Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Usuwanie rubinków

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg usuwania rubinków.

Usuwanie rubinków to likwidacja punktów rubinowych. Punkty rubinowe są drobnymi naczyniakami o niezłośliwym charakterze. Proces powstawania punktów rubinowych jest złożony, różnorodny i nie do końca zbadany. Dlatego też jak do tej pory jednoznaczne przyczyny tworzenia się punktów rubinowych pozostają niewyjaśnione. Ponieważ często licznie występują u osób ze sobą spokrewnionych, sugeruje to podłoże genetyczne. Naczyniaki rubinowe nie rosną, nie rozsiewają się, nie zmieniają swojego wyglądu i nie powodują żadnych dolegliwości, jak np. swędzenie. Zdarza się, że są mylnie kojarzone z objawami czerniaka, a także z innymi poważnymi dolegliwościami. 

Jak często występują wskazania do zabiegu usuwania rubinków?

Rubinki (rubinki, naczyniaki rubinowe, naczyniaki starcze, plamy De Morgana) występują u większości ludzi. Zazwyczaj pierwsze zmiany skórne pojawiają się po 30. roku życia; natomiast u osób powyżej 60. roku życia jest ich już bardzo dużo. Najczęściej pojawiają się na ramionach i tułowiu oraz tam, gdzie skóra jest cieńsza, czyli na twarzy, szyi i dekolcie. Przeważnie występują u osób z jasną karnacją skóry, częściej u kobiet niż u mężczyzn. 

Jak wyglądają rubinki?

Zabieg usuwania rubinków przeprowadza się na zmianach mających postać niewielkich punktów przypominających grudki w czerwonym, bordowym lub fioletowym kolorze. Przeważnie nie przekraczają kilku milimetrów wielkości. 

Jakie rodzaje zmian poddaje się zabiegowi usuwania rubinków?

Rubinki są dosyć jednorodnymi zmianami skórnymi, zatem nie istnieje podział na różne rodzaje tych zmian.

Przyczyny powstawania rubinków:

Przyczyną powstawania rubinków jest nadmierna proliferacja, czyli rozrastanie i poszerzanie się maleńkich naczynek krwionośnych, które znajdują się płytko pod powierzchnią skóry. Z wiekiem zanikają włókna sprężyste wchodzące w skład naczyń krwionośnych, na skutek czego naczynia rozszerzają się, tworząc w ten sposób zgrubienie. Proliferacja naczyń nie ma podłoża nowotworowego, dlatego też naczyniaki rubinowe nie powinny wzbudzać niepokoju.

Usuwanie rubinków to zabieg rozwiązujący problem punktów rubinowych, których powstawanie  jest warunkowane przez różne czynniki ryzyka:

 • predyspozycje genetyczne;
 • wahania gospodarki hormonalnej (np. ciąża);
 • uszkodzenia skóry;
 • schorzenia wątroby;
 • zaburzenia funkcjonowania układu krwionośnego;
 • nadmierna ekspozycja na słońce;
 • kontakt z niektórymi substancjami chemicznymi;
 • przewlekły stres;
 • przemęczenie organizmu;
 • dieta bogata w ostre przyprawy;
 • nadużywanie kawy lub alkoholu.

 Zapobieganie powstawaniu rubinków – jak opóźnić konieczność zabiegu usuwania rubinków?

Nie istnieją metody zapobiegania powstawaniu punktów rubinowych.

W jaki sposób można usunąć rubinki?

Jeśli rubinki znajdują się na skórze w miejscach narażonych na urazy (np. na szyi, twarzy lub w miejscu, gdzie znajduje się np. zapięcie od biustonosza), warto rozważyć ich usunięcie, aby nie powodować mechanicznych uszkodzeń i związanych z nimi krwawień. Naczyniaki rubinowe można usunąć za pomocą lasera. Zabieg trwa bardzo krótko, to znaczy w zależności od ilości zmian od kilku do kilkunastu minut. W przypadku laseroterapii zmian naczyniowych hemoglobina znajdująca się w punktach rubinowych absorbuje wiązkę laserową, co powoduje obkurczenie i zamknięcie naczyń. 

Ryzyko nawrotu rubinków po zabiegu usuwania rubinków:

Istnieje niewielkie ryzyko nawrotu rubinków po zabiegu laserowym.

Polecane zabiegi usuwania rubinków:

usuwanie-rubinkow

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google