fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Usuwanie przebarwień

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której rozwiązuje się problem przebarwień (plamy na skórze, melasma, piegi, plamy starcze, przebarwienia posłoneczne, plamy po słońcu, brązowe przebarwienia, plamy soczewicowate, przebarwienia po trądziku, przebarwienia pozapalne, plamy pooparzeniowe, przebarwienia po oparzeniu, przebarwienia pourazowe, ostuda).

Przebarwienia powstają na skutek nieprawidłowego funkcjonowania melanocytów. Zmiany te usuwamy za pomocą laseroterapii i peelingów chemicznych.

Ciemniejsze plamy na skórze, czyli przebarwienia, powstają wtedy, gdy melanocyty – komórki wytwarzające melaninę (barwnik skóry) – działają w nieprawidłowy sposób. Może być ich zbyt dużo w niektórych miejscach lub są za bardzo aktywne, produkując za dużo barwnika. Płaskie zmiany pigmentacyjne o różnej wielkości i kształcie mają nieregularne zarysy i są niewyczuwalne przy dotyku, a od otaczającej skóry różnią się wyłącznie zabarwieniem. Plamy na twarzy mogą przybierać różne kolory – żółtawy, jasnobrązowy lub ciemnobrunatny. Zmianom tym nie towarzyszy zaczerwienienie, ani złuszczanie w ich obrębie. Przebarwienia dzielą się na wewnątrzpochodne (przeważnie o podłożu hormonalnym) i zewnątrzpochodne, które z reguły powstają pod wpływem promieniowania słonecznego. W zależności od głębokości umiejscowienia barwnika wyróżnia się przebarwienia naskórkowe, skórne i skórno-naskórkowe. Większość przebarwień ma charakter nabyty; występują głównie u kobiet. Zazwyczaj pojawiają się w miejscach najczęściej wystawianych na słońce, czyli na twarzy, dekolcie, ramionach, przedramionach, dłoniach i łydkach.
Jednym z najczęściej występujących przebarwień jest ostuda (inaczej: melasma), czyli nieregularne, ciemne plamy o niejednolitym zabarwieniu umiejscowione na czole, brodzie, policzkach lub nad górną wargą. Do zaburzeń barwnikowych należą również plamy soczewicowate w kolorach od żółtobrunatnego po ciemnobrązowy (często w obrębie jednej zmiany występują różne odcienie). Mają na ogół okrągły lub owalny kształt i są wyraźnie odgraniczone od zdrowej skóry. Pojawiają się przeważnie u starszych osób na grzbiecie dłoni, twarzy, szyi, dekolcie, a także przedramionach i podudziach. Plamy soczewicowate typu starczego mają nieodwracalny charakter. W miejscach po zmianach trądzikowych, wysypkach, oparzeniach słonecznych lub urazach skórnych często pojawiają się przebarwienia pozapalne i pourazowe. Zazwyczaj ustępują samoistnie, ale dopiero po dłuższym czasie. Do przebarwień zalicza się także odczyny fototoksyczne, które powstają z powodu ekspozycji skóry na promieniowanie ultrafioletowe po kontakcie z substancjami fotouczulającymi, np. niektórymi lekami przeciwzapalnymi (salicylany) lub przeciwbakteryjnymi (tetracykliny czy sulfonamidy). Odczyn fototoksyczny może pojawić się również pod wpływem olejków eterycznych (bergamotowy i cytrusowy) będących składnikiem perfum czy też po spożyciu niektórych roślin, np. kopru, selera lub dziurawca. Zmiany barwnikowe ciemnieją pod wpływem światła słonecznego, a w przypadku piegów i plam soczewicowatych ich ilość znacznie wzrasta.

Jakie czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia przebarwień?

 • predyspozycje genetyczne;
 • promieniowanie ultrafioletowe;
 • ciąża;
 • zaburzenia miesiączkowania;
 • menopauza;
 • stany zapalne przydatków (zapalenie jajników i jajowodów);
 • zaburzenia hormonalne związane z chorobami tarczycy i nadnerczy;
 • zaburzenia wydzielania hormonu MSH (melanotropina, która pobudza syntezę i odkładanie melaniny w komórkach skóry);
 • doustna antykoncepcja hormonalna;
 • trądzik i zmiany zapalne skóry;
 • alergie skórne;
 • działanie metali ciężkich na skórę;
 • schorzenia wątroby;
 • wyniszczenie organizmu;
 • stosowanie ziół i ziołowych naparów, zwłaszcza z dziurawca;
 • niedobory witaminy D oraz niektórych jonów i białek;
 • stosowanie kosmetyków zawierających substancje światłouczulające (np. olejek bergamotowy);
 • przyjmowanie niektórych leków, np. przeciwpadaczkowych, przeciwdepresyjnych, przeciwwirusowych czy przeciwarytmicznych.

W jaki sposób można pozbyć się przebarwień?

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku stosuje się następujące zabiegi:

 • laseroterapia (Alex) – przebarwienia (laser na przebarwienia, wybielanie piegów laserem, redukcja plam na skórze laserem);
 • laseroterapia (CO2) – przebarwienia (laser CO2 na przebarwienia, leczenie przebarwień laserem CO2, usuwanie plam soczewicowatych laserem CO2);
 • laseroterapia (CO2) – odmładzanie frakcyjne ablacyjne (resurfacing, niwelowanie przebarwień laserem CO2, zmniejszenie plam laserem CO2);
 • mezoterapia mikroigłowa (dermapen, mezopen, wyrównanie kolorytu skóry, mikronakłuwanie na przebarwienia);
 • peelingi chemiczne (peelingi medyczne, rozjaśnianie przebarwień peelingami, kwasy na przebarwienia).
usuwanie-przebarwien

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.