Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Rewitalizacja skóry

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg rewitalizacji skóry. 

Rewitalizacja skóry to sposób na odmłodzenie skóry. Proces starzenia ma wpływ na wygląd i kondycję skóry i zależy od wielu czynników. Jest to związane głównie z uwarunkowaniami genetycznymi, ale także ze zmianami hormonalnymi. Początkowo wiotkość, mniejsze nawilżenie i ścieńczenie skóry może dotyczyć jedynie twarzy, a zwłaszcza okolic oczu, ale z biegiem czasu obejmuje również inne części ciała. Dodatkowo niekorzystne czynniki środowiskowe i styl życia, jak np. palenie tytoniu lub nadmierna ekspozycja na słońce, przyspieszają proces starzenia skóry. W niektórych przypadkach zmiany w wyglądzie skóry mogą być oznaką różnego rodzaju schorzeń.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu rewitalizacji skóry?

Procesy starzenia dotyczą wszystkich ludzi, dlatego wskazania do wykonania zabiegu rewitalizacji skóry występują u wszystkich osób w wieku dojrzałym, a czasem nawet już po 25. roku życia. 

Jak wygląda skóra z oznakami starzenia?

Rewitalizacja skóry to zabieg przeznaczony dla skóry z oznakami starzenia się. Wiotczenie, a także utrata jędrności skóry jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem upływającego czasu. Pierwsze objawy starzenia skóry zaczynają być widoczne na twarzy już po 25. roku życia – od tego czasu co roku o 1% spada poziom kolagenu w skórze. Ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, najszybciej traci jędrność. Na początku powstają kurze łapki, a następnie bruzdy nosowo-wargowe. Po 40. roku życia spada produkcja estrogenu, co przekłada się na zmniejszenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych, jak również kwasu hialuronowego. Wiąże się to z pojawieniem się coraz bardziej zauważalnych zmian – skóra na całym ciele stopniowo wiotczeje, traci swoją grubość, gęstość i odpowiedni poziom nawilżenia.

W jakich rodzajach oznak starzenia stosujemy zabieg rewitalizacji skóry?

Zabieg rewitalizacji skóry może dotyczyć różnych cech starzejącej się skóry, tak więc zabiegi dobiera się  indywidualnie w zależności od rodzaju problemu związanego z upływem czasu:

 • utrata jędrności skóry;
 • zmniejszenie grubości skóry;
 • zmarszczki i bruzdy;
 • zanik tkanki podskórnej;
 • utrata owalu twarzy. 

Przyczyny powstawania oznak starzenia:

Rewitalizacja skóry to zabieg rozwiązujący problem starzenia się skóry, który jest naturalnym, ale także nieuchronnym procesem wynikającym z upływu czasu. Jednak jego przebieg i tempo zależą od różnych czynników ryzyka, takich jak:

 • uwarunkowania genetyczne;
 • wyrazista mimika;
 • zaburzenia odżywiania;
 • zaburzenia hormonalne, a zwłaszcza spadek poziomu estrogenów;
 • cukrzyca;
 • niektóre choroby skóry, np. alergie, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty;
 • inne choroby przewlekłe, szczególnie w okresie zaostrzenia;
 • przyjmowanie niektórych leków;
 • długotrwały stres;
 • nieprawidłowa dieta, jak też zbyt mała ilość wypijanej wody;
 • stosowanie używek;
 • niewłaściwa pielęgnacja – nieużywanie kremów bądź też balsamów nawilżających;
 • kontakt z silnymi detergentami;
 • niekorzystne warunki atmosferyczne, np. promieniowanie UV, wiatr, suche powietrze (klimatyzacja). 

Zapobieganie oznakom starzenia – jak opóźnić konieczność zabiegu rewitalizacji skóry?

Starzenia nie można zatrzymać, można jedynie opóźnić jego postępy. Zatem powinno się pamiętać o wysokiej jakości codziennej pielęgnacji skóry, zdrowej diecie i dużej ilości wody, aby utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami dobranymi do rodzaju cery (a także z filtrami UV), przeznaczonymi specjalnie do typowych dla niej problemów. Ważne jest również dokładne osuszanie jej po umyciu, unikanie nagłych zmian temperatur i właściwa ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Należy także dbać o dostateczną ilość snu i systematyczną aktywność fizyczną. Ponadto dobrą kondycję skóry można utrzymać, unikając palenia papierosów, nadużywania alkoholu czy też sytuacji stresowych. 

W jaki sposób można zrewitalizować skórę?

Aby odmłodzić skórę, warto wykonać zabiegi przebudowujące jej strukturę. Laseroterapia CO2 polega na frakcyjnej ablacji tkanki, czyli wytworzeniu mikrouszkodzeń otoczonych nienaruszonym naskórkiem. Stymuluje to syntezę kolagenu i pogrubienie skóry. Tymczasem laseroterapia fotoodmładzanie subtelnie koryguje uszkodzenia posłoneczne. Biostymulatory pobudzają produkcję fibroblastów, co przyczynia się do rewitalizacji skóry. Przeszczep tłuszczu to zabieg, który również pobudza produkcję kolagenu i zagęszcza skórę. Radiofrekwencja mikroigłowa poprzez nakłuwanie i podgrzewanie skóry wykazuje silne, głębokie działanie i wpływa na pogrubienie skóry. Tymczasem HIFU dzięki skoncentrowanym ultradźwiękom doprowadza do liftingu skóry. Nici rewitalizujące napinają i wygładzają skórę. Karboksyterapia, polegająca na iniekcjach dwutlenku węgla, także prowadzi do wzmocnienia skóry. Mezoterapia igłowa (iniekcje koktajli witaminowo-peptydowych i nisko usieciowanego kwasu hialuronowego) zdecydowanie poprawia wygląd i kondycję skóry. Mezoterapia mikroigłowa, a także inne zabiegi kosmetologiczne aktywizują podziały komórkowe w naskórku, co powoduje pogrubienie jego warstw, jak również produkcję lipidów i czynników nawilżających.

Ryzyko nawrotu oznak starzenia po zabiegu rewitalizacji skóry:

Odmłodzenie skóry dzięki rewitalizacji skóry utrzymuje się przez określony czas po serii zabiegów. Ponowne pojawienie się oznak starzenia bądź też powrót do dotychczasowego tempa starzenia się nastąpi po ustąpieniu efektów zabiegów. Czas ten jest różnie długi, a więc może wynosić od kilku dni poprzez kilka miesięcy po nawet kilka lat. 

Polecane zabiegi rewitalizacji skóry:

rewitalizacja-skory

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google