Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Usuwanie wdowiego garbu

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg usuwania wdowiego garbu.

Usuwanie wdowiego garbu to sposób na nadmiar tkanki na karku. Niezależnie od etiologii bawoli garb powoduje dyskomfort i obniża samoocenę. Rzadko kiedy zlokalizowany tam tłuszcz jesteśmy w stanie usunąć drogą diety redukcyjnej i aktywności fizycznej. Zatem problem wymaga zabiegów bezpośrednio likwidujących tkankę tłuszczową.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu?

Garb tłuszczowy występuje coraz częściej u osób młodych, chociaż zwykle jest przypadłością ludzi w wieku dojrzałym i starszych. Częściej spotyka się go u kobiet niż u mężczyzn.

Jak wygląda wdowi garb?

Wdowi garb (nazywany także bawolim karkiem, byczym karkiem lub garbem tłuszczowym) jest defektem estetycznym, który polega na nagromadzeniu się tkanki tłuszczowej w okolicy karku i między łopatkami. Przypadłość ta zniekształca sylwetkę i dodaje lat. 

W jakich rodzajach wdowiego garbu stosujemy zabieg?

Zabieg usuwania wdowiego garbu w medycynie estetycznej dotyczy problemu wywołanego nadmiarem tłuszczu w okolicy karku. Tymczasem innym rodzajem bawolego karku jest zniekształcenie sylwetki spowodowane garbieniem się. 

Przyczyny powstawania wdowiego garbu:

Warstwa tłuszczu zlokalizowana podskórnie w górnej części pleców najczęściej powstaje jako efekt zmian hormonalnych u kobiet w okresie menopauzy, chociaż może wynikać też z innych przyczyn. Zniekształcenie grzbietu może wynikać także z wady postawy związanej z deformacją odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa i przykurczu mięśni tej okolicy na skutek uwarunkowań genetycznych czy zmian związanych z wiekiem.

Usuwanie wdowiego garbu to zabieg rozwiązujący problem byczego karku, którego powstawanie jest warunkowane przez różne czynniki ryzyka:

 • skłonności genetyczne;
 • zaburzenia hormonalne, w tym zmiany spowodowane menopauzą;
 • zaburzenia krążenia limfy;
 • przewlekłe stosowanie niektórych leków, m.in. glikokortykosteroidów;
 • guzy nadnerczy i przysadki mózgowej;
 • nadwaga i otyłość;
 • brak aktywności fizycznej, skutkujący nadmiernym przyrostem masy ciała;
 • nawyk garbienia się i długie utrzymywanie głowy w pozycji pochylonej (np. podczas korzystania ze smartfona);
 • duże piersi, a także źle dopasowany biustonosz;
 • krótkowzroczność;
 • procesy starzenia (zmiany w układzie kostnym, osteoporoza). 

Zapobieganie wdowiemu garbowi:

Zabiegi z medycyny estetycznej można opóźnić, jeśli dbamy o utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Dzieje się to, gdy regularnie uprawiamy sport i stosujemy się do zaleceń zdrowej diety. Dotyczy to szczególnie osób mających pracę siedzącą, która dodatkowo predysponuje do garbienia się i ciągłego pochylania głowy. 

W jaki sposób można usunąć wdowi garb?

Usuwanie wdowiego garbu wykonuje się za pomocą trzech zabiegów. Lipoliza iniekcyjna, jak i HIFU nie służą do redukcji masy ciała, ale do modelowania sylwetki i usuwania stosunkowo niewielkich depozytów tłuszczu. Lipoliza iniekcyjna polega na rozpuszczeniu adipocytów za pomocą specjalnego preparatu podawanego w okolicę zabiegową. HIFU z kolei wykorzystuje energię skoncentrowanych fal ultradźwiękowych, które niszczą wielopunktowo tkankę – także tłuszczową – na określonej głębokości. Efektem obydwu zabiegów jest miejscowy stan zapalny i wzbudzenie procesów metabolicznych, których rezultatem jest zmniejszenie objętości podskórnej tkanki tłuszczowej. Karboksyterapia zaś rozbija złogi tłuszczu podskórnego i poprawia unaczynienie okolicy karku.

Ryzyko nawrotu wdowiego garbu:

By zmniejszyć ryzyko nawrotu problemu wdowiego garbu, procedury niwelujące tkankę tłuszczową powinny być połączone z utrzymywaniem aktywności fizycznej i zbilansowanej diety. Dzięki temu utrwalimy efekty zabiegów medycyny estetycznej. 

Polecane zabiegi:

usuwanie-wdowiego-garbu

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google