A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Terapia na niedoskonałości cery

Terapia na niedoskonałości cery (Acne Out Therapy) służy do normalizacji cery tłustej, mieszanej i trądzikowej, pielęgnacji zanieczyszczonej skóry z rozszerzonymi porami oraz terapii przeciwtrądzikowej. Jej twórcą jest firma Arkana – producent naturalnych dermokosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji i profesjonalnego użytku. Preparaty stosowane podczas zabiegu zawierają kwas szikimowy, który uzyskuje się z anyżu gwiaździstego (shikimi). Do tej pory był wykorzystywany głównie w przemyśle farmaceutycznym jako półprodukt do uzyskiwania związków przeciwwirusowych. Używano go również jako aktywatora biosyntezy witaminy K oraz łagodny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy. Obecnie ze względu na swoje właściwości kwas szikimowy jest coraz częściej stosowany w preparatach pielęgnacyjnych przeznaczonych do skóry problematycznej.

Zalety zabiegu

Terapia na niedoskonałości cery oparta jest na synergicznym działaniu substancji aktywnych, takich jak: czysty kwas szikimowy (nazwa handlowa Verochic), kwas salicylowy oraz innowacyjny surowiec Affipore, czyli ekstrakt z liści afrykańskiej rośliny o nazwie bukko brzozowe (Agathosma betulina). Jest on bogaty we flawonoidy, dzięki czemu zmniejsza pory i matuje tłustą skórę. Zabieg Acne Out Therapy ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Oczyszcza i zwęża pory, przyspiesza gojenie się zmian i podrażnień, zapobiega stanom zapalnym i przeciwdziała rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Ponadto reguluje nadmiar sebum, redukuje zaskórniki, normalizuje pracę gruczołów łojowych i odblokowuje ich zaczopowane ujścia.

Opis zabiegu oczyszczającego

Zabieg trwa maksymalnie 60 minut. Rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry przy użyciu Acne Out Gel, który usuwa makijaż, nadmiar sebum i koi podrażnioną cerę. Kolejnym krokiem jest tonizacja skóry za pomocą toniku Acne Out Toner. Na tak przygotowaną skórę nakłada się maskę otwierającą pory Open Pore Mask o rozgrzewającym i rozpulchniającym działaniu. Po upływie 15 minut zmywa się ją i rozpoczyna oczyszczanie kawitacyjne lub manualne. Następnie ponownie tonizuje się cerę przy użyciu toniku. W celu normalizacji skóry i zmniejszenia ewentualnego podrażnienia aplikuje się (manualnie lub za pomocą sonoforezy) kilka kropel Acne Out Serum, które dezaktywuje florę bakteryjną i przyśpiesza regenerację. W dalszej części zabiegu nakłada się na 15–20 minut maskę zwężającą pory i pomagającą wchłonąć nadmiar sebum Acne Out Mask. Po upływie wyznaczonego czasu zmywa się ją i jeszcze raz tonizuje skórę. Przed zakończeniem zabiegu na najbardziej zanieczyszczone strefy stosuje się punktowo pastę Acne Eliminator umożliwiającą odnowę skóry oraz redukcję grudek, krostek i zaskórników. Na sam koniec nakłada się krem do cery tłustej Acne Out Cream. Uzupełnieniem terapii jest domowa pielęgnacja cery trądzikowej za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Opis zabiegu normalizującego

Na początku zabiegu oczyszcza się skórę za pomocą żelu oczyszczającego Acne Out Gel i tonizuje ją tonikiem oczyszczającym przeznaczonym do skóry tłustej, trądzikowej i mieszanej Acne Out Toner. Następnie nakłada się na 5 minut krystaliczny peeling do twarzy Crystal Peel. Po zmyciu maski wykonuje się peeling kawitacyjny z użyciem specjalistycznego płynu do kawitacji Cavi Deep Cleanser lub mikrodermabrazję diamentową i ponownie tonizuje skórę, po czym nanosi się Acne Out Serum z kwasem szikimowym (manualnie lub za pomocą sonoforezy). Kolejny etap zabiegu polega na nałożeniu maski normalizująco-ściągającej Acne Out Mask i pozostawieniu jej na skórze przez 15–20 minut. Po upływie wyznaczonego czasu zmywa się ją kompresem, po czym jeszcze raz tonizuje skórę i ewentualnie nakłada maskę algową z dodatkiem zielonej herbaty. Na koniec zabiegu stosuje się na całej twarzy krem do cery tłustej Acne Out Cream, a na zmienione chorobowo obszary pastę na zmiany trądzikowe i podrażnienia Acne Eliminator zawierającą cynk, kwas szikimowy i salicylowy oraz olejek z drzewa herbacianego.

Częstotliwość zabiegów

Zabiegi oczyszczające wykonuje się w seriach 6–8 zabiegów. Przerwy pomiędzy nimi powinny wynosić 14–30 dni. W przypadku zabiegów normalizujących zaleca się serię 6 zabiegów w odstępach cotygodniowych.

Przeciwwskazania

Żaden z zabiegów nie może zostać wykonany w przypadku, gdy występują rany, otarcia, skaleczenia i jakiekolwiek pęknięcia na powierzchni skóry. Inne przeciwwskazania to: alergia na składniki stosowanych podczas terapii kosmetyków, opryszczka, stany zapalne i nowotwory skóry oraz bakteryjne, wirusowe lub grzybicze choroby zakaźne.

Terapia na niedoskonałości cery w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku przeprowadzana jest przez doświadczonych kosmetologów.

Umów się na zabieg

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Infuzja tlenowa

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Mezoterapia mikroigłowa

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Mikrodermabrazja diamentowa

Twarz

Twarz, szyja i dekolt

Oczyszczanie manualne na zimno

Oksybrazja - peeling wodno-tlenowy

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Rytuały na twarz

Zabieg obkurczający naczynia - contra-redness

Zabieg obkurczający naczynia - contra-redness - pakiet 5 zabiegów

Zabieg przeciwłojotokowy - contra-sebum

Zabieg przeciwłojotokowy - contra-sebum - pakiet 5 zabiegów

Zabieg odżywczy dla skóry suchej - contra-dry

Zabieg odżywczy dla skóry suchej - contra-dry - pakiet 5 zabiegów

Zabieg silnie liftingujący 40+ - infusion super lift

Zabieg silnie liftingujący 40+ - infusion super lift - pakiet 5 zabiegów

Zabiegi bankietowe

SOS wokół oczu

SOS wokół oczu - pakiet 5 zabiegów

Aktywna witamina C

Aktywna witamina C - pakiet 5 zabiegów

Ekspresowa metamorfoza

Ekspresowa metamorfoza - pakiet 5 zabiegów

Ekspresowa rewitalizacja

Ekspresowa rewitalizacja - pakiet 5 zabiegów

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn - pakiet 5 zabiegów

Zabiegi fotoprotekcyjne

Skóra wrażliwa i/lub naczyniowa

Skóra wrażliwa i/lub naczyniowa - pakiet 6 zabiegów

Skóra sucha i odwodniona

Skóra sucha i odwodniona - pakiet 6 zabiegów

Skóra dojrzała

Skóra dojrzała - pakiet 6 zabiegów

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty