fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Usuwanie wdowiego garbu

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg usuwania wdowiego garbu.

Usuwanie wdowiego garbu to sposób na nadmiar tkanki na karku. Niezależnie od etiologii bawoli garb powoduje dyskomfort i obniża samoocenę. Rzadko kiedy zlokalizowany tam tłuszcz jesteśmy w stanie usunąć drogą diety redukcyjnej i aktywności fizycznej. Zatem problem wymaga zabiegów bezpośrednio likwidujących tkankę tłuszczową.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu?

Garb tłuszczowy występuje coraz częściej u osób młodych, chociaż zwykle jest przypadłością ludzi w wieku dojrzałym i starszych. Częściej spotyka się go u kobiet niż u mężczyzn.

Jak wygląda wdowi garb?

Wdowi garb (nazywany także bawolim karkiem, byczym karkiem lub garbem tłuszczowym) jest defektem estetycznym, który polega na nagromadzeniu się tkanki tłuszczowej w okolicy karku i między łopatkami. Przypadłość ta zniekształca sylwetkę i dodaje lat. 

W jakich rodzajach wdowiego garbu stosujemy zabieg?

Zabieg usuwania wdowiego garbu w medycynie estetycznej dotyczy problemu wywołanego nadmiarem tłuszczu w okolicy karku. Tymczasem innym rodzajem bawolego karku jest zniekształcenie sylwetki spowodowane garbieniem się. 

Przyczyny powstawania wdowiego garbu:

Warstwa tłuszczu zlokalizowana podskórnie w górnej części pleców najczęściej powstaje jako efekt zmian hormonalnych u kobiet w okresie menopauzy, chociaż może wynikać też z innych przyczyn. Zniekształcenie grzbietu może wynikać także z wady postawy związanej z deformacją odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa i przykurczu mięśni tej okolicy na skutek uwarunkowań genetycznych czy zmian związanych z wiekiem.

Usuwanie wdowiego garbu to zabieg rozwiązujący problem byczego karku, którego powstawanie jest warunkowane przez różne czynniki ryzyka:

 • skłonności genetyczne;
 • zaburzenia hormonalne, w tym zmiany spowodowane menopauzą;
 • zaburzenia krążenia limfy;
 • przewlekłe stosowanie niektórych leków, m.in. glikokortykosteroidów;
 • guzy nadnerczy i przysadki mózgowej;
 • nadwaga i otyłość;
 • brak aktywności fizycznej, skutkujący nadmiernym przyrostem masy ciała;
 • nawyk garbienia się i długie utrzymywanie głowy w pozycji pochylonej (np. podczas korzystania ze smartfona);
 • duże piersi, a także źle dopasowany biustonosz;
 • krótkowzroczność;
 • procesy starzenia (zmiany w układzie kostnym, osteoporoza). 

Zapobieganie wdowiemu garbowi:

Zabiegi z medycyny estetycznej można opóźnić, jeśli dbamy o utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Dzieje się to, gdy regularnie uprawiamy sport i stosujemy się do zaleceń zdrowej diety. Dotyczy to szczególnie osób mających pracę siedzącą, która dodatkowo predysponuje do garbienia się i ciągłego pochylania głowy. 

W jaki sposób można usunąć wdowi garb?

Usuwanie wdowiego garbu wykonuje się za pomocą dwóch zabiegów. Lipoliza iniekcyjna, jak i HIFU nie służą do redukcji masy ciała, ale do modelowania sylwetki i usuwania stosunkowo niewielkich depozytów tłuszczu. Lipoliza iniekcyjna polega na rozpuszczeniu adipocytów za pomocą specjalnego preparatu podawanego w okolicę zabiegową. HIFU z kolei wykorzystuje energię skoncentrowanych fal ultradźwiękowych, które niszczą wielopunktowo tkankę – także tłuszczową – na określonej głębokości. Efektem obydwu zabiegów jest miejscowy stan zapalny i wzbudzenie procesów metabolicznych, których rezultatem jest zmniejszenie objętości podskórnej tkanki tłuszczowej. 

Ryzyko nawrotu wdowiego garbu:

By zmniejszyć ryzyko nawrotu problemu wdowiego garbu, procedury niwelujące tkankę tłuszczową powinny być połączone z utrzymywaniem aktywności fizycznej i zbilansowanej diety. Dzięki temu utrwalimy efekty zabiegów medycyny estetycznej. 

Polecane zabiegi:

 • HIFU;
 • lipoliza iniekcyjna.
usuwanie-wdowiego-garbu

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.