Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Podniesienie powiek

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg podniesienia powiek.

Podniesienie powiek to sposób na nadmiar skóry powiek, który optycznie zmniejsza oczy i sprawia, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Jednak jest to nie tylko defekt estetyczny. Z czasem nadmiar skóry na powiekach górnych ogranicza pole widzenia, ponieważ dochodzi do zwężenia szpary powiekowej i częściowego zasłonięcia gałki ocznej, co skutkuje marszczeniem czoła, podnoszeniem brwi lub przechylaniem głowy do tyłu. Pseudoopadanie powiek może również przekształcić się w przypadłość nazwaną leniwym okiem (nieprawidłowe ustawienie oczu lub odchylenie gałki ocznej), która objawia się obniżoną ostrością widzenia. Zaburzone widzenie może pociągać za sobą inne problemy zdrowotne, a także wymuszać nieprawidłową postawę, przekrzywianie głowy i wyciąganie szyi do przodu, co wpływa negatywnie na kręgosłup. Niektórzy ciągle dotykają palcami powiek, żeby je unieść i poszerzyć pole widzenia (tymczasem częste dotykanie palcem okolic oczu prowadzi do infekcji). Opadanie powiek dotyczy także chorób prowadzących do zmniejszenia szpary powiekowej z powodów innych niż nadmiar skóry na powiekach.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu podniesienia powiek?

Pseudoopadanie powiek jest bardzo częste u osób w wieku dojrzałym. Nasilają się wtedy procesy starzeniowe związane z utratą kolagenu i wiotczeniem skóry. Problem może jednak występować także u młodszych pacjentów, którzy już od wczesnych lat zmagają się z genetycznie uwarunkowanym nadmiarem skóry na powiekach. Pseudoopadanie powiek częściej dotyka mężczyzn, palaczy, osób z jasną cerą lub nadwagą.

Jak wyglądają opadające powieki?

Podniesienie powiek jest potrzebne zwłaszcza wtedy, gdy opadające powieki wynikające z nadmiaru skóry w tej okolicy (tzw. pseudoopadanie powiek) mogą powodować zwężenie szpary powiekowej, a linia rzęs staje się niewidoczna. Dochodzi nawet do ograniczenia pola widzenia na skutek częściowego zasłonięcia gałek ocznych. Skóra powiek jest wiotka i tworzy fałd, sprawiający wrażenie obrzękniętych powiek. Spojrzenie staje się ciężkie i smutne.

W jakich rodzajach opadania powiek stosujemy zabieg podniesienia powiek?

Zabieg estetyczny ma zastosowanie w sytuacji, gdy problem opadających powiek przyjmuje postać nadmiernych fałdów skóry na powiekach górnych. Wynika to z procesów starzenia się skóry lub z predyspozycji genetycznych. Innego rodzaju opadanie powiek jest spowodowane zmianami chorobowymi, które prowadzą do zaburzeń pracy mięśni unoszących powiekę, a także do zaburzeń w obrębie nerwów zaopatrujących tę okolicę. Stany te powodują zwężenie szpary powiekowej, które nie jest związane z nadmiarem skóry na powiekach, lecz z dysfunkcją unoszenia powiek.

Przyczyny powstawania opadających powiek:

Podniesienie powiek jest zabiegiem rozwiązującym problem opadania powiek, które może być spowodowane różnymi przyczynami. Najczęstszą jest starzenie się skóry – wówczas fałda górnej powieki jest dłuższa w stosunku do dolnej. Z wiekiem słabną mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi, zaś skóra, w której jest coraz mniej kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, traci jędrność i staje się wiotka. Jednak problem ten występuje także u młodych osób, a nawet u dzieci, często jako wada wrodzona. W powstawaniu opadania powiek znaczącą rolę odgrywa genetyka – przypadłość ta może być spowodowana zaburzeniami w rozwoju mięśni odpowiedzialnych za unoszenie powieki, nieprawidłowym unerwieniem, a także uszkodzeniami nerwów w okolicach powiek (np. zespołem Hornera, czyli przerwaniem nerwu powiązanego z powieką). Czasami bywa też wynikiem urazu lub objawem poważnych chorób. Można wśród nich wymienić np. zmiany nowotworowe, cukrzycę, udar mózgu, dystrofię mięśniową, a także miastenię, która osłabia mięśnie szkieletowe.

Czynniki zwiększające ryzyko opadania powiek:

 • starzenie się skóry;
 • nadmiar skóry na powiekach wynikający z predyspozycji genetycznych;
 • zaburzenia rozwoju, a także funkcji mięśnia dźwigającego powiekę;
 • zaburzenia funkcji, a także struktury rozcięgna mięśnia dźwigacza powieki;
 • uszkodzenie mięśnia dźwigającego powiekę, rozcięgna, a także jego unerwienia;
 • nieprawidłowe unerwienie mięśnia okoruchowego, np. w wyniku porażenia;
 • uszkodzenie nerwów w okolicy powiek;
 • zespół Hornera (choroba wywołana przerwaniem, uszkodzeniem, a także uciśnięciem współczulnego unerwienia oka);
 • miejscowe zmiany zapalne;
 • obciążenie powieki przez guz, obrzęk, a także blizny;
 • blizny pooperacyjne, a także pozapalne;
 • urazy;
 • powikłania po operacji powiek, a także po zabiegach wewnątrzgałkowych;
 • nieprawidłowo wykonane iniekcje toksyny botulinowej w okolicach oczu;
 • nadmierne tarcie oczu;
 • niewłaściwy sposób zakładania soczewek kontaktowych;
 • zbyt długie noszenie soczewek kontaktowych.

Zapobieganie opadaniu powiek – jak opóźnić konieczność zabiegu podniesienia powiek?

Proces pseudoopadania powiek można częściowo opóźnić, stosując kremy ujędrniające skórę, a także ćwiczenia wzmacniające mięśnie wokół oka.

W jaki sposób można usunąć opadające powieki?

Podniesienie powiek w zabiegach medycyny estetycznej stosuje się, gdy opadanie powiek wynika z nadmiaru wiotkiej skóry na powiekach górnych. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem umożliwiającym rozwiązanie tego problemu był zabieg chirurgiczny. Obecnie przy nadmiarze skóry na powiekach stosuje się również blefaroplastykę laserową, a także nieinwazyjną metodę – blefaroplastykę za pomocą plazmy medycznej. Usunięcie nadmiaru skóry w obrębie powiek górnych za pomocą lasera CO2 to zabieg bardzo precyzyjny. Poza tym powoduje on mniejsze krwawienie oraz mniej podbiegnięć krwawych i obrzęków niż tradycyjna blefaroplastyka chirurgiczna. Tymczasem do mniej nasilonego problemu nadmiaru skóry powiek wykorzystuje się blefaroplastykę z użyciem plazmy medycznej. Urządzenie generujące mikrowiązkę plazmy błyskawicznie odparowuje nadmiar skóry na powiekach. Gojenie zajmuje około tygodnia. Podsumowując – uzyskane za pomocą blefaroplastyki otwarte i promienne spojrzenie odmładza, dodając wdzięku i urody.

Ryzyko nawrotu opadających powiek po zabiegu podniesienia powiek:

Po wykonanej blefaroplastyce laserowej zwykle nie ma ryzyka nawrotu opadających powiek. Tymczasem efekty blefaroplastyki plazmowej zazwyczaj utrzymują się 1-2 lata lub dłużej. Konieczność powtórzenia zabiegu wynika z postępujących procesów starzenia i ponownego wiotczenia skóry powiek.

Polecane zabiegi podniesienia powiek:

podniesienie-powiek

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google