Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Lifting twarzy

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg liftingu twarzy.

Lifting twarzy to sposób na poprawę owalu twarzy. Rysy twarzy są ważną częścią tożsamości – wpływają na postrzeganie siebie i samopoczucie. Z wiekiem dochodzi do stopniowej utraty podściółki tłuszczowej, która nadaje policzkom objętość i młodzieńczy wygląd. Twarz nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu.

Kolagen i elastyna odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry, zaś włókno kolagenowe przypomina mocno kręcony włos. Jednak z biegiem czasu skręt ten staje się luźniejszy i traci sprężystość, w wyniku czego skóra zaczyna wiotczeć. Przyczyną tego stanu rzeczy jest nie tylko naturalne starzenie się skóry. Często ten proces przyspieszają brak odpowiedniej pielęgnacji skóry, niezdrowa dieta, używki, palenie papierosów i zanieczyszczenie powietrza. Ich wpływ, w połączeniu z naturalnym ubytkiem substancji pobudzających produkcję kolagenu, przyspiesza wiotczenie skóry, powstawanie zmarszczek i utratę owalu twarzy. Spadek jędrności i elastyczności pociąga za sobą utrudniony przepływ krwi w skórze. To z kolei powoduje niedostateczne zaopatrzenie skóry w tlen i składniki odżywcze.

Jak często występują wskazania do wykonania liftingu twarzy?

Utrata owalu twarzy to powszechny problem, który występuje u większości kobiet i mężczyzn, zwłaszcza po 40. roku życia. 

Jak wygląda utrata owalu twarzy?

Podskórna tkanka tłuszczowa zanika głównie w okolicach skroni, kości jarzmowych, a także w okolicy ust. Zanikowi ulega również, choć w dużo mniejszym stopniu, tkanka kostna. Dodatkowo włókna mięśniowe tracą swoją sprężystość. W pierwszej kolejności pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe, czyli pionowe zagłębienia biegnące od linii nosa aż do ust. Następnie obserwujemy, że z biegiem czasu tzw. trójkąt młodości zostaje odwrócony i powstaje tzw. piramida starości, co oznacza, że twarz wpisuje się teraz w figurę geometryczną o kształcie trójkąta zwróconego wierzchołkiem do góry, z masywną podstawą w miejscu brody. W efekcie twarz traci swe młodzieńcze kształty – rysy wyostrzają się, a starzejąca się skóra wiotczeje i opada, powodując utratę owalu. Na linii żuchwy powstają chomiki, czyli nawisy skórne, które optycznie poszerzają twarz w jej dolnej części. 

W jakich rodzajach utraty owalu twarzy stosujemy zabieg liftingu twarzy?

Wyróżniamy 2 rodzaje starzenia się skóry prowadzące m.in. do utraty owalu twarzy. Są to:

 • starzenie fizjologiczne – związane z uwarunkowaniami genetycznymi i zmianami hormonalnymi (tzw. wiek biologiczny);
 • starzenie środowiskowe – związane z działaniem czynników zewnętrznych (fotostarzenie). 

Przyczyny utraty owalu twarzy:

Choć główną przyczyną utraty wyraźnego owalu twarzy są przede wszystkim zmiany wynikające ze starzenia się skóry, to z problemem tym mogą zmagać się też młode osoby, które nagle straciły sporo kilogramów (np. z powodu diety odchudzającej lub choroby) czy też przesadzały z opalaniem się na słońcu lub w solarium. Zatem podsumowując, lifting twarzy stosuje się w przypadku problemu utraty owalu twarzy, który jest warunkowany przez różne czynniki ryzyka:

 • uwarunkowania genetyczne;
 • proces starzenia;
 • grawitacja;
 • utrata bądź też brak tkanki tłuszczowej w okolicy okołooczodołowej;
 • utrata dużej liczby kilogramów w krótkim czasie na skutek odchudzania się lub choroby;
 • zaburzenia przemiany materii, a także pracy układu trawiennego;
 • zaburzenia hormonalne;
 • palenie papierosów;
 • niewłaściwa pielęgnacja skóry;
 • zbyt częsta ekspozycja na słońce;
 • zanieczyszczenie powietrza. 

Zapobieganie utracie owalu twarzy – jak opóźnić konieczność zabiegu liftingu twarzy?

Utracie owalu twarzy nie można zapobiec, można ją tylko opóźnić. Należy prowadzić zdrowy tryb życia (właściwe odżywianie, ruch, odpowiednia ilość snu), jak również dbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Chodzi tu o stosowanie kosmetyków ujędrniających, a także masaży skóry. 

W jaki sposób można poprawić owal twarzy?

Lifting twarzy jest rozwiązaniem problemu utraty owalu twarzy. Jednym z zabiegów może być wykonanie bezinwazyjnego liftingu twarzy za pomocą HIFU. Urządzenie emituje ultradźwięki o niskiej częstotliwości, które docierają aż do powięzi. Zabieg powoduje natychmiastowe napięcie skóry, które stopniowo, przez 3 miesiące, przekształca się w lifting skóry i poprawę owalu twarzy. Natomiast nici liftingujące nie tylko podnoszą i korygują owal twarzy, ale także regenerują, zagęszczają i wzmacniają skórę. Dodatkowo stymulują komórki do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu przywracają skórze sprężystość i elastyczność. Z kolei laseroterapia z użyciem lasera CO2 dzięki zjawisku frakcyjnej fototermolizy powoduje denaturację i skurcz włókien kolagenowych, a tym samym zwiększenie napięcia i lifting skóry. 

Ryzyko nawrotu utraty owalu twarzy po liftingu twarzy:

Utrata owalu twarzy będzie nieuchronnie postępować z czasem, natomiast zabiegi medycyny estetycznej powodują spowolnienie procesów starzenia się skóry. 

Polecane zabiegi liftingu twarzy:

lifting-twarzy

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google