fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Odmładzanie okolic intymnych

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której rozwiązuje się problem utraty jędrności warg sromowych (wiotkość warg sromowych, objawy starzenia się skóry okolic intymnych, zmniejszenie elastyczności i sprężystości skóry okolic intymnych).

Utrata jędrności warg sromowych powoduje dyskomfort i pogarsza jakość życia seksualnego. Problem rozwiązują m.in. iniekcje kwasu hialuronowego lub fibryny.

Z wiekiem starzeje się całe ciało, również miejsca intymne. Po 25. roku życia fibroblasty coraz słabiej pracują, dlatego też zmniejsza się ilość kolagenu, elastyny i innych substancji budulcowych tkanki łącznej, które odpowiadają za jędrność, napięcie i nawilżenie skóry. W efekcie skóra na całym ciele staje się bardziej wiotka i obwisła. Dodatkowo wiotczeje błona śluzowa oraz powięzi i więzadła odpowiedzialne za utrzymanie narządu rodnego. To samo dzieje się z wargami sromowymi. Proces starzenia miejsc intymnych u każdej kobiety przebiega w nieco inny sposób. Wpływają na niego nie tylko czynniki genetyczne warunkujące szybkość zmniejszenia produkcji kolagenu i elastyny, ale także poziom estrogenów, przebyte porody naturalne i zabiegi chirurgiczne, które nasilają zmiany występujące wraz z wiekiem. Szczególnie istotnym czynnikiem jest spadek poziomu estrogenów po zatrzymaniu miesiączkowania w okresie menopauzy, w wyniku czego dochodzi do zaniku podściółki tłuszczowej pod skórą oraz zauważalnych zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu narządów. Zaburzenia w funkcjonowaniu układu hormonalnego wywierają ogromny wpływ na stan i kondycję tkanek w całym organizmie. Ponieważ ubywa tkanki tłuszczowej wypełniającej wargi sromowe, tracą one jędrność i odpowiednie napięcie. Na skutek zmian zachodzących w organizmie następuje zmniejszenie doznań i satysfakcji z seksu, co przekłada się na obniżenie jakości życia.
Wydaje się, że wargi sromowe są najbardziej niedocenianą częścią kobiecego ciała, mimo że pełnią bardzo ważną funkcję ochronną i odgrywają ważną rolę w życiu seksualnym. Osłaniają pochwę przed urazami mechanicznymi, zabezpieczają ją przed utratą wilgoci i pomagają w utrzymaniu odpowiedniej flory bakteryjnej. Dzięki swojej budowie chronią głębiej położone narządy przed nawracającymi infekcjami lub podrażnieniami. Ponieważ wargi sromowe większe składają się w dużej mierze z tkanki tłuszczowej, pełnią funkcję amortyzującą, chroniąc przed tarciem, np. w czasie współżycia lub uprawiania takich sportów, jak jazda na rowerze czy jazda konna. Wargi sromowe są silnie unerwione, dzięki czemu zwiększają doznania seksualne, pozwalając kobietom czerpać większą przyjemność z uprawiania seksu. Gdy tracą jędrność, powodują dyskomfort i obniżają jakość życia. W rozwiązaniu problemów związanych z utratą jędrności warg sromowych przychodzi ginekologia estetyczna, której celem jest nie tylko poprawa wyglądu narządów płciowych, ale także zwiększenie poczucia własnej atrakcyjności oraz komfortu psychicznego i fizycznego kobiety.

Jakie czynniki zwiększają ryzyko utraty jędrności warg sromowych?

 • uwarunkowania genetyczne;
 • proces starzenia;
 • menopauza i okres po menopauzie (spadek poziomu żeńskich hormonów, czyli estrogenów);
 • zaburzenia hormonalne;
 • ogólny zły stan zdrowia;
 • zabiegi chirurgiczne okolic intymnych;
 • intensywne odchudzanie wspomagane zbyt dużą aktywnością fizyczną;
 • niehigieniczny styl życia (np. stosowanie używek, niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej);
 • rezygnacja z życia seksualnego.

W jaki sposób można pozbyć się problemu utraty jędrności warg sromowych?

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku stosuje się następujące zabiegi:

 • kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej (rewitalizacja i ujędrnienie warg sromowych kwasem);
 • lipotransfer w ginekologii estetycznej (wypełnienie i korekta warg sromowych tłuszczem);
 • fibryna bogatopłytkowa w ginekologii estetycznej (zmniejszenie objawów starzenia się miejsc intymnych fibryną);
 • osocze bogatopłytkowe w ginekologii estetycznej (regeneracja miejsc intymnych osoczem).
odmladzanie-okolic-intymnych

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.