fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Depilacja laserowa intymna

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg depilacja laserowa intymna.

Depilacja laserowa intymna to sposób na owłosienie okolic intymnych. Pozwala poprawić estetykę tych okolic i podnieść atrakcyjność seksualną. Istnieją różne opinie na temat potrzeby usuwania owłosienia intymnego. Według jednych teorii obecność włosów w tej okolicy stanowi barierę przed wnikaniem drobnoustrojów do organizmu i z tego powodu pełni funkcję ochronną. Z drugiej zaś strony bujne owłosienie utrudnia utrzymanie higieny okolic intymnych i tym bardziej powinno być likwidowane. Inną kwestią są względy estetyczne, ponieważ upodobania co do wyglądu są sprawą bardzo indywidualną. Niewątpliwie kobiety z obfitym owłosieniem wykraczającym poza linię bielizny będą czuły się lepiej w stroju kąpielowym po usunięciu widocznych włosków. Coraz więcej pań wybiera bardziej radykalne usuwanie włosów łonowych, pozostawiając jedynie wąski paseczek lub usuwając wszystkie włosy z okolic intymnych. Podobnie mężczyznom coraz bardziej zależy na atrakcyjnym wyglądzie, także w strefach intymnych.

Jak często występują wskazania do zabiegu depilacja laserowa intymna?

Owłosienie intymne występuje u wszystkich osób, które osiągają dojrzałość płciową, zaś jego usuwanie staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Natomiast u 5-20 proc. kobiet występuje problem nadmiernego owłosienia typu męskiego, zwany hirsutyzmem. 

Jak wygląda owłosienie okolic intymnych?

Depilacja laserowa intymna to sposób na niechciane owłosienie okolic intymnych. Dotyczy ono występowania włosów w okolicy pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych/moszny, a także okolicy odbytu. Natomiast nadmierne owłosienie okolic intymnych występuje w hirsutyzmie. Polega ono na występowaniu u kobiet grubych, ciemnych włosów w obszarach przekraczających standardowe okolice bikini, czyli linię bielizny. Ponadto włosy występują wtedy poza okolicami intymnymi, tj. w okolicach typowo męskich, m.in. w obszarze kresy białej (od pępka do spojenia łonowego), na wewnętrznej powierzchni ud czy też w okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Jakie rodzaje zmian poddaje się zabiegowi depilacja laserowa intymna?

Depilacja laserowa intymna obejmuje kilka rodzajów zabiegów wynikających z potrzeby usuwania różnego obszaru owłosienia intymnego. U kobiet najpopularniejszy podział to bikini płytkie, bikini całkowite (brazylijskie) i dodatkowo – zabieg w okolicy szpary pośladkowej. Z kolei mężczyźni często decydują się na tzw. depilację brazylijską („boyzilian”, „brazilian”), polegającą na usunięciu włosków ze wzgórka łonowego, moszny i okolicy szpary pośladkowej.

Przyczyny powstawania owłosienia okolic intymnych:

Depilacja laserowa intymna jest zabiegiem rozwiązującym problem owłosienia okolic intymnych, który może być spowodowany różnymi przyczynami:

  • pokwitanie (osiągnięcie dojrzałości płciowej) – owłosienie intymne pojawiające się w 12-13 roku życia jako III-rzędowa cecha płciowa;
  • zaburzenia hormonalne u kobiet – zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, hiperprolaktynemia, choroba i zespół Cushinga, stosowanie leków o działaniu androgennym – sterydy anaboliczne, progestageny stymulujące owulację, a także leki stosowane w leczeniu endometriozy;
  • stosowanie niektórych leków – leki przeciwnadciśnieniowe, leki przeciwpadaczkowe, niektóre antybiotyki, jak również blokery receptorów histaminowych. 

Zapobieganie powstawaniu owłosienia okolic intymnych:

Nie ma możliwości zapobiegania pojawieniu się owłosienia okolic intymnych, ponieważ jest ono uwarunkowane genetycznie i pojawia się jako naturalny etap dorastania człowieka. Natomiast w przypadku hirsutyzmu kobieta powinna przejść diagnostykę endokrynologiczną i ewentualnie mieć wdrożone leczenie hormonalne. Usuwanie owłosienia jest w tym wypadku formą leczenia objawowego tego schorzenia.

W jaki sposób można usunąć owłosienie okolic intymnych?

Likwidacja owłosienia z okolic intymnych może być wykonana za pomocą różnych metod. Tradycyjne sposoby to depilacja mechaniczna za pomocą wosków, pasty cukrowej bądź też depilatora elektrycznego. Część kobiet i mężczyzn posługuje się środkami chemicznymi (kremy do depilacji) albo po prostu ręcznymi maszynkami do golenia. Są to jednak sposoby, które mogą być przyczyną podrażnień skóry, a także występowania stanów zapalnych jako skutek mechanicznego usuwania włosków. Tymczasem popularność zyskuje depilacja intymna w formie laserowego usuwania owłosienia, wykonywanego za pomocą laserów medycznych. Stosuje się je jako profilaktykę zapalenia mieszków włosowych, zaś u kobiet jako leczenie objawowe hirsutyzmu w przebiegu zaburzeń hormonalnych. 

Ryzyko nawrotu owłosienia okolic intymnych:

Depilacja intymna wykonana laserem (tzw. epilacja laserowa) powoduje trwałe pozbycie się włosów z miejsc intymnych. Wyjątek stanowi owłosienie będące wyrazem zaburzeń hormonalnych, które może nawracać nawet po serii zabiegów laserowych, o ile nie zostanie przeprowadzone leczenie endokrynologiczne. Natomiast mechaniczne i chemiczne metody usuwania owłosienia zawsze dają krótkotrwały efekt.

Polecane zabiegi depilacji laserowej intymnej:

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.