fbpx

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia Białystok

Opadające kąciki ust

Opadające kąciki ust nadają twarzy smutny, zmęczony wygląd. W Klinice A&A problem ten rozwiązujemy m.in. za pomocą fibryny bogatopłytkowej.

W wyniku procesu starzenia się dochodzi do powstania zmarszczek i wiotczenia skóry, która traci wypełnienie. Z czasem zmieniają się rysy twarzy – odwróceniu ulega tzw. trójkąt młodości, do tej pory zwrócony wierzchołkiem do dołu. Policzki stopniowo opadają, a tłuszcz gromadzi się w okolicach żuchwy i brody. Powoli zanika tkanka podskórna i kostna w okolicy podbródka, co powoduje zapadnięcie się skóry pod dolną wargą na całej jej długości. Wiotczeją również mięśnie mimiczne, które są odpowiedzialne za uśmiech, w wyniku czego nie są w stanie utrzymywać dłużej kącików ust we właściwej pozycji. Gdy kąciki ust zmieniają swoje położenie i układają się w podkówkę, twarz nabiera smutnego i zmęczonego wyglądu. Dodatkowo usta tracą swoją pierwotną barwę, jędrność i elastyczność. U osób z pogodnym wyrazem twarzy proces ten zachodzi trochę wolniej. Opadanie kącików ust przyspiesza wyrazista mimika twarzy, która jest związana z intensywną pracą mięśnia okrężnego ust.

Jakie czynniki zwiększają ryzyko opadania kącików ust?

  • predyspozycje genetyczne;
  • nadmierna mimika twarzy, np. zbyt częste cofanie brody i przesuwanie żuchwy ku tyłowi;
  • proces starzenia;
  • wiotczenie skóry wokół ust;
  • wiotczenie mięśni mimicznych wokół ust;
  • aktywność mięśnia obniżającego kąt ust;
  • ubytek tkanki poniżej kącików ust;
  • problemy ortodontyczne.

W jaki sposób pozbyć się opadających kącików ust?

Podniesienie kącików ust jest możliwe dzięki wykonaniu różnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W tym celu można zastosować kwas hialuronowy, fibrynę bogatopłytkową lub przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Odpowiednie podanie tych preparatów powoduje podniesienie kącików ust i wygładzenie skóry, a przez to również odmłodzenie twarzy. Efekt uniesienia opadniętych kącików ust można uzyskać pośrednio dzięki zastosowaniu nici liftingujących lub HIFU, które modelując kształt twarzy, powodują m.in. poprawę wyglądu okolicy kącików ust. Z kolei toksyna botulinowa blokuje połączenia nerwowe pomiędzy płytką nerwową a mięśniem, co powoduje rozluźnienie mięśni i rozprostowanie zmarszczek. Po zabiegu twarz nabiera młodszego i naturalnego wyglądu, a kąciki ust są podniesione.

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.