fbpx
A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Fale radiowe RF z laserem biostymulującym

Bezinwazyjny zabieg wykonywany w celu pobudzenia komórek skóry do produkcji i regeneracji kolagenu wykorzystuje zarówno fale radiowe RF, jak i laser biostymulujący. Polega na stymulacji skóry prądem o częstotliwości fal radiowych (RF) i pobudzeniu aktywności fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych za pomocą promieniowania podczerwonego emitowanego przez laser. Urządzenie emitujące falę elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej powoduje miejscowe nagrzanie tkanek na różnej głębokości i napięcie siatki podporowej skóry – włókna sieciowe podgrzane do temperatury 45–60°C stają się grubsze i kurczą się o 1/3 ich początkowej długości. Pod wpływem ciepła fibroblasty skóry właściwej zostają pobudzone do produkcji kolagenu, co skutkuje przyrostem objętości włókien w skórze, a obecne włókna kolagenowe odbudowują się, powodując efekt liftingu skóry poprzez jej napięcie i ujędrnienie. Laser biostymulujący powoduje poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek oraz wzmaga regenerację komórek i naczyń krwionośnych. Działanie wiązki laserowej redukuje ilość wolnych rodników, zwiększa odpływ nadmiaru limfy i metabolizm w tkankach, a także usprawnia usuwanie produktów przemiany materii. Laser działa również przeciwzapalnie i przeciwbólowo poprzez pobudzenie wydzielania beta-endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Zalety zabiegu

Fale radiowe RF z laserem biostymulującym zmniejszają oznaki starzenia i mogą być stosowane w ramach profilaktyki starzenia się skóry. Zabieg można porównać z dermoplastyką skóry, ponieważ wpływa zarówno na nabłonek, skórę właściwą, jak i tkankę podskórną. Systematycznie – z miesiąca na miesiąc – kondycja skóry zmienia się na lepsze dzięki odpowiedniej przebudowie włókien kolagenowych. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom pomiędzy 30. a 60. rokiem życia (po sześćdziesiątce struktura kolagenu nie daje się już tak efektywnie stymulować), którym zależy na liftingu twarzy, okolic oczu i szyi, podniesieniu owalu twarzy i podbródka, jak też pielęgnacji dłoni. Po zastosowaniu fal radiowych RF z laserem biostymulującym skóra odzyskuje sprężystość i jędrność, jest bardziej napięta i wyraźnie odmłodzona dzięki spłyceniu zmarszczek. Cienie i kurze łapki pod oczami stają się mniejsze, a tkanka tłuszczowa ulega redukcji. Dwa rodzaje bodźców stosowane podczas zabiegu wspomagają cały proces terapeutyczny – wstępne wykorzystanie promieniowania laserowego ma charakter przygotowawczy dla końcowego efektu leczniczego i upiększającego, jaki można osiągnąć dzięki oddziaływaniu fal radiowych. Badania naukowe potwierdzają skuteczność procedur zabiegowych z wykorzystaniem fal radiowych wspomaganych laserem biostymulującym.

Opis zabiegu

Zabieg nie uszkadza naskórka i skóry właściwej oraz nie powoduje skutków ubocznych. Po przyłożeniu głowicy urządzenia do skóry wysyłane są impulsy powodujące podgrzanie tkanek. W drugiej części zabiegu wykorzystuje się laser biostymulujący, który naświetla skórę odpowiednią długością fali. Światło przechodzące przez kolejne warstwy stopniowo przekazuje impulsy głębiej położonym tkankom – jest ono częściowo absorbowane przez skórę (większość ulega odbiciu, transmisji i rozproszeniu). Po zabiegu można od razu wrócić do normalnego trybu życia.

Częstotliwość zabiegów

W celu uzyskania widocznych efektów konieczne jest wykonanie serii 5–10 zabiegów w cotygodniowych odstępach w zależności od kondycji skóry i miejsca zabiegowego. Zazwyczaj w przypadku twarzy zabiegi wykonuje się w przerwach co 15–25 dni.

Przeciwwskazania

Z zabiegu muszą zrezygnować osoby z chorobami tarczycy, chorobami autoimmunologicznymi i nowotworowymi oraz stanami po leczeniu promieniowaniem jonizującym. Wykonanie zabiegu wykluczają takie przeciwwskazania, jak: wysokie nadciśnienie, skłonność do krwawień wewnętrznych (np. z przewodu pokarmowego), tendencje do tworzenia keloidów, ostre stany zapalne. W przypadku występowania zaburzeń czucia, przerwania ciągłości naskórka czy obecności metalowych elementów w ciele (plomby, wkładki, aparaty ortodontyczne, metalowe protezy) nie można przeprowadzić zabiegu. Jest on również niewskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, jak też osób z rozrusznikiem serca.

Zabieg z falami radiowymi RF i laserem biostymulującym w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywany jest przez doświadczonych kosmetologów.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Infuzja tlenowa

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Mezoterapia mikroigłowa

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Mikrodermabrazja diamentowa

Twarz

Twarz, szyja i dekolt

Oczyszczanie manualne na zimno

Oksybrazja - peeling wodno-tlenowy

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Rytuały na twarz

Zabieg obkurczający naczynia - contra-redness

Zabieg obkurczający naczynia - contra-redness - pakiet 5 zabiegów

Zabieg przeciwłojotokowy - contra-sebum

Zabieg przeciwłojotokowy - contra-sebum - pakiet 5 zabiegów

Zabieg odżywczy dla skóry suchej - contra-dry

Zabieg odżywczy dla skóry suchej - contra-dry - pakiet 5 zabiegów

Zabieg silnie liftingujący 40+ - infusion super lift

Zabieg silnie liftingujący 40+ - infusion super lift - pakiet 5 zabiegów

Zabiegi bankietowe

SOS wokół oczu

SOS wokół oczu - pakiet 5 zabiegów

Aktywna witamina C

Aktywna witamina C - pakiet 5 zabiegów

Ekspresowa metamorfoza

Ekspresowa metamorfoza - pakiet 5 zabiegów

Ekspresowa rewitalizacja

Ekspresowa rewitalizacja - pakiet 5 zabiegów

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn - pakiet 5 zabiegów

Zabiegi fotoprotekcyjne

Skóra wrażliwa i/lub naczyniowa

Skóra wrażliwa i/lub naczyniowa - pakiet 6 zabiegów

Skóra sucha i odwodniona

Skóra sucha i odwodniona - pakiet 6 zabiegów

Skóra dojrzała

Skóra dojrzała - pakiet 6 zabiegów

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555