Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Uniesienie brwi

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg uniesienia brwi. 

Uniesienie brwi to sposób na opadające łuki brwiowe. Opadanie brwi nasila się z wiekiem i nadaje twarzy smutny i zmęczony wygląd. Tymczasem brwi są istotnym elementem twarzy, gdyż tworzą oprawę oczu i uczestniczą w wyrażaniu emocji. Zabiegi unoszące brwi sprawiają, że spojrzenie staje się młodsze, bardziej wyraziste i pogodne, zaś oczy wydają się większe. Poza tym wzrasta poczucie pewności siebie. Problem obniżenia linii brwi odczuwają zwłaszcza kobiety, ponieważ mają wtedy trudności z wykonaniem makijażu oka.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu uniesienia brwi?

Opadanie brwi jest zjawiskiem występującym u osób dojrzałych, gdy grawitacja i starzenie się tkanek powodują obniżenie linii brwi. Jest to dość powszechny problem populacji osób powyżej 40 roku życia. 

Jak wyglądają opadające brwi?

Uniesienie brwi wykonuje się, kiedy linia brwi opada zbyt nisko, zaburzając proporcje twarzy. Z wiekiem dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej w obrębie czoła, skroni i powiek, co doprowadza do utraty jędrności skóry, a także obniżenia łuków brwiowych. Taka oprawa oczu sprawia, że twarz nabiera przygnębionego i zmęczonego wyglądu. 

W jakich rodzajach opadających brwi stosujemy zabieg uniesienia brwi?

Opadanie brwi najczęściej przyjmuje postać obustronnego obniżenia linii łuków brwiowych. Innym rodzajem problemu jest asymetryczne obniżenie brwi, gdy po jednej stronie widać wyraźnie niższe ustawienie łuku brwiowego. 

Przyczyny powstawania opadających brwi:

Uniesienie brwi to rozwiązanie problemu opadających łuków brwiowych, na którego powstanie wpływa wiele czynników ryzyka:

  • predyspozycje genetyczne;
  • procesy starzenia:
  • nadmierna mimika twarzy;
  • asymetria w pracy mięśni mimicznych;
  • niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak palenie papierosów, stres, niewłaściwa dieta czy też zanieczyszczenie powietrza.

Zapobieganie opadaniu brwi:

Zabieg uniesienia brwi można odroczyć, stosując makijaż oka rozjaśniający górną powiekę i optycznie otwierający oko. Mimo tego należy stwierdzić, że nie ma domowych sposobów na zapobieganie opadania brwi.

W jaki sposób można usunąć opadające brwi?

Uniesienie brwi w sposób trwały zapewnia chirurgia plastyczna. Jednak są to procedury inwazyjne, wymagające określonego czasu na rekonwalescencję. Alternatywą dla nich są zabiegi medycyny estetycznej. Pierwszym jest toksyna botulinowa, która podana w okolicy łuku brwiowego powoduje, że blokowane jest przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, zaś porażony czasowo mięsień jest w stanie unieść brew. Ponadto rozwiązanie problem stanowi także zabieg z użyciem nici liftingujących. Powodują one natychmiastowy efekt uniesienia linii brwi. W przeciwieństwie do nich terapią długofalową jest HIFU. Powoduje on bezinwazyjny lifting m.in. czoła, skutkiem czego po kilku miesiącach można zaobserwować lekkie uniesienie brwi i wygładzenie czoła. 

Ryzyko nawrotu opadających brwi po zabiegu:

Opadanie brwi po zabiegu uniesienia brwi będzie nawracało wraz z postępem procesów starzenia. A więc trwałość zabiegów medycyny estetycznej wynosi od kilku miesięcy (botulina) do nawet kilku lat (HIFU). 

Polecane zabiegi:

uniesienie-brwi

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google