fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Uniesienie kącików ust

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg uniesienia kącików ust. 

Uniesienie kącików ust to sposób na opadające kąciki ust. Usta w kształcie podkówki nadają twarzy zmęczony, smutny wygląd. W wyniku starzenia się dochodzi do wiotczenia skóry, która traci wypełnienie. Z czasem zmieniają się też rysy twarzy – odwróceniu ulega tzw. trójkąt młodości, do tej pory zwrócony wierzchołkiem do dołu. Policzki stopniowo opadają, zaś tłuszcz gromadzi się w okolicach żuchwy i brody. Powoli zanika tkanka podskórna i kostna w okolicy podbródka, co powoduje zapadnięcie się skóry pod dolną wargą na całej jej długości. Wiotczeją również mięśnie mimiczne, które są odpowiedzialne za uśmiech, w wyniku czego nie są w stanie utrzymywać dłużej kącików ust we właściwej pozycji. Dodatkowo usta tracą swoją pierwotną barwę, jędrność i elastyczność. U osób z pogodnym wyrazem twarzy proces ten zachodzi trochę wolniej. Opadanie kącików ust przyspiesza wyrazista mimika twarzy, która jest związana z intensywną pracą mięśnia okrężnego ust.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu?

Najczęściej opadanie kącików ust jest wywołane upływem czasu i starzeniem się. Problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn i jest dość powszechny, zwłaszcza u osób powyżej 40. roku życia. 

Jak wyglądają opadające kąciki ust?

Uniesienie kącików ust wykonuje się, kiedy zmieniają one swoje położenie. W wyniku tego usta układają się w podkówkę. Wtedy twarz nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu. 

W jakich rodzajach opadających kącików ust stosujemy zabieg?

Opadanie kącików ust dzielimy na problem wywołany procesami starzenia się oraz na problem związany z nadmiernym napięciem mięśniowym mięśni mimicznych. Są to procesy toczące się dość wolno. Wtedy możemy stosować zabiegi medycyny estetycznej, czyli uniesienie kącików ust. Tymczasem nagłe opadnięcie kącików ust jest symptomem poważnych chorób (udar mózgu, porażenie nerwu twarzowego, guz mózgu, uraz głowy), wymagających pilnej diagnostyki i leczenia. 

Przyczyny powstawania opadających kącików ust:

Uniesienie kącików ust to rozwiązanie problemu opadających kącików ust, na którego powstanie wpływa wiele czynników ryzyka:

 • predyspozycje genetyczne;
 • procesy starzenia:
  • wiotczenie skóry wokół ust;
  • wiotczenie mięśni mimicznych wokół ust;
  • ubytek tkanki poniżej kącików ust;
 • nadmierna mimika twarzy, np. zbyt częste cofanie brody i przesuwanie żuchwy ku tyłowi;
 • wzmożona aktywność mięśnia obniżającego kąt ust;
 • problemy ortodontyczne;
 • choroby neurologiczne, takie jak udar mózgu, guz mózgu bądź też porażenie nerwu twarzowego (dają opadnięcie jednego kącika ust);
 • przebyty uraz głowy (zwykle opadnięcie jednego kącika ust). 

Zapobieganie:

Opadanie kącików ust można opóźnić, wykonując regularnie delikatny masaż mięśni wokół ust, jak również ćwiczenia wzmacniające mięsień okrężny ust. Są to m.in. ćwiczenia polegające na bezgłośnym wypowiadaniu w jednym ciągu szeregu samogłosek.

W jaki sposób można usunąć opadające kąciki ust?

Uniesienie kącików ust jest możliwe dzięki wykonaniu różnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W tym celu można zastosować kwas hialuronowy, a także przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Odpowiednie podanie tych preparatów powoduje podniesienie kącików ust i wygładzenie skóry, a przez to również odmłodzenie twarzy. Poza tym efekt uniesienia opadniętych kącików ust można uzyskać dzięki zastosowaniu nici liftingujących, które modelując kształt twarzy, powodują m.in. poprawę wyglądu okolicy kącików ust. Tymczasem toksyna botulinowa blokuje połączenia nerwowe pomiędzy płytką nerwową a mięśniem, co powoduje rozluźnienie mięśnia obniżacza kąta ust. Po zabiegu twarz nabiera młodszego i naturalnego wyglądu, a kąciki ust są podniesione. 

Ryzyko nawrotu opadających kącików ust po zabiegu:

Opadanie kącików ust po zabiegu unoszącym kąciki będzie nawracało wraz z postępem procesów starzenia. Tak więc trwałość zabiegów medycyny estetycznej wynosi od kilku miesięcy (botulina) do nawet kilku lat (przeszczep tłuszczu). 

Polecane zabiegi:

 • kwas hialuronowy;
 • lipotransfer;
 • nici liftingujące;
 • toksyna botulinowa.
uniesienie-kacikow-ust

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.