Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Modelowanie nosa

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg modelowania nosa.

Modelowanie nosa to sposób na nieestetyczny wygląd nosa. Nos znajduje się w centralnej części twarzy i nadaje jej charakteru. Ponadto uwydatnia męski lub kobiecy wygląd. Jest zbudowany z elementów kostnych i chrzęstnych pokrytych skórą. Wielu pacjentów skarży się na brak wymarzonego kształtu nosa, a mianowicie przeszkadza im garb na jego grzbiecie, zbyt duży nos lub opadanie jego czubka. Nie są to zwykle wady anatomiczne powodujące dysfunkcję tego narządu (problemy z oddychaniem), ale często pacjenci źle postrzegają własny wygląd i mają obniżoną samoocenę wskutek braku wymarzonych proporcji nosa. Tymczasem powszechnie za atrakcyjny wygląd nosa uważa się nos lekko wygięty w łuk (nie mylić z nosem siodełkowatym, tj. z zapadniętym w części środkowej grzbietem).

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu modelowania nosa?

Garb na nosie, opadający koniuszek nosa czy też zbyt szeroki nos są dość częstymi problemami, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza medycyny estetycznej.

Jak wygląda nieestetyczny nos?

Modelowanie nosa wykonuje się w przypadku różnych defektów estetycznych nosa. Pierwszym z nich jest garb na nosie, który przyciąga uwagę i odwraca wzrok patrzącego od innych elementów twarzy. Zatem profil twarzy u takich osób jest zaburzony przez nierówną linię grzbietu nosa. Garb na nosie powstaje z powodu uwypuklenia części kostnej lub chrzęstnej. Oprócz tego nos także podlega procesom starzenia – w ich wyniku następuje stopniowy zanik części miękkich, bardziej uwypukla się rusztowanie kostne i opada czubek nosa. Nos ulega wydłużeniu oraz nabiera haczykowatego kształtu i z tego powodu twarz przyjmuje ponury wyraz. Kolejnym problemem są zbyt szeroko rozstawione skrzydełka nosa. Sprawiają one, że nos wydaje się zbyt duży i zbyt mocno dominuje na tle całej twarzy. 

W jakich rodzajach defektów estetycznych nosa stosujemy zabieg modelowania nosa?

Korekta wyglądu nosa zwykle dotyczy następujących defektów estetycznych:

  • garb na nosie;
  • opadający koniuszek nosa;
  • zbyt szeroko rozstawione skrzydełka nosa.

Przyczyny powstawania problemu nieestetycznego nosa:

Modelowanie nosa jest rozwiązaniem problemów estetyki nosa, zaś te wynikają z różnych przyczyn:

  • predyspozycje genetyczne (cecha występująca rodzinnie);
  • krzywa przegroda nosowa;
  • urazy nosa, w tym urazy okołoporodowe;
  • procesy starzenia. 

Zapobieganie problemowi nieestetycznego nosa – jak opóźnić konieczność zabiegu modelowania nosa?

Na kształt nosa nie mamy wpływu, dlatego nie istnieją metody zapobiegania niepożądanym defektom estetycznym tej okolicy twarzy.

W jaki sposób można usunąć defekty estetyczne nosa?

Definitywnym rozwiązaniem problemu nieestetycznego wyglądu nosa jest operacja plastyczna. Wiąże się ona jednak z kilkutygodniowym okresem rekonwalescencji i jest zabiegiem inwazyjnym, wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. Tymczasem szybciej i w sposób dużo mniej obciążający dla organizmu można skorygować nieestetyczny wygląd nosa za pomocą zabiegów medycyny estetycznej – modelowania nosa. 

Ryzyko nawrotu nieestetycznego nosa po zabiegu modelowania nosa:

Powrót do pierwotnego wyglądu nosa po zabiegach medycyny estetycznej następuje po upływie kilku miesięcy do około roku. Natomiast trwałe efekty i brak ryzyka nawrotu nieestetycznego kształtu nosa dają tylko metody chirurgii plastycznej.

Polecane zabiegi na modelowanie nosa:

modelowanie-nosa

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google