Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Usuwanie cieni pod oczami

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg usuwania cieni pod oczami.

Usuwanie cieni pod oczami to sposób na cienie w okolicy dolnych powiek. Cienie pod oczami nadają twarzy zmęczony wyraz. Skóra pod oczami jest dużo cieńsza (ma około 0,5 mm grubości), bardziej wrażliwa i delikatna niż skóra innych części ciała. Nie zawiera gruczołów łojowych. Bardzo cienka podściółka tłuszczowa czyni pozbawioną ochrony lipidowej skórę mniej odporną zarówno na negatywny wpływ środowiska zewnętrznego, jak i proces starzenia. Z wiekiem ubywa kwasu hialuronowego i dochodzi do osłabienia włókien kolagenowych, w wyniku czego skóra pod oczami staje się wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki mimiczne. Sińce pod oczami to najczęściej wynik zmęczenia i niewyspania, choć czasami mogą być także objawem poważnych chorób.

Jak często występują wskazania do zabiegu?

Cienie pod oczami stanowią dość powszechny kobiet, występujący zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. 

Jak wyglądają cienie pod oczami?

Usuwanie cieni pod oczami wykonuje się u osób, u których skóra pod oczami przybiera ciemniejsze zabarwienie. Cienka skóra tej okolicy sprawia, że łatwo prześwitują przez nią naczynia krwionośne bądź też ma ona zwiększoną zawartość melaniny. Sińce pod oczami mogą być koloru szarego, sino-fioletowego, a także żółtego czy brązowego. Podkrążone oczy widoczne są zwłaszcza u osób z jasną karnacją.

W jakich rodzajach cieni pod oczami stosujemy usuwanie cieni pod oczami?

Wyróżnia się trzy główne typy cieni pod oczami:

 • naczyniowe – przez cienką skórę widoczna jest sieć drobnych naczynek krwionośnych; występują w większości przypadków, często są dziedziczone genetycznie;
 • barwnikowe – pojawiają się w wyniku nagromadzenia barwnika krwi (hemoglobiny i produktów jej rozkładu: biliwerdyny, bilirubiny i żelaza) w okolicach dolnej powieki; występują okresowo przeważnie u młodych osób, jednak po 30. roku życia mają tendencję do utrwalania się;
 • cienie określane jako „prawdziwe” – są związane ze zmianami zanikowymi skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej; z biegiem czasu poduszeczki tłuszczowe w okolicy oczu zmniejszają swoją objętość, a tkanki policzków ulegają obniżeniu, w wyniku czego dochodzi do powstawania zagłębień; niekorzystna gra światła na zapadniętych częściach okolicy dolnych powiek daje złudzenie cieni pod oczami. 

Przyczyny powstawania:

Usuwanie cieni pod oczami jest zabiegiem rozwiązującym problem cieni pod oczami, które mogą być spowodowane różnymi przyczynami:

 • uwarunkowania genetyczne (cienie pod oczami, które występują niezależnie od warunków zewnętrznych i prowadzonego trybu życia, nie powinny wzbudzać większego niepokoju);
 • wiek – w miarę upływu czasu skóra staje się bardziej wiotka, mniej jędrna i cieńsza;
 • nadużywanie alkoholu i palenie papierosów;
 • przewlekły stres;
 • niedostateczna ilość snu;
 • nadmierny wysiłek fizyczny lub umysłowy;
 • chroniczne zmęczenie;
 • zbyt częste opalanie się na słońcu lub solarium;
 • atopowe zapalenie skóry;
 • choroby tarczycy, wątroby i nerek;
 • odwodnienie;
 • niedożywienie i niezdrową dieta (zbyt duża ilość soli w pożywieniu);
 • niedobory pokarmowe. 

Zapobieganie cieniom pod oczami:

Cieniom pod oczami można zapobiegać, jeśli nie są to zmiany uwarunkowane dziedzicznie. Zatem istotna jest dbałość o odpowiednią ilość snu, zdrowe odżywianie się i właściwa pielęgnacja kosmetykami dobranymi do rodzaju cery i zawierającymi filtry przeciwsłoneczne. Ponadto w miarę możliwości należy unikać długotrwałej pracy przed ekranem komputera i zrezygnować z używek. 

W jaki sposób można usunąć cienie pod oczami?

Jedną z metod mającą na celu usuwanie cieni pod oczami jest biostymulator z kwasem hialuronowym i aminokwasami bądź też mezoterapia igłowa polegające na podaniu w tkankę za pomocą igły preparatów, które poprawiają stan skóry. Metody wykorzystujące preparaty autologiczne, czyli pozyskiwane z krwi lub tkanki tłuszczowej pacjenta (osocze, fibryna, lipotransfer) usprawniają wszystkie procesy regeneracyjne. Dochodzi do stymulacji syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, następuje biosynteza wielu białek, komórki namnażają się i różnicują, powstają również nowe naczynia krwionośne, uzupełniane są ubytki tkankowe. Skóra staje się gładka i elastyczna, odzyskuje świeży wygląd i młodzieńczą witalność. Nici rewitalizujące stymulują syntezę kolagenu, poprawiając całą strukturę skóry. Z kolei zastosowanie lasera frakcyjnego ablacyjnego CO2 bądź też radiofrekwencji mikroigłowej pozwala zagęścić i ujędrnić skórę w obszarze poddanym terapii. Zabieg karboksyterapii zwiększa natomiast przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu, co korzystnie wpływa zarówno na odnowę komórkową, jak i redukcję cieni pod oczami. 

Ryzyko nawrotu cieni pod oczami po zabiegu:

Cienie pod oczami mogą powstać na nowo na skutek postępujących procesów starzenia i wiotczenia skóry tej okolicy. Jednakże efekty zabiegów zwiększających grubość skóry utrzymują się co najmniej kilka miesięcy, a nieraz nawet przez lata.

Polecane zabiegi usuwania cieni pod oczami:

usuwanie-cieni-pod-oczami

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google