Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Usuwanie brodawek łojotokowych

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg usuwania brodawek łojotokowych.

Usuwanie brodawek łojotokowych to likwidacja łagodnych nowotworów skóry. Zmiany te zwane są brodawkami starczymi. Stanowią problem estetyczny, zwłaszcza jeśli występują w większej liczbie i są dobrze widoczne dla otoczenia.

Jak często występują wskazania do zabiegu usuwania brodawek łojotokowych?

Brodawki łojotokowe (inaczej: rogowacenie łojotokowe) zaczynają pojawiać się po 35 roku życia, ale występują głównie u osób starszych, z taką samą częstotliwością u mężczyzn i kobiet. Podsumowując – szacuje się, że występują one u ponad 90% osób po 60 roku życia.

Jak wyglądają brodawki łojotokowe?

Zabieg usuwania brodawek łojotokowych dotyczy zmian, które mają postać nieznacznie wystających ponad powierzchnię skóry, płaskich grudek, dobrze odgraniczonych od zdrowej skóry. Sprawiają wrażenie, jakby były na nią nałożone (w przeciwieństwie do ściśle zespolonego ze skórą czerniaka). Początkowo mają barwę beżową, z czasem zaś ciemnieją i przybierają kolor ciemnobrązowy. Typowe dla brodawek łojotokowych są zagłębienia i nierówności na powierzchni, w których znajdują się skupiska zrogowaciałych komórek naskórka i wydzieliny gruczołów łojowych. Brodawki starcze mają wielkość od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Występują przeważnie na tułowiu, ale także na twarzy, skórze owłosionej głowy, szyi i kończynach górnych. Nie powodują dolegliwości bólowych.

Jakie rodzaje zmian poddaje się zabiegowi?

Usuwanie brodawek łojotokowych przeprowadza się na zmianach naskórkowych, które mają dosyć zróżnicowaną morfologię. Wyróżniamy zmiany płasko-wypukłe, a także takie, które są niewyczuwalne w dotyku. Ponadto brodawki starcze mogą występować pojedynczo lub jako zmiany mnogie, o bardzo zróżnicowanej wielkości. Rozróżniamy zmiany młodsze, o jasnobeżowym zabarwieniu, jak również zmiany stare, przyjmujące barwę ciemnobrunatną lub wręcz czarną.

Przyczyny powstawania brodawek łojotokowych:

Zabieg usuwania brodawek łojotokowych rozwiązuje problem brodawek starczych, których powstawanie  jest warunkowane przez różne czynniki ryzyka:

  • osobnicza predyspozycja;
  • rodzinna skłonność do występowania mnogich brodawek łojotokowych;
  • wiek;
  • nadmierne opalanie się;
  • nowotwory narządów wewnętrznych.

Trzeba zachować tzw. czujność onkologiczną w przypadku nagłego pojawienia się kilkuset brodawek łojotokowych (tzw. objaw Lesera-Trelata) – może być to objaw choroby nowotworowej narządów wewnętrznych, zwł. raka jelita grubego.

Zapobieganie powstawaniu brodawek łojotokowych:

Skłonności genetyczne do powstawania brodawek łojotokowych zwykle ograniczają zbyt duży wpływ na ich pojawianie się. Pewne znacznie może mieć ochrona przed promieniowaniem słonecznych (filtry UVA i UVB) oraz unikanie mechanicznych podrażnień.

W jaki sposób można usunąć brodawki łojotokowe?

W celu usuwania brodawek łojotokowych najczęściej stosuje się laseroterapię z użyciem lasera CO2. Jest to metoda mało inwazyjna, w wyniku której dochodzi do szybkiego gojenia się miejsc po usuniętych zmianach. Wśród innych popularnych sposobów niszczenia zmian o typie rogowacenia łojotokowego należy wymienić łyżeczkowanie, krioterapię, a także elektrokoagulację.

Ryzyko nawrotu brodawek łojotokowych:

Zazwyczaj usunięta brodawka łojotokowa nie odrasta. U osób ze skłonnością do tworzenia się brodawek należy w przyszłości spodziewać się ich powstawania w nowych miejscach na skórze.

Polecane zabiegi usuwania brodawek łojotokowych:

usuwanie-brodawek-lojotokowych

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google