A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg na wzmocnienie orgazmu.
Wzmocnienie orgazmu to sposób na zaburzenia przeżywania satysfakcji seksualnej zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Seksualność jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Problemy występujące w tej sferze rzutują na postrzeganie siebie i samoakceptację, mają ogromny wpływ na jakość relacji partnerskich. Dysfunkcje seksualne powinny być diagnozowane i leczone wielodyscyplinarnie, jednak część rozwiązań proponują także ginekologia i urologia estetyczna. Mowa jest tu o zabiegach wpływających na jakość przeżywanych doznań seksualnych, uwrażliwiających strefy intymne na bodźce seksualne, jak również poprawiających jakość erekcji i zdolność odczuwania orgazmu.
Jak często występują wskazania do zabiegu na wzmocnienie orgazmu?
Szacuje się, że nawet 20-40% kobiet może borykać się z problemem niedostatecznych reakcji seksualnych, a około 10-15% nigdy nie doświadczyło orgazmu. Natomiast zaburzenia erekcji występują u 25% mężczyzn w czwartej dekadzie życia i u 37% mężczyzn w wieku 51-60 lat.
Jakie są objawy zaburzeń przeżywania satysfakcji seksualnej?
Zaburzenia przeżywania satysfakcji seksualnej u kobiet wyrażają najczęściej w niedostatecznym przeżywaniu orgazmu bądź też jego całkowitym braku. Natomiast mężczyźni skarżą się na problemy z osiąganiem satysfakcjonujących wzwodów, a także z przedwczesnym lub opóźnionym wytryskiem.
Jakie są rodzaje zaburzeń przeżywania satysfakcji seksualnej?
Zabieg na wzmocnienie orgazmu stosuje się w przypadku problemów z osiąganiem satysfakcji seksualnej. Rozróżnia się kilka rodzajów dysfunkcji seksualnych:
- zaburzenia pożądania seksualnego – trwały brak zainteresowania seksem, brak odczuwania pożądania podczas aktywności seksualnej, a także osłabienie popędu seksualnego i nadmierny popęd seksualny;
- zaburzenia podniecenia seksualnego – brak reakcji genitalnej u kobiet, a także zaburzenia erekcji u mężczyzn;
- zaburzenia orgazmu (czyli przeżywania satysfakcji seksualnej) – brak orgazmu u kobiet pomimo znacznego pobudzenia seksualnego, a także wytrysk przedwczesny lub opóźniony u mężczyzn;
- zaburzenia seksualne wiążące się z bólem:
- dyspaurenia – ból podczas stosunku lub po nim;
- pochwica – trudności z penetracją pochwy, nadmierne zaciskanie mięśni, lęk, unikanie.
Czynniki ryzyka zaburzeń przeżywania satysfakcji seksualnej:
Wzmocnienie orgazmu to rozwiązanie problemu określonych zaburzeń seksualnych, jednak ich powstawanie wiąże się z występowaniem różnych czynników ryzyka:
- zaburzenia hormonalne, metaboliczne lub neurologiczne;
- starzenie się organizmu, menopauza;
- zmiany anatomiczne związane z przebytą ciążą i porodem;
- inne problemy zdrowotne (m.in. depresja, zaburzenia lękowe, choroba nowotworowa, zaburzenia w oddawania moczu i kału; przewlekłe zespoły bólowe);
- zły stan zdrowia narządu rodnego;
- przemęczenie i stres;
- przyjmowane leki (np. leki przeciwdepresyjne, przeciwpadaczkowe);
- nadużywanie substancji psychoaktywnych;
- problemy w relacji z partnerem;
- doświadczenie przemocy seksualnej;
- negatywne doświadczenia własnej seksualności, niska samoocena w tym zakresie, błędne przekonania i obawy.
Zapobieganie zaburzeniom przeżywania satysfakcji seksualnej:
Aby zapobiegać powstawaniu zaburzeń orgazmu, należy dbać o ogólny stan zdrowia, zbilansowaną dietę, wystarczającą ilość snu i odpoczynku, ale także o jakość relacji partnerskiej i warunki aktywności seksualnej.
W jaki sposób można uzyskać wzmocnienie orgazmu?
Zaburzenia przeżywania orgazmu u kobiet są niwelowane za pomocą iniekcji w obrębie ciał jamistych łechtaczki, a także w punkcie G, znajdującym się na przedniej ścianie pochwy (około 5 cm od wejścia do pochwy). W punkt G można zaaplikować preparat osocza lub fibryny. Robi się to szczególnie w sytuacji, gdy w miejsce, w którym punkt G się znajduje, jest nieco schowane. Użycie biostymulatora autologicznego odpowiednio uwypukli tę okolicę (tzw. zabieg G-shot). Z kolei zabieg O-shot polega na ostrzyknięciu tkanek łechtaczki i przedniej ściany pochwy, dzięki czemu następuje ich regeneracja. Znacząco poprawia się nawilżenie i ukrwienie tych okolic oraz zwiększa się ilość zakończeń nerwowych. W efekcie uzyskujemy wzrost doznań seksualnych, poprawę komfortu współżycia i pewności siebie. Ponad 90% pacjentek ocenia efekty tych zabiegów niezwykle pozytywnie. Podobnie iniekcje fibryny lub osocza do ciał jamistych penisa (P-shot) powodują silniejsze wzwody i większą zdolność do osiągania orgazmu przez mężczyznę.
Ryzyko nawrotu zaburzeń przeżywania satysfakcji seksualnej po zabiegu na wzmocnienie orgazmu:
Zabiegi na wzmocnienie orgazmu dają efekty, które utrzymują się przez pewien okres, trwający różnie długo u poszczególnych pacjentów. Ważne jest wykonanie serii zabiegów, a także poddawanie się zabiegom podtrzymującym.