
POLECANE ZABIEGI
Biostymulator atelokolagen Biostymulator fibryna Biostymulator hydroksyapatyt wapnia Biostymulator kwas hialuronowy i aminokwasy Biostymulator osocze Biostymulator Rh kolagen HIFU Infuzja tlenowa Karboksyterapia Fotoodmładzanie laserowe Laseroterapia resurfacing Lipotransfer Mezoterapia igłowa Mezoterapia mikroigłowa Mikrodermabrazja diamentowa Nici rewitalizujące Oczyszczanie manualne na zimno Oksybrazja Peelingi chemiczne Radiofrekwencja mikroigłowa Zabieg fotoprotekcyjny skóra dojrzała Zabieg fotoprotekcyjny skóra naczyniowa Zabieg fotoprotekcyjny skóra suchaA&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg rewitalizacji skóry.
Rewitalizacja skóry to sposób na odmłodzenie skóry. Proces starzenia ma wpływ na wygląd i kondycję skóry i zależy od wielu czynników. Jest to związane głównie z uwarunkowaniami genetycznymi, ale także ze zmianami hormonalnymi. Początkowo wiotkość, mniejsze nawilżenie i ścieńczenie skóry może dotyczyć jedynie twarzy, a zwłaszcza okolic oczu, ale z biegiem czasu obejmuje również inne części ciała. Dodatkowo niekorzystne czynniki środowiskowe i styl życia, jak np. palenie tytoniu lub nadmierna ekspozycja na słońce, przyspieszają proces starzenia skóry. W niektórych przypadkach zmiany w wyglądzie skóry mogą być oznaką różnego rodzaju schorzeń.
Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu rewitalizacji skóry?
Procesy starzenia dotyczą wszystkich ludzi, dlatego wskazania do wykonania zabiegu rewitalizacji skóry występują u wszystkich osób w wieku dojrzałym, a czasem nawet już po 25. roku życia.
Jak wygląda skóra z oznakami starzenia?
Rewitalizacja skóry to zabieg przeznaczony dla skóry z oznakami starzenia się. Wiotczenie, a także utrata jędrności skóry jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem upływającego czasu. Pierwsze objawy starzenia skóry zaczynają być widoczne na twarzy już po 25. roku życia – od tego czasu co roku o 1% spada poziom kolagenu w skórze. Ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, najszybciej traci jędrność. Na początku powstają kurze łapki, a następnie bruzdy nosowo-wargowe. Po 40. roku życia spada produkcja estrogenu, co przekłada się na zmniejszenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych, jak również kwasu hialuronowego. Wiąże się to z pojawieniem się coraz bardziej zauważalnych zmian – skóra na całym ciele stopniowo wiotczeje, traci swoją grubość, gęstość i odpowiedni poziom nawilżenia.
W jakich rodzajach oznak starzenia stosujemy zabieg rewitalizacji skóry?
Zabieg rewitalizacji skóry może dotyczyć różnych cech starzejącej się skóry, tak więc zabiegi dobiera się indywidualnie w zależności od rodzaju problemu związanego z upływem czasu:
- utrata jędrności skóry;
- zmniejszenie grubości skóry;
- zmarszczki i bruzdy;
- zanik tkanki podskórnej;
- utrata owalu twarzy.
Przyczyny powstawania oznak starzenia:
Rewitalizacja skóry to zabieg rozwiązujący problem starzenia się skóry, który jest naturalnym, ale także nieuchronnym procesem wynikającym z upływu czasu. Jednak jego przebieg i tempo zależą od różnych czynników ryzyka, takich jak:
- uwarunkowania genetyczne;
- wyrazista mimika;
- zaburzenia odżywiania;
- zaburzenia hormonalne, a zwłaszcza spadek poziomu estrogenów;
- cukrzyca;
- niektóre choroby skóry, np. alergie, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty;
- inne choroby przewlekłe, szczególnie w okresie zaostrzenia;
- przyjmowanie niektórych leków;
- długotrwały stres;
- nieprawidłowa dieta, jak też zbyt mała ilość wypijanej wody;
- stosowanie używek;
- niewłaściwa pielęgnacja – nieużywanie kremów bądź też balsamów nawilżających;
- kontakt z silnymi detergentami;
- niekorzystne warunki atmosferyczne, np. promieniowanie UV, wiatr, suche powietrze (klimatyzacja).
Zapobieganie oznakom starzenia – jak opóźnić konieczność zabiegu rewitalizacji skóry?
Starzenia nie można zatrzymać, można jedynie opóźnić jego postępy. Zatem powinno się pamiętać o wysokiej jakości codziennej pielęgnacji skóry, zdrowej diecie i dużej ilości wody, aby utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami dobranymi do rodzaju cery (a także z filtrami UV), przeznaczonymi specjalnie do typowych dla niej problemów. Ważne jest również dokładne osuszanie jej po umyciu, unikanie nagłych zmian temperatur i właściwa ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Należy także dbać o dostateczną ilość snu i systematyczną aktywność fizyczną. Ponadto dobrą kondycję skóry można utrzymać, unikając palenia papierosów, nadużywania alkoholu czy też sytuacji stresowych.
W jaki sposób można zrewitalizować skórę?
Aby odmłodzić skórę, warto wykonać zabiegi przebudowujące jej strukturę. Laseroterapia CO2 polega na frakcyjnej ablacji tkanki, czyli wytworzeniu mikrouszkodzeń otoczonych nienaruszonym naskórkiem. Stymuluje to syntezę kolagenu i pogrubienie skóry. Tymczasem laseroterapia fotoodmładzanie subtelnie koryguje uszkodzenia posłoneczne. Biostymulatory pobudzają produkcję fibroblastów, co przyczynia się do rewitalizacji skóry. Przeszczep tłuszczu to zabieg, który również pobudza produkcję kolagenu i zagęszcza skórę. Radiofrekwencja mikroigłowa poprzez nakłuwanie i podgrzewanie skóry wykazuje silne, głębokie działanie i wpływa na pogrubienie skóry. Tymczasem HIFU dzięki skoncentrowanym ultradźwiękom doprowadza do liftingu skóry. Nici rewitalizujące napinają i wygładzają skórę. Karboksyterapia, polegająca na iniekcjach dwutlenku węgla, także prowadzi do wzmocnienia skóry. Mezoterapia igłowa (iniekcje koktajli witaminowo-peptydowych i nisko usieciowanego kwasu hialuronowego) zdecydowanie poprawia wygląd i kondycję skóry. Mezoterapia mikroigłowa, a także inne zabiegi kosmetologiczne aktywizują podziały komórkowe w naskórku, co powoduje pogrubienie jego warstw, jak również produkcję lipidów i czynników nawilżających.
Ryzyko nawrotu oznak starzenia po zabiegu rewitalizacji skóry:
Odmłodzenie skóry dzięki rewitalizacji skóry utrzymuje się przez określony czas po serii zabiegów. Ponowne pojawienie się oznak starzenia bądź też powrót do dotychczasowego tempa starzenia się nastąpi po ustąpieniu efektów zabiegów. Czas ten jest różnie długi, a więc może wynosić od kilku dni poprzez kilka miesięcy po nawet kilka lat.
Polecane zabiegi rewitalizacji skóry:
- biostymulator atelokolagen;
- biostymulator fibryna;
- biostymulator hydroksyapatyt wapnia;
- biostymulator kwas hialuronowy i aminokwasy;
- biostymulator osocze;
- biostymulator Rh kolagen;
- HIFU;
- infuzja tlenowa;
- karboksyterapia;
- fotoodmładzanie laserowe;
- laseroterapia resurfacing;
- lipotransfer;
- mezoterapia igłowa;
- mezoterapia mikroigłowa;
- mikrodermabrazja diamentowa;
- nici rewitalizujące;
- oczyszczanie manualne na zimno;
- oksybrazja;
- peelingi chemiczne;
- radiofrekwencja mikroigłowa;
- zabieg fotoprotekcyjny skóra dojrzała;
- zabieg fotoprotekcyjny skóra sucha;
- zabieg fotoprotekcyjny skóra naczyniowa.