fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Modelowanie nosa

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg modelowania nosa.

Modelowanie nosa to sposób na nieestetyczny wygląd nosa. Nos znajduje się w centralnej części twarzy i nadaje jej charakteru. Ponadto uwydatnia męski lub kobiecy wygląd. Jest zbudowany z elementów kostnych i chrzęstnych pokrytych skórą. Wielu pacjentów skarży się na brak wymarzonego kształtu nosa, a mianowicie przeszkadza im garb na jego grzbiecie, zbyt duży nos lub opadanie jego czubka. Nie są to zwykle wady anatomiczne powodujące dysfunkcję tego narządu (problemy z oddychaniem), ale często pacjenci źle postrzegają własny wygląd i mają obniżoną samoocenę wskutek braku wymarzonych proporcji nosa. Tymczasem powszechnie za atrakcyjny wygląd nosa uważa się nos lekko wygięty w łuk (nie mylić z nosem siodełkowatym, tj. z zapadniętym w części środkowej grzbietem).

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu modelowania nosa?

Garb na nosie, opadający koniuszek nosa czy też zbyt szeroki nos są dość częstymi problemami, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza medycyny estetycznej.

Jak wygląda nieestetyczny nos?

Modelowanie nosa wykonuje się w przypadku różnych defektów estetycznych nosa. Pierwszym z nich jest garb na nosie, który przyciąga uwagę i odwraca wzrok patrzącego od innych elementów twarzy. Zatem profil twarzy u takich osób jest zaburzony przez nierówną linię grzbietu nosa. Garb na nosie powstaje z powodu uwypuklenia części kostnej lub chrzęstnej. Oprócz tego nos także podlega procesom starzenia – w ich wyniku następuje stopniowy zanik części miękkich, bardziej uwypukla się rusztowanie kostne i opada czubek nosa. Nos ulega wydłużeniu oraz nabiera haczykowatego kształtu i z tego powodu twarz przyjmuje ponury wyraz. Kolejnym problemem są zbyt szeroko rozstawione skrzydełka nosa. Sprawiają one, że nos wydaje się zbyt duży i zbyt mocno dominuje na tle całej twarzy. 

W jakich rodzajach defektów estetycznych nosa stosujemy zabieg modelowania nosa?

Korekta wyglądu nosa zwykle dotyczy następujących defektów estetycznych:

  • garb na nosie;
  • opadający koniuszek nosa;
  • zbyt szeroko rozstawione skrzydełka nosa.

Przyczyny powstawania problemu nieestetycznego nosa:

Modelowanie nosa jest rozwiązaniem problemów estetyki nosa, zaś te wynikają z różnych przyczyn:

  • predyspozycje genetyczne (cecha występująca rodzinnie);
  • krzywa przegroda nosowa;
  • urazy nosa, w tym urazy okołoporodowe;
  • procesy starzenia. 

Zapobieganie problemowi nieestetycznego nosa – jak opóźnić konieczność zabiegu modelowania nosa?

Na kształt nosa nie mamy wpływu, dlatego nie istnieją metody zapobiegania niepożądanym defektom estetycznym tej okolicy twarzy.

W jaki sposób można usunąć defekty estetyczne nosa?

Definitywnym rozwiązaniem problemu nieestetycznego wyglądu nosa jest operacja plastyczna. Wiąże się ona jednak z kilkutygodniowym okresem rekonwalescencji i jest zabiegiem inwazyjnym, wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. Tymczasem szybciej i w sposób dużo mniej obciążający dla organizmu można skorygować nieestetyczny wygląd nosa za pomocą zabiegów medycyny estetycznej – modelowania nosa. 

Ryzyko nawrotu nieestetycznego nosa po zabiegu modelowania nosa:

Powrót do pierwotnego wyglądu nosa po zabiegach medycyny estetycznej następuje po upływie kilku miesięcy do około roku. Natomiast trwałe efekty i brak ryzyka nawrotu nieestetycznego kształtu nosa dają tylko metody chirurgii plastycznej.

Polecane zabiegi na modelowanie nosa:

  • kwas hialuronowy;
  • nici liftingujące;
  • toksyna botulinowa.
modelowanie-nosa

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.