fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Lifting twarzy

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg liftingu twarzy.

Lifting twarzy to sposób na poprawę owalu twarzy. Rysy twarzy są ważną częścią tożsamości – wpływają na postrzeganie siebie i samopoczucie. Z wiekiem dochodzi do stopniowej utraty podściółki tłuszczowej, która nadaje policzkom objętość i młodzieńczy wygląd. Twarz nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu.

Kolagen i elastyna odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry, zaś włókno kolagenowe przypomina mocno kręcony włos. Jednak z biegiem czasu skręt ten staje się luźniejszy i traci sprężystość, w wyniku czego skóra zaczyna wiotczeć. Przyczyną tego stanu rzeczy jest nie tylko naturalne starzenie się skóry. Często ten proces przyspieszają brak odpowiedniej pielęgnacji skóry, niezdrowa dieta, używki, palenie papierosów i zanieczyszczenie powietrza. Ich wpływ, w połączeniu z naturalnym ubytkiem substancji pobudzających produkcję kolagenu, przyspiesza wiotczenie skóry, powstawanie zmarszczek i utratę owalu twarzy. Spadek jędrności i elastyczności pociąga za sobą utrudniony przepływ krwi w skórze. To z kolei powoduje niedostateczne zaopatrzenie skóry w tlen i składniki odżywcze.

Jak często występują wskazania do wykonania liftingu twarzy?

Utrata owalu twarzy to powszechny problem, który występuje u większości kobiet i mężczyzn, zwłaszcza po 40. roku życia. 

Jak wygląda utrata owalu twarzy?

Podskórna tkanka tłuszczowa zanika głównie w okolicach skroni, kości jarzmowych, a także w okolicy ust. Zanikowi ulega również, choć w dużo mniejszym stopniu, tkanka kostna. Dodatkowo włókna mięśniowe tracą swoją sprężystość. W pierwszej kolejności pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe, czyli pionowe zagłębienia biegnące od linii nosa aż do ust. Następnie obserwujemy, że z biegiem czasu tzw. trójkąt młodości zostaje odwrócony i powstaje tzw. piramida starości, co oznacza, że twarz wpisuje się teraz w figurę geometryczną o kształcie trójkąta zwróconego wierzchołkiem do góry, z masywną podstawą w miejscu brody. W efekcie twarz traci swe młodzieńcze kształty – rysy wyostrzają się, a starzejąca się skóra wiotczeje i opada, powodując utratę owalu. Na linii żuchwy powstają chomiki, czyli nawisy skórne, które optycznie poszerzają twarz w jej dolnej części. 

W jakich rodzajach utraty owalu twarzy stosujemy zabieg liftingu twarzy?

Wyróżniamy 2 rodzaje starzenia się skóry prowadzące m.in. do utraty owalu twarzy. Są to:

 • starzenie fizjologiczne – związane z uwarunkowaniami genetycznymi i zmianami hormonalnymi (tzw. wiek biologiczny);
 • starzenie środowiskowe – związane z działaniem czynników zewnętrznych (fotostarzenie). 

Przyczyny utraty owalu twarzy:

Choć główną przyczyną utraty wyraźnego owalu twarzy są przede wszystkim zmiany wynikające ze starzenia się skóry, to z problemem tym mogą zmagać się też młode osoby, które nagle straciły sporo kilogramów (np. z powodu diety odchudzającej lub choroby) czy też przesadzały z opalaniem się na słońcu lub w solarium. Zatem podsumowując, lifting twarzy stosuje się w przypadku problemu utraty owalu twarzy, który jest warunkowany przez różne czynniki ryzyka:

 • uwarunkowania genetyczne;
 • proces starzenia;
 • grawitacja;
 • utrata bądź też brak tkanki tłuszczowej w okolicy okołooczodołowej;
 • utrata dużej liczby kilogramów w krótkim czasie na skutek odchudzania się lub choroby;
 • zaburzenia przemiany materii, a także pracy układu trawiennego;
 • zaburzenia hormonalne;
 • palenie papierosów;
 • niewłaściwa pielęgnacja skóry;
 • zbyt częsta ekspozycja na słońce;
 • zanieczyszczenie powietrza. 

Zapobieganie utracie owalu twarzy – jak opóźnić konieczność zabiegu liftingu twarzy?

Utracie owalu twarzy nie można zapobiec, można ją tylko opóźnić. Należy prowadzić zdrowy tryb życia (właściwe odżywianie, ruch, odpowiednia ilość snu), jak również dbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Chodzi tu o stosowanie kosmetyków ujędrniających, a także masaży skóry. 

W jaki sposób można poprawić owal twarzy?

Lifting twarzy jest rozwiązaniem problemu utraty owalu twarzy. Jednym z zabiegów może być wykonanie bezinwazyjnego liftingu twarzy za pomocą HIFU. Urządzenie emituje ultradźwięki o niskiej częstotliwości, które docierają aż do powięzi. Zabieg powoduje natychmiastowe napięcie skóry, które stopniowo, przez 3 miesiące, przekształca się w lifting skóry i poprawę owalu twarzy. Natomiast nici liftingujące nie tylko podnoszą i korygują owal twarzy, ale także regenerują, zagęszczają i wzmacniają skórę. Dodatkowo stymulują komórki do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu przywracają skórze sprężystość i elastyczność. Z kolei laseroterapia z użyciem lasera CO2 dzięki zjawisku frakcyjnej fototermolizy powoduje denaturację i skurcz włókien kolagenowych, a tym samym zwiększenie napięcia i lifting skóry. 

Ryzyko nawrotu utraty owalu twarzy po liftingu twarzy:

Utrata owalu twarzy będzie nieuchronnie postępować z czasem, natomiast zabiegi medycyny estetycznej powodują spowolnienie procesów starzenia się skóry. 

Polecane zabiegi liftingu twarzy:

 • HIFU;
 • laseroterapia odmładzanie frakcyjne ablacyjne (resurfacing);
 • nici liftingujące.
lifting-twarzy

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.