fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Odmładzanie okolic intymnych

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której rozwiązuje się problem utraty jędrności warg sromowych (wiotkość warg sromowych, objawy starzenia się skóry okolic intymnych, zmniejszenie elastyczności i sprężystości skóry okolic intymnych).

Utrata jędrności warg sromowych powoduje dyskomfort i pogarsza jakość życia seksualnego. Problem rozwiązują m.in. iniekcje kwasu hialuronowego lub fibryny.

Z wiekiem starzeje się całe ciało, również miejsca intymne. Po 25. roku życia fibroblasty coraz słabiej pracują, dlatego też zmniejsza się ilość kolagenu, elastyny i innych substancji budulcowych tkanki łącznej, które odpowiadają za jędrność, napięcie i nawilżenie skóry. W efekcie skóra na całym ciele staje się bardziej wiotka i obwisła. Dodatkowo wiotczeje błona śluzowa oraz powięzi i więzadła odpowiedzialne za utrzymanie narządu rodnego. To samo dzieje się z wargami sromowymi. Proces starzenia miejsc intymnych u każdej kobiety przebiega w nieco inny sposób. Wpływają na niego nie tylko czynniki genetyczne warunkujące szybkość zmniejszenia produkcji kolagenu i elastyny, ale także poziom estrogenów, przebyte porody naturalne i zabiegi chirurgiczne, które nasilają zmiany występujące wraz z wiekiem. Szczególnie istotnym czynnikiem jest spadek poziomu estrogenów po zatrzymaniu miesiączkowania w okresie menopauzy, w wyniku czego dochodzi do zaniku podściółki tłuszczowej pod skórą oraz zauważalnych zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu narządów. Zaburzenia w funkcjonowaniu układu hormonalnego wywierają ogromny wpływ na stan i kondycję tkanek w całym organizmie. Ponieważ ubywa tkanki tłuszczowej wypełniającej wargi sromowe, tracą one jędrność i odpowiednie napięcie. Na skutek zmian zachodzących w organizmie następuje zmniejszenie doznań i satysfakcji z seksu, co przekłada się na obniżenie jakości życia.
Wydaje się, że wargi sromowe są najbardziej niedocenianą częścią kobiecego ciała, mimo że pełnią bardzo ważną funkcję ochronną i odgrywają ważną rolę w życiu seksualnym. Osłaniają pochwę przed urazami mechanicznymi, zabezpieczają ją przed utratą wilgoci i pomagają w utrzymaniu odpowiedniej flory bakteryjnej. Dzięki swojej budowie chronią głębiej położone narządy przed nawracającymi infekcjami lub podrażnieniami. Ponieważ wargi sromowe większe składają się w dużej mierze z tkanki tłuszczowej, pełnią funkcję amortyzującą, chroniąc przed tarciem, np. w czasie współżycia lub uprawiania takich sportów, jak jazda na rowerze czy jazda konna. Wargi sromowe są silnie unerwione, dzięki czemu zwiększają doznania seksualne, pozwalając kobietom czerpać większą przyjemność z uprawiania seksu. Gdy tracą jędrność, powodują dyskomfort i obniżają jakość życia. W rozwiązaniu problemów związanych z utratą jędrności warg sromowych przychodzi ginekologia estetyczna, której celem jest nie tylko poprawa wyglądu narządów płciowych, ale także zwiększenie poczucia własnej atrakcyjności oraz komfortu psychicznego i fizycznego kobiety.

Jakie czynniki zwiększają ryzyko utraty jędrności warg sromowych?

 • uwarunkowania genetyczne;
 • proces starzenia;
 • menopauza i okres po menopauzie (spadek poziomu żeńskich hormonów, czyli estrogenów);
 • zaburzenia hormonalne;
 • ogólny zły stan zdrowia;
 • zabiegi chirurgiczne okolic intymnych;
 • intensywne odchudzanie wspomagane zbyt dużą aktywnością fizyczną;
 • niehigieniczny styl życia (np. stosowanie używek, niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej);
 • rezygnacja z życia seksualnego.

W jaki sposób można pozbyć się problemu utraty jędrności warg sromowych?

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku stosuje się następujące zabiegi:

 • kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej (rewitalizacja i ujędrnienie warg sromowych kwasem);
 • lipotransfer w ginekologii estetycznej (wypełnienie i korekta warg sromowych tłuszczem);
 • fibryna bogatopłytkowa w ginekologii estetycznej (zmniejszenie objawów starzenia się miejsc intymnych fibryną);
 • osocze bogatopłytkowe w ginekologii estetycznej (regeneracja miejsc intymnych osoczem).
odmladzanie-okolic-intymnych

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.