fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Usuwanie tłuszczu ze wzgórka łonowego

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg usuwania tłuszczu ze wzgórka łonowego. 

Usuwanie tłuszczu ze wzgórka łonowego to sposób na zbyt duży wzgórek łonowy. Miejsce to znajduje się nad spojeniem łonowym. U dołu przechodzi w wargi sromowe większe/worek mosznowy i penis, od góry graniczy z linią brzucha, po bokach sięga do pachwin. Jest to okolica wypełniona tkanką tłuszczową chroniącą kość łonową podczas współżycia. Niestety, najczęściej nawet intensywne ćwiczenia fizyczne i dieta nie wystarczają, by ten nadmiar tkanki usunąć. Czasem też wygląd tej części okolic intymnych wynika po prostu z uwarunkowanej genetycznie budowy ciała, może też być następstwem przebytych ciąż lub operacji. Zbyt duży wzgórek łonowy to nie tylko defekt estetyczny. Problemem staje się również utrzymywanie higieny okolic intymnych, wzrost ryzyka podrażnienia okolic intymnych czy drożdżakowego zapalenia skóry. Liporedukcja w obrębie wzgórka łonowego poprawia nie tylko komfort życia pacjentów, ale i jakość życia seksualnego. Zmniejszając wzgórek łonowy u mężczyzn, udaje się odsłonić większą część penisa, dzięki czemu jego rozmiary wydają się większe.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu usuwania tłuszczu ze wzgórka łonowego?

Nadmiar tłuszczu w okolicy spojenia łonowego jest dosyć częstym problemem estetycznym. Zwykle koreluje on ze zbyt dużą masą ciała. 

Jak wygląda nadmiar tkanki tłuszczowej wzgórka łonowego?

Zabieg usuwania tłuszczu ze wzgórka łonowego przeprowadza się zwykle wtedy, gdy problem jest już dosyć widoczny. U osób szczupłych warstwa tkanki tłuszczowej wynosi około 2 cm, dzięki temu taki wzgórek wygląda bardzo estetycznie. Tymczasem zbyt duży wzgórek łonowy u osób z nadwagą może mieć nawet ponad 8 cm grubości podściółki tłuszczowej. Jeśli występuje ona w zbyt dużej ilości, powoduje nieestetyczne uwypuklenie tego obszaru, przyczyniając się niejednokrotnie do powstania kompleksów. 

W jakich rodzajach nadmiaru tkanki tłuszczowej stosujemy zabieg usuwania tłuszczu ze wzgórka łonowego?

Nadmiar tkanki tłuszczowej wzgórka łonowego (u kobiet zwanego też wzgórkiem Wenery) jest spowodowany nagromadzeniem tłuszczu w tej okolicy. Może on towarzyszyć nadwadze lub też wynikać z anatomii obszaru łonowego indywidualnej dla różnych pacjentów. Wynika ona z przebytych zabiegów operacyjnych i ciąż, bądź też jest cechą dziedziczną.

Przyczyny powstawania nadmiaru tkanki tłuszczowej wzgórka łonowego:

  • predyspozycje genetyczne;
  • utrata masy ciała po znacznym przyroście wagi;
  • przebyte ciąże u kobiet;
  • plastyka powłok brzucha, a także cięcia cesarskie (uwypuklenie wzgórka łonowego poniżej linii cięcia);
  • brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia;
  • starzenie się. 

Zapobieganie powstawaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej wzgórka łonowego:

Jeżeli nadmiar tkanki tłuszczowej wzgórka łonowego może być rezultatem zbyt dużej masy ciała, należy dbać o utrzymywanie właściwego wskaźnika BMI. Zatem kluczową rolę odgrywają tu zdrowe odżywianie się i ćwiczenia fizyczne. 

W jaki sposób można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej wzgórka łonowego?

Najczęstszym zabiegiem likwidującym nadmiar tkanki tłuszczowej ze wzgórka łonowego jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg wymaga powtórzeń, natomiast polega na rozpuszczeniu komórek tłuszczowych preparatem podanym iniekcyjnie. 

Ryzyko nawrotu nadmiaru tkanki tłuszczowej wzgórka łonowego po zabiegu usuwania tłuszczu ze wzgórka łonowego:

Trwałość efektów zabiegów usuwania tłuszczu ze wzgórka łonowego zależy od utrzymywania przez pacjenta diety niskotłuszczowej, a także aktywności fizycznej. 

Polecane zabiegi na usuwanie tłuszczu ze wzgórka łonowego:

  • lipoliza iniekcyjna w ginekologii;
  • lipoliza iniekcyjna w urologii.
usuwanie-tluszczu-ze-wzgorka-lonowego

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.