fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Usuwanie drugiego podbródka

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg usuwania drugiego podbródka.

Usuwanie drugiego podbródka to sposób na nadmiar tkanki pod brodą. Podwójnym podbródkiem określamy fałd skóry pomiędzy brodą a szyją. Taki wygląd powoduje dyskomfort psychiczny i duże kompleksy zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn – wyglądamy wtedy na starszych i grubszych niż w rzeczywistości jesteśmy.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu usuwania drugiego podbródka?

Drugi podbródek jest częstym problemem estetycznym, nie tylko u osób z nadwagą.

Jak wygląda drugi podbródek?

Usuwanie drugiego podbródka przeprowadza się najczęściej w przypadku wyraźnie widocznego problemu. Fałd skóry znajdujący się pomiędzy brodą a szyją wygląda nieestetycznie i zaburza proporcje twarzy. Jego obecność sprawia, że zaciera się granica między żuchwą a szyją, zaś owal twarzy staje się nieostry.

W jakich rodzajach drugiego podbródka stosujemy zabieg?

Przyczyną problemu najczęściej jest lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa, którą trudno wyeliminować za pomocą diety i aktywności fizycznej. Zdarza się też tak, że podwójny podbródek pojawia się u osób bez nadwagi czy otyłości – występuje u pacjentów w dojrzałym wieku, w związku z utratą elastyczności skóry. Problem obserwujemy także u wielu osób, które długo korzystają ze smartfonów, utrzymując głowę w przymusowym pochyleniu.

Przyczyny powstawania drugiego podbródka:

Usuwanie drugiego podbródka to zabieg rozwiązujący problem podwójnego podbródka, którego powstawanie jest warunkowane przez różne czynniki ryzyka:

 • skłonności genetyczne – rodzinne występowanie podwójnego podbródka;
 • specyficzna budowa anatomiczna – cofnięta broda, słabo zarysowana linia żuchwy;
 • niezbilansowana dieta (obfitująca w tłuszcze i węglowodany), prowadząca do nadwagi i otyłości;
 • brak aktywności fizycznej, skutkująca nadmiernym przyrostem masy ciała;
 • wahania masy ciała, prowadzące do utraty elastyczności skóry szyi;
 • choroby tarczycy;
 • przewlekłe stosowanie niektórych leków, np. glikokortykosteroidów;
 • nawyk garbienia się, a także długie utrzymywanie głowy w pozycji pochylonej (np. podczas korzystania ze smartfona);
 • niewłaściwe pozycje przyjmowane w czasie snu;
 • procesy starzenia (wiotczenie skóry, przesuwanie się tkanki tłuszczowej zgodnie z grawitacją, zmiany w układzie kostnym);
 • brak dbałości i złe nawyki pielęgnacyjne skóry szyi, niewystarczające nawilżenie skóry szyi.

Zapobieganie drugiemu podbródkowi – jak opóźnić konieczność zabiegu usuwania drugiego podbródka?

W przypadku predyspozycji genetycznych nie można zapobiec pojawieniu się drugiego podbródka. Poza zastosowaniem leczenia w określonych przypadkach (np. w niedoczynności tarczycy), a także dbaniem o właściwą pozycję głowy (unikać długiego pochylania głowy), można stosować specjalne ćwiczenia wzmacniające mięśnie szyi, poprawiające napięcie skóry i usprawniające krążenie w tej okolicy.

W jaki sposób można usunąć drugi podbródek?

Rodzaj zastosowanej metody usuwania drugiego podbródka zależy od tego, czy zlikwidować mamy tkankę tłuszczową, czy też bardziej trzeba skupić się na zmniejszeniu wiotkości skóry. U części pacjentów utworzenie się fałdu skórnego pod żuchwą jest spowodowane tymi dwoma czynnikami. Tak więc likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej można przeprowadzić za pomocą lipolizy iniekcyjnej, HIFU i karboksyterapii. Tymczasem nici liftingujące poprawiają napięcie skóry pod brodą, unosząc fałdy skórne.

Ryzyko nawrotu drugiego podbródka po zabiegu usuwania drugiego podbródka:

Zabiegi redukujące tkankę tłuszczową podbródka nie będą efektywne, jeżeli na stałe nie wprowadzi się zbilansowanej diety, a także aktywności fizycznej.

Polecane zabiegi usuwania drugiego podbródka:

 • HIFU;
 • karboksyterapia;
 • lipoliza iniekcyjna;
 • nici liftingujące.
usuwanie-drugiego-podbrodka

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.