kresy białej (od pępka do spojenia łonowego), na wewnętrznej powierzchni ud czy w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Usuwanie owłosienia jest w tym wypadku formą leczenia objawowego tego schorzenia. Niezależnie od tego postępowania kobieta powinna przejść diagnostykę endokrynologiczną i ewentualnie mieć wdrożone leczenie hormonalne.
Niewątpliwie, usuwanie owłosienia z okolic intymnych, czyli z okolicy pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych/moszny i okolicy odbytu, staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Rozróżniamy kilka rodzajów depilacji intymnych u kobiet, wśród których najpopularniejszy podział to bikini płytkie, bikini całkowite (brazylijskie) i dodatkowo – zabieg w okolicy szpary pośladkowej. Z kolei mężczyźni często decydują się na tzw. depilację brazylijską („boyzilian”, „brazilian”), polegającą na usunięciu włosków ze wzgórka łonowego, moszny i okolicy szpary pośladkowej.

W jakim celu pacjenci decydują się usunąć owłosienie z okolic intymnych?

  • uzyskanie estetycznego wyglądu okolic intymnych;
  • łatwiejsze utrzymywanie higieny okolic intymnych;
  • wzrost atrakcyjności seksualnej;
  • profilaktyka zapalenia mieszków włosowych (możliwa przy zastosowaniu epilacji laserowej, skłonność do występowania stanów zapalnych występuje często jako skutek mechanicznego usuwania włosków);
  • u kobiet leczenie objawowe hirsutyzmu w przebiegu zaburzeń hormonalnych (zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, hiperprolaktynemia, choroba i zespół Cushinga, stosowanie leków o działaniu androgennym – sterydy anaboliczne, progestageny stymulujące owulację, leki stosowane w leczeniu endometriozy, leki przeciwnadciśnieniowe i przeciwpadaczkowe, niektóre antybiotyki i blokery histaminowe).

W jaki sposób można pozbyć się owłosienia okolic intymnych?

Likwidacja owłosienia z okolic intymnych może być wykonana za pomocą różnych metod. Tradycyjne sposoby to depilacja mechaniczna za pomocą wosków, pasty cukrowej lub depilatora elektrycznego. Część kobiet i mężczyzn posługuje się środkami chemicznymi (kremy do depilacji) albo po prostu ręcznymi maszynkami do golenia. Są to jednak sposoby, które mogą być przyczyną podrażnień skóry i dają krótkotrwałe efekty. Popularność zyskuje laserowe usuwanie owłosienia, ponieważ wykonanie serii tych zabiegów powoduje trwałe pozbycie się włosków z miejsc intymnych.

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku stosuje się następujące zabiegi:

  • laseroterapia (Alex/Nd-YAG) – epilacja w ginekologii estetycznej (depilacja laserowa bikini, laserowe usuwanie włosów w miejscach intymnych, depilacja laserowa szpary pośladkowej);
  • laseroterapia (Alex/Nd-YAG) – epilacja w urologii estetycznej (usuwanie nadmiernego owłosienia laserem, epilacja okolic intymnych męskich, likwidacja włosów łonowych u mężczyzn).
depilacja-intymna

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.