Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Usuwanie drugiego podbródka

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg usuwania drugiego podbródka.

Usuwanie drugiego podbródka to sposób na nadmiar tkanki pod brodą. Podwójnym podbródkiem określamy fałd skóry pomiędzy brodą a szyją. Taki wygląd powoduje dyskomfort psychiczny i duże kompleksy zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn – wyglądamy wtedy na starszych i grubszych niż w rzeczywistości jesteśmy.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu usuwania drugiego podbródka?

Drugi podbródek jest częstym problemem estetycznym, nie tylko u osób z nadwagą.

Jak wygląda drugi podbródek?

Usuwanie drugiego podbródka przeprowadza się najczęściej w przypadku wyraźnie widocznego problemu. Fałd skóry znajdujący się pomiędzy brodą a szyją wygląda nieestetycznie i zaburza proporcje twarzy. Jego obecność sprawia, że zaciera się granica między żuchwą a szyją, zaś owal twarzy staje się nieostry.

W jakich rodzajach drugiego podbródka stosujemy zabieg?

Przyczyną problemu najczęściej jest lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa, którą trudno wyeliminować za pomocą diety i aktywności fizycznej. Zdarza się też tak, że podwójny podbródek pojawia się u osób bez nadwagi czy otyłości – występuje u pacjentów w dojrzałym wieku, w związku z utratą elastyczności skóry. Problem obserwujemy także u wielu osób, które długo korzystają ze smartfonów, utrzymując głowę w przymusowym pochyleniu.

Przyczyny powstawania drugiego podbródka:

Usuwanie drugiego podbródka to zabieg rozwiązujący problem podwójnego podbródka, którego powstawanie jest warunkowane przez różne czynniki ryzyka:

 • skłonności genetyczne – rodzinne występowanie podwójnego podbródka;
 • specyficzna budowa anatomiczna – cofnięta broda, słabo zarysowana linia żuchwy;
 • niezbilansowana dieta (obfitująca w tłuszcze i węglowodany), prowadząca do nadwagi i otyłości;
 • brak aktywności fizycznej, skutkująca nadmiernym przyrostem masy ciała;
 • wahania masy ciała, prowadzące do utraty elastyczności skóry szyi;
 • choroby tarczycy;
 • przewlekłe stosowanie niektórych leków, np. glikokortykosteroidów;
 • nawyk garbienia się, a także długie utrzymywanie głowy w pozycji pochylonej (np. podczas korzystania ze smartfona);
 • niewłaściwe pozycje przyjmowane w czasie snu;
 • procesy starzenia (wiotczenie skóry, przesuwanie się tkanki tłuszczowej zgodnie z grawitacją, zmiany w układzie kostnym);
 • brak dbałości i złe nawyki pielęgnacyjne skóry szyi, niewystarczające nawilżenie skóry szyi.

Zapobieganie drugiemu podbródkowi – jak opóźnić konieczność zabiegu usuwania drugiego podbródka?

W przypadku predyspozycji genetycznych nie można zapobiec pojawieniu się drugiego podbródka. Poza zastosowaniem leczenia w określonych przypadkach (np. w niedoczynności tarczycy), a także dbaniem o właściwą pozycję głowy (unikać długiego pochylania głowy), można stosować specjalne ćwiczenia wzmacniające mięśnie szyi, poprawiające napięcie skóry i usprawniające krążenie w tej okolicy.

W jaki sposób można usunąć drugi podbródek?

Rodzaj zastosowanej metody usuwania drugiego podbródka zależy od tego, czy zlikwidować mamy tkankę tłuszczową, czy też bardziej trzeba skupić się na zmniejszeniu wiotkości skóry. U części pacjentów utworzenie się fałdu skórnego pod żuchwą jest spowodowane tymi dwoma czynnikami. Tak więc likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej można przeprowadzić za pomocą lipolizy iniekcyjnej, HIFU i karboksyterapii. Tymczasem nici liftingujące poprawiają napięcie skóry pod brodą, unosząc fałdy skórne.

Ryzyko nawrotu drugiego podbródka po zabiegu usuwania drugiego podbródka:

Zabiegi redukujące tkankę tłuszczową podbródka nie będą efektywne, jeżeli na stałe nie wprowadzi się zbilansowanej diety, a także aktywności fizycznej.

Polecane zabiegi usuwania drugiego podbródka:

usuwanie-drugiego-podbrodka

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google