Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Poprawa erekcji

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg na poprawę erekcji. 

Poprawa erekcji to sposób na zaburzenia wzwodu, dość powszechny problem mężczyzn, zwłaszcza po 40. roku życia. Zgodnie z definicją zaburzenia erekcji to niezdolność do uzyskania lub/i utrzymania wzwodu niezbędnego do osiągnięcia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Zdolność do osiągania wzwodu niezwykle mocno wpływa na samoocenę mężczyzn, a ponadto jest powszechnie uważana za wykładnik zdrowia i ogólnej sprawności fizycznej mężczyzny. Niestety, tylko część pacjentów szuka rozwiązania problemu u lekarza. Zanim rozpocznie się leczenie, należy poszukiwać przyczyny zaburzeń erekcji. Często są one pierwszym objawem choroby ogólnoustrojowej, którą obecnie można efektywnie leczyć. Na prawidłową funkcję męskich narządów płciowych wpływa wiele zmiennych, w tym psychika, układ nerwowy, hormonalny, a także sercowo-naczyniowy.

Jak często występują wskazania do zabiegu na poprawę erekcji?

Problem z zaburzeniami erekcji występuje u 5% mężczyzn po 35. roku życia i z każdą kolejną dekadą życia rośnie o kolejne 10%. Zaburzenia erekcji niejednokrotnie są pierwszym zwiastunem miażdżycy tętnic i cukrzycy. W populacji mężczyzn cierpiących na te choroby pojawiają się znacznie częściej niż w populacji ogólnej. 

Jakie są objawy zaburzeń erekcji?

Poprawa erekcji jest wymagana w przypadku wystąpienia zaburzeń wzwodu. Zaburzenia erekcji mogą pojawić się nagle (tu wchodzą w grę zwykle przyczyny psychologiczne problemu) bądź też stopniowo narastać (ma to miejsce w rozwijających się schorzeniach organicznych). Zaburzenia erekcji polegają na problemach z uzyskaniem wzwodu wystarczająco mocnego lub trwającego odpowiednio długo, co uniemożliwia odbycie stosunku seksualnego. Zjawisko to występuje pomimo osiągania podniecenia seksualnego.

Jakie są rodzaje zaburzeń erekcji?

Zaburzenia wzwodu nie są oddzielną jednostką chorobową. Stanowią raczej objaw, który może naprowadzić na rozpoznanie właściwego schorzenia.

Podział zaburzeń erekcji:

  • ze względu na przyczynę:
    • organiczne – 80% przypadków (wśród przyczyn dominują choroby układu krążenia);
    • psychogenne;
    • mieszane; 
  • ze względu na początek objawów:
    • pierwotne – występują całe życie;
    • wtórne – nabyte;
  • ze względu na okoliczności występowania:
    • zgeneralizowane – występują we wszystkich sytuacjach;
    • sytuacyjne – występują tylko w określonych okolicznościach; 
  • ze względu na stopień nasilenia:
    • łagodne;
    • umiarkowane;
    • głębokie. 

Czynniki ryzyka zaburzeń erekcji:

Poprawa erekcji to rozwiązanie problemu zaburzeń wzwodu, który pojawia się zależnie od wielu różnych czynników ryzyka:

  • andropauza, choroby tarczycy, a także inne zaburzenia hormonalne;
  • cukrzyca;
  • miażdżyca;
  • choroba wieńcowa;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • niewydolność nerek;
  • niewydolność wątroby;
  • stwardnienie rozsiane;
  • przebyty udar mózgu;
  • choroby gruczołu krokowego;
  • nadużywanie alkoholu;
  • przyjmowanie narkotyków;
  • palenie papierosów;
  • otyłość;
  • stosowanie niektórych leków, m.in. blokerów receptorów beta, leków przeciwdepresyjnych, antagonistów receptora H2, niesteroidowych leków przeciwzapalnych, hormonów, analogów GnRH, antagonistów 5-alfa reduktazy (finasteryd), leków uspokajających;
  • ciężkie zaburzenia psychiczne;
  • depresja;
  • czynniki psychogenne (brak prywatności, wcześniejsze niepowodzenia w życiu seksualnym, przepracowanie, przemęczenie, stres, a także konflikty w związku). 

Zapobieganie zaburzeniom erekcji:

Zaburzeniom erekcji można zapobiegać, stosując prewencję chorób prowadzących do rozwoju tych zaburzeń, a także eliminując czynniki ryzyka. Ważna rolę odgrywa tu zatem zachowywanie zbilansowanej diety, najlepiej śródziemnomorskiej, jak również utrzymywanie stałej aktywności fizycznej, higiena snu, rezygnacja z papierosów, ograniczenie spożywania alkoholu, a także umiejętne radzenie z sytuacjami stresowymi. Niemniej istotna jest też dbałość o dobrą jakość relacji intymnych (komunikacja, urozmaicanie sztuki miłosnej).

W jaki sposób można uzyskać poprawę erekcji?

Jeżeli zaburzenia erekcji są incydentalne lub pojawiają się w następstwie łatwych do wytłumaczenia sytuacji (np. nadużycie alkoholu), nie wymagają leczenia. Natomiast, jeżeli problem utrzymuje się, a nawet narasta w czasie, niezbędna jest diagnostyka i terapia. Kompleksowe leczenie zaburzeń erekcji opiera się na współpracy różnych specjalistów – urologa, seksuologa, internisty, a także kardiologa. Obecnie coraz częściej pomóc mogą także metody zabiegowe bazujące na aktywacji naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Poza leczeniem choroby zasadniczej w leczeniu zaburzeń wzwodu stosuje się następujące metody:

  • farmakoterapia doustna (inhibitory fosfodiesterazy typu 5, np. sildenafil, tadalafil; inne leki dosustne, np. testosteron, trazodon);
  • farmakoterapia w postaci iniekcji do ciał jamistych penisa (prostaglandyna E1);
  • aparaty próżniowe;
  • psychoterapia;
  • leczenie chirurgiczne (protezowanie członka, udrożnianie naczyń prącia).

Niedawno do głosu doszły także metody posługujące się biostymulatorami autologicznymi – fibryną i osoczem. Po serii zabiegów polegających na podaniu preparatu do ciał jamistych i żołędzi penisa uzyskuje się efekt wzmagania erekcji (w czasie wzwodu członek staje się twardszy), a także leczenia przedwczesnego wytrysku. Natomiast zastosowanie toksyny botulinowej w obrębie skóry worka mosznowego poprawia wygląd moszny (wygładzenie i optyczne powiększenie), co powoduje większą łatwość w osiąganiu satysfakcji seksualnej. 

Ryzyko nawrotu zaburzeń erekcji:

Poprawa erekcji utrzymuje się pod warunkiem systematycznego leczenia przyczyny wyjściowej, a także stałego przestrzegania higienicznego trybu życia. Jeśli zdrowotna lub psychologiczna przyczyna zaburzeń erekcji nadal występuje, dolegliwości mogą nawracać.

Polecane zabiegi na poprawę erekcji:

poprawa-erekcji

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Już na samym początku moja wizyta przebiegła bardzo miło. Usuwałam znamiona. Polecam. Pełen profesjonalizm i super podejście. Bezboleśnie i szybko. Bardzo dziękuję i ściskam ciepło.

opinie Google