A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia
ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10, Białystok

Zabiegi fotoprotekcyjne do skóry dojrzałej

Sesderma to firma specjalizująca się w produktach do użytku profesjonalnego, która została założona w 1989 roku przez grupę dermatologów pod przewodnictwem doktora Gabriela Serrano. Jako jedna z pierwszych firm wprowadziła na rynek dermokosmetyki z kwasami owocowymi i przełomowymi dla kosmetologii liposomami, które pozwalają składnikom aktywnym docierać do najgłębszych warstw skóry. We wszystkich zabiegach przygotowujących skórę do ekspozycji na słońce marki Sesderma wspólnym mianownikiem jest witamina C i kwas ferulowy. Substancje te – oprócz usuwania skutków fotostarzenia – wykazują udowodnione naukowo działanie fotoprotekcyjne. Stabilna witamina C nadaje skórze zdrowego blasku, zapobiega powstawaniu przebarwień i degradacji kolagenu wywołanej przez promieniowanie słoneczne. Jednocześnie pobudza produkcję kolagenu w skórze i wzmacnia naczynia krwionośne. Z badań prowadzonych przez naukowców firmy Sesderma wynika, że stosowanie 10-procentowej witaminy C na skórę redukuje rumień o 52 proc., a oparzenia słoneczne o 40–60 procent. Kwas ferulowy silnie absorbuje promieniowanie ultrafioletowe i dzięki połączeniu z witaminą C zwiększa fotoprotekcję. Takie połączenie substancji aktywnych zapewnia bezpieczne przygotowanie skóry na wystawienie jej na szkodliwe działanie słońca, zmniejszając negatywne skutki ekspozycji. Program dla skóry dojrzałej składa się z trzech etapów, które wywierają wpływ na naprawę uszkodzeń DNA, odpowiednio nawilżają i dotleniają, a także działają antyoksydacyjnie i fotoprotekcyjnie.

Zalety zabiegu

Jednym z elementów zabiegu do skóry dojrzałej o działaniu fotoprotekcyjnym jest peeling nanotechnologiczny pomagający w naprawie uszkodzeń DNA. Zawartość kwasu ferulowego (pochodna kwasu cynamonowego) neutralizuje wolne rodniki, zwiększa działanie witamin C i E, chroni przed promieniowaniem UVA i UVB oraz wzmacnia działanie innych fotoprotektorów. Redukuje stan zapalny i rumień, a także hamuje aktywność tyrozynazy, która jest niezbędna do wyprodukowania melaniny w melanocycie. Enzymy reperujące DNA powodują fotoreaktywację (jeden z mechanizmów naprawy DNA) i rozerwanie łańcucha, w którym znajduje się dimer tymidynowy prowadzący do uszkodzenia informacji genetycznej w DNA. Ponadto usuwają utlenioną zasadę azotową. Cynk i aminokwasy stabilizują natomiast strukturę łańcucha DNA w procesie replikacji (kopiowanie informacji genetycznej) i transkrypcji, czyli przepisywania informacji genetycznej z DNA na RNA. Witamina A (retinaldehyd) i retinol stymulują namnażanie się keratynocytów (komórki warstwy podstawnej naskórka stopniowo przekształcające się w osłonę rogową skóry) i macierzy pozakomórkowej, a także modelują nadreaktywność melanocytów, tj. komórek odpowiedzialnych za produkcję i magazynowanie melaniny. Z kolei czynniki wzrostu fibroblastów przyspieszają naprawę naskórka.

Opis zabiegu

Etap pierwszy
Pierwsza część programu przewidziana jest dla skóry dotkniętej fotostarzeniem bądź skóry wymagającej nawilżenia i rozjaśnienia. Oba warianty rozpoczyna się demakijażem przy użyciu mleczka oczyszczającego Hidraderm i profesjonalnego płynu oczyszczającego z liposomami. Następnie w przypadku skóry z fotostarzeniem nakładana jest maska przeciwzmarszczkowa zawierająca nukleotyd ATP (główny przenośnik energii w komórce), cukier prosty rybozę i liposomy tlenu, które poprawiają dotlenienie skóry oraz wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwwolnorodnikowe. Kolejny etap polega na zastosowaniu preparatu DNA Recovery Peel Solution zawierającego kwas ferulowy o działaniu antyoksydacyjnym. Na zakończenie zabiegu nakładany jest krem DNA Recovery Peel z szeregiem składników o działaniu naprawczym, który należy zmyć po upływie 8–12 godzin według instrukcji podanych przez kosmetologa. Natomiast w przypadku cery wymagającej nawilżenia i rozświetlenia po odtłuszczeniu skóry nakłada się na kilka minut mieszankę Lactipeel o działaniu napinającym, której głównym składnikiem jest kwas mlekowy. Substancja ta wiąże cząsteczki wody w naskórku i stymuluje syntezę ceramidów, co przekłada się na lepsze nawilżenie skóry. Innym ważnym składnikiem mieszanki jest dodatek Blask zawierający kwas askorbinowy o działaniu antyoksydacyjnym lub dodatek Resvederm z resweratrolem, który chroni DNA komórek i zapobiega fotouszkodzeniom. W dalszej części zabiegu nakładana jest maska rozświetlająca z zawartością witaminy C, która nie tylko nadaje skórze blasku, ale też działa antyoksydacyjnie i odmładzająco. Zabieg kończy się wmasowaniem kremu dobranego indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta.

Etap drugi
Drugą część programu o działaniu wzmacniającym działanie antyoksydacyjne zaczyna oczyszczenie skóry mleczkiem Hidraderm i liposomowym płynem Sensyses, po czym nakłada się preparat DNA Recovery Peel Solution. Kolejny krok to wmasowanie preparatu C-Peel Delivery Serum z witaminą C i kwasem hialuronowym, który nawilża i chroni przed promieniowaniem UV. Na zakończenie zabiegu nakładany jest krem DNA Recovery Peel – należy go zmyć po upływie 8–12 godzin zgodnie ze wskazówkami podanymi przez kosmetologa.

Etap trzeci
Trzecią część programu rozpoczyna demakijaż mleczkiem oczyszczającym Hidraderm i płynem liposomowym Sensyses, po którym nakładane są na skórę dwie warstwy preparatu DNA Recovery Peel Solution. Kolejnym krokiem jest aplikacja C-Peel Delivery Serum zawierającego stabilną, skoncentrowaną witaminę C, kwas hialuronowy, ekstrakt z morwy białej i pantenol oraz dodatku Lifting Effect Gel z kwasem mlekowym, DMAE i proteinami pszenicy o właściwościach nawilżających, ujędrniających i napinających. Innym aplikowanym na skórę dodatkiem jest Resvederm, który zawiera resweratrol chroniący DNA komórek i zapobiegający fotouszkodzeniom. W dalszej części procedury zabiegowej nakłada się maskę ujędrniającą w płacie zawierającą substancję DMAE, która posiada silne właściwości napinające i ujędrniające. Zabieg kończy się wmasowaniem kremu dobranego indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta.

Częstotliwość zabiegów

Aby skutecznie przygotować skórę dojrzałą do ekspozycji na słońce, najlepiej wykonać serię 6 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie można wykonać, gdy występują stany zapalne i alergiczne skóry. Przeciwwskazaniem są również bakteryjne, wirusowe lub grzybicze infekcje skórne, stany gorączkowe oraz choroby zakaźne i nowotworowe. Do pozostałych wykluczeń zalicza się m.in. świeże usunięcie zęba, podrażnienia, rany i inne uszkodzenia skóry. Kobiety w ciąży i karmiące piersią także powinny zrezygnować z zabiegu.

Zabiegi fotoprotekcyjne dla skóry dojrzałej w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywane są przez doświadczonych kosmetologów.

Umów się na zabieg

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Zabiegi fotoprotekcyjne

Skóra dojrzała

Skóra dojrzała - pakiet 6 zabiegów

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty