fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Wybielanie okolic intymnych

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg wybielania okolic intymnych.

Wybielanie okolic intymnych to sposób na przebarwienia tych okolic. Są one krępującym problemem, który obniża samoocenę pacjenta. Za ciemniejszy kolor w tych miejscach odpowiada nagromadzenie melaniny. Intensywność przebarwień zależy od uwarunkowań genetycznych, wieku i gospodarki hormonalnej, u pań ponadto wpływ mają przebyte ciąże i porody. Skórę w miejscach intymnych cechuje wysoka gęstość receptorów wrażliwych na hormony płciowe. Ich brak lub obniżony poziom decyduje o niekorzystnych zmianach w tych okolicach. Poziom hormonów płciowych, które są odpowiedzialne za stan skóry w miejscach intymnych, zmniejszają takie czynniki, jak starzenie się organizmu, środki antykoncepcyjne, niewłaściwe nawyki czy też stres. Na pogłębienie się przebarwień może wpływać również nadmierne opalanie się. Wstyd z powodu wyglądu zewnętrznych narządów płciowych przekłada się na spadek libido, co w konsekwencji prowadzi do utraty radości i satysfakcji z życia intymnego. Zażenowanie wyglądem okolic intymnych często staje się przyczyną rezygnacji ze współżycia, co może rodzić frustrację również u partnera.

Jak często występują wskazania do zabiegu?

Przebarwienia okolic intymnych są dość powszechnym problemem wśród pacjentów. Nie ma jednak statystyk obrazujących skalę zjawiska i określających częstość występowania wskazań do zabiegu wybielanie okolic intymnych.

Jak wyglądają przebarwienia okolic intymnych?

Wybielanie okolic intymnych to zabieg, który redukuje przebarwienia w miejscach intymnych. U kobiet zazwyczaj ciemniejsze są okolice warg sromowych i odbytu, ale intensywniejsze zabarwienie mogą też przybrać pachy, jak również otoczki brodawek sutkowych. Natomiast mężczyźni skarżą się na ciemniejszą skórę w okolicy moszny i odbytu. 

W jakich rodzajach przebarwień okolic intymnych stosujemy zabieg?

Przebarwienia okolic intymnych są dość jednorodnym problemem estetycznym – nie wyodrębniono różnych rodzajów tego typu przebarwień.

Przyczyny powstawania przebarwień okolic intymnych:

Wybielanie okolic intymnych to zabieg rozwiązujący problem zmian pigmentacyjnych tych okolic, którego powstawanie jest warunkowane przez różne czynniki ryzyka:

  • uwarunkowania genetyczne;
  • proces starzenia;
  • ciemniejszy fototyp skóry (według skali Fitzpatricka);
  • nadmierna ekspozycja na słońce;
  • zbyt intensywne korzystanie z solarium;
  • antykoncepcja hormonalna;
  • leki hormonalne;
  • przebyte ciąże, a także porody. 

Zapobieganie:

Zapobieganie powstawaniu przebarwień okolic intymnych polega na eliminacji czynników ryzyka, na które możemy mieć wpływ. Należy do nich ograniczenie opalania się, a także – o ile to możliwe – rezygnacja z antykoncepcji hormonalnej. Pozostałe przyczyny powstawania tego problemu nie są zależne od działań pacjenta i wynikają z procesów starzenia się bądź też predyspozycji genetycznych, jak również przebytych ciąż i porodów. 

W jaki sposób można usunąć przebarwienia okolic intymnych?

Wybielanie okolic intymnych przeprowadza się przy pomocy lasera CO2, który powodując ablację skóry (tworząc mikrokolumny uszkodzeń tkanki, w tym melanocytów), pobudza ją do intensywnej regeneracji. Jednym z efektów zabiegu jest rozjaśnienie przebarwień, a także odmłodzenie skóry tego obszaru. 

Ryzyko nawrotu przebarwień okolic intymnych po zabiegu:

Wybielanie okolic intymnych daje trwałe rezultaty, o ile nie wystąpią ponownie czynniki ryzyka prowokujące hiperpigmentację tych okolic. Zatem zaburzenia hormonalne, jak również określone nawyki (opalanie się, leki hormonalne) będą predysponowały do ponownego pojawienia się przebarwień.

Polecane zabiegi:

wybielanie-okolic-intymnych

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.