A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Zabiegi kosmetyczne mają na celu profesjonalną pielęgnację skóry przy użyciu wysokiej jakości zaawansowanych technologicznie i bogatych w substancje aktywne kosmetyków. Profesjonalne kosmetyki w połączeniu z odpowiednim zabiegiem skutecznie poprawiają stan i kondycję skóry niezależnie od typu cery. Linie profesjonalnych kosmetyków stosowane w gabinetach kosmetycznych zawierają więcej składników aktywnych niż produkty z drogerii czy aptek, dlatego też nawet najlepsze czy najdroższe kosmetyki nie zastąpią wizyty w gabinecie kosmetologicznym. Warto zatem kilka razy w roku oddać się w opiekę specjalistów i skorzystać z podstawowego zabiegu pielęgnacyjnego, po którym skóra jest oczyszczona i lepiej nawilżona, nabiera też blasku i świeżości. Dzięki systematycznie wykonywanym zabiegom kosmetycznym cera wygląda zdrowo i znacznie młodziej.

Opis zabiegu

  • Podstawowy zabieg pielęgnacyjny to zabieg indywidualnie dobierany przez kosmetologa w zależności od typu cery i rodzaju problemu estetycznego. Składa się z 4 etapów:
    Pierwszym z nich jest peeling kawitacyjny. Kawitacja polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. W wyniku zetknięcia wilgotnej skóry z ultradźwiękami powstają mikropęcherzyki, które po chwili ulegają rozpadowi, powodując rozbicie starych komórek warstwy rogowej naskórka. Peeling kawitacyjny dokładnie czyści skórę, usuwa martwe komórki i zaskórniki, hamuje rozmnażanie się bakterii oraz poprawia gospodarkę wodną skóry. Ponadto usprawnia przepływ krwi i limfy, zapewniając dotlenienie i pobudzenie skóry do odbudowy.
  • Drugi etap zabiegu obejmuje nałożenie na oczyszczoną skórę indywidualnie dobranej do rodzaju cery ampułki lub serum firmy Arkana, producenta naturalnych dermokosmetyków do codziennej pielęgnacji i profesjonalnego użytku.
  • Trzeci etap to sonoforeza, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do wprowadzenia w głąb skóry substancji aktywnych i witamin zawartych w preparatach nawilżających lub regeneracyjnych. Działanie ultradźwięków jest zbliżone do mikromasażu o charakterze biostymulującym. Zabieg wpływa na wzrost przepuszczalności błon komórkowych, aktywuje metabolizm komórkowy i zwiększa oddychanie komórkowe. Powoduje poprawę ukrwienia skóry, zwiększa przepływ limfy, podwyższa poziom pH zakwaszonych tkanek oraz pobudza fibroblasty do biosyntezy kolagenu i elastyny. Sonoforeza natychmiast poprawia wygląd skóry – nawilża ją i dotlenia, powoduje rozjaśnienie plam i przebarwień oraz zmniejsza widoczność blizn. Jeśli istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego lub sonoforezy, kosmetyki wykorzystywane podczas zabiegu aplikowane są ręcznie.
  • Ostatni etap polega na nałożeniu na twarz maseczki – może to być maska kremowa, algowa lub płat kolagenowy.

Częstotliwość zabiegów

Ilość zabiegów i odstępy pomiędzy nimi są uzależnione od kondycji i rodzaju cery.

Przeciwwskazania

Rany, otarcia, skaleczenia i pęknięcia na powierzchni skóry uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Do innych przeciwwskazań zalicza się również stany zapalne i nowotwory skóry, opryszczkę, choroby zakaźne (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) i alergię na którykolwiek ze składników stosowanych preparatów.

Podstawowy zabieg pielęgnacyjny w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywany jest przez doświadczonych kosmetologów.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Finansowanie

 

mediraty logo