Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Powiększanie penisa

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg powiększania penisa.

Powiększanie penisa to sposób na mały rozmiar prącia. Część mężczyzn nie jest zadowolona z wielkości swojego penisa. Przyczynia się to do ich niskiej samooceny i jest źródłem problemów w życiu seksualnym, gdyż penis jest atrybutem męskości. Jest on narządem homologicznym do żeńskiej łechtaczki. Oznacza to, że oba narządy wywodzą się z podobnych struktur, ale już w życiu płodowym przybierają odmienne funkcje i kształty. Penis zbudowany jest z nasady, przymocowującej narząd do kości kulszowych i łonowych, oraz z części ruchomej zakończonej żołędzią. Wewnątrz prącia znajdują się dwa ciała jamiste oraz ciało gąbczaste tworzące żołądź i opuszkę. Wewnątrz biegnie końcowy odcinek cewki moczowej. Napletek to fałd skórny przykrywający żołądź. Ciała jamiste w stanie spoczynku charakteryzują się dość małym przepływem krwi. Natomiast w stanie wzwodu wypełniają się krwią obficie. Wtedy członek powiększa swe rozmiary i staje się usztywniony. Rzeczą naturalną jest skurczenie się penisa po kontakcie z zimną wodą czy w stresie.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu powiększania penisa?

Bardzo rzadko zdarza się schorzenie zwane mikropenią. Częściej obserwuje się penis nieco mniejszy od przeciętnej wielkości tego organu. Wg badań co 10. mężczyzna uważa, że ma zbyt małe prącie, a 2/3 mężczyzn twierdzi, że ma prącie przeciętnych rozmiarów.

Jak wygląda mały penis?

Aby obiektywnie móc ocenić wielkość tego narządu, pomiary należy przeprowadzać zgodnie z określonymi zasadami: zawsze we wzwodzie i w pozycji stojącej. Długość członka określa się od strony grzbietowej prącia, od nasady po ujście zewnętrzne cewki moczowej. Obwód mierzy się w trzech miejscach – u nasady, w okolicy rowka zażołędnego oraz na środku trzonu. Należy dokonać kilku pomiarów i uśrednić je. Przeciętna długość prącia wynosi 12,9-15,0 cm, a obwód – 10,7-19,1cm. Należy ponadto rozróżnić tzw. mikropenię od penisa mieszczącego się wielkością w dolnych granicach normy. 

W jakich rodzajach problemu małego penisa stosujemy zabieg powiększania penisa?

Powiększanie prącia jest zabiegiem wykonywanym w sytuacji, gdy mężczyzna ma poczucie, że jego prącie nie jest wystarczająco duże (kompleks małego penisa). Należy przy tym pamiętać, że penis prawidłowej budowy, ale mniejszej długości nie ma zwykle wpływu na jakość współżycia i możliwość poczęcia dziecka.

Tymczasem mikropenis jest wynikiem niedoboru hormonów androgennych w czasie rozwoju płodowego, które wpływają na rozwój całego układu płciowego mężczyzny. Rozpoznanie schorzenia stawia się w wieku niemowlęcym. Do pełnej diagnostyki potrzebne jest ustalenie funkcji hormonalnej jąder, a więc oznaczenie poziomu testosteronu we krwi. Zbyt mała ilość testosteronu, ale też niedorozwój ciał jamistych mogą powodować wykształcenie się zbyt małego członka, co często stwierdza się już w okresie wczesnodziecięcym i może być wynikiem działania różnych substancji teratogennych w czasie ciąży matki. Mikropenis jest leczony hormonalnie przez androloga dziecięcego. Im wcześniej to leczenie się podejmie, tym efekty są lepsze. A więc zwykle przeprowadza się je już w 2-3 miesiącu życia.

Małe prącie może też występować w przypadku patologicznej otyłości lub zatrucia toksynami.

Przyczyny powstawania problemu małego penisa:

  • uwarunkowania genetyczne;
  • czynniki hormonalne;
  • patologiczna otyłość. 

Zapobieganie problemowi małego penisa – jak opóźnić konieczność zabiegu powiększania penisa?

Na problem małego penisa uwarunkowany genetycznie nie mamy wpływu. Uzyskanie optycznego wrażenia korzystnych rozmiarów prącia można uzyskać, utrzymując prawidłową masę ciała. Wiąże się to z ograniczeniem rozwoju tkanki tłuszczowej zakrywającej część genitaliów. W ten sposób przynajmniej w pewnym stopniu odwlekamy w czasie konieczność przeprowadzenia zabiegu powiększającego penis.

W jaki sposób można usunąć problem małego penisa?

Nie istnieją metody farmakologiczne na powiększenie lub pogrubienie penisa. Współczesna medycyna oferuje za to metody chirurgiczne i z zakresu medycyny estetycznej. Wydłużenie penisa dzięki przecięciu więzadła wieszadłowego jest metodą kontrowersyjną, ponieważ niesie za sobą ryzyko zaburzeń wzwodu, za które odpowiedzialna jest prawidłowa czynność wspomnianego wiązadła. U mężczyzn otyłych można rozważyć lipolizę iniekcyjną wzgórka łonowego, ponieważ odsłania się część członka przykrytego przez zbyt obfite fałdy skórne tej okolicy ciała. Znacznie częściej wykonuje się zabiegi pogrubiające penisa, tym bardziej że ten rozmiar może mieć rzeczywiście znaczenie w osiąganiu satysfakcji seksualnej przez współżyjącą parę. Zwiększenie obwodu prącia dokonuje się poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego bądź też własnej tkanki tłuszczowej. 

Ryzyko nawrotu problemu małego penisa po zabiegu powiększania penisa:

Lepsze i dłużej utrzymujące się efekty wizualne daje lipotransfer (przeciętnie 2 lata). Zaś w przypadku aplikacji kwasu hialuronowego należy liczyć się z krótszym czasem trwania rezultatu zabiegu, czyli do około roku.

Polecane zabiegi na powiększania penisa:

powiekszanie-penisa

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google