fbpx Skip to content
A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Rytuał na twarz - Zabieg silnie liftingujący 40+

Zabieg silnie liftingujący 40+ (Infusion Superlift) marki Yonelle Medesthetic to nowatorski zabieg z retinolem infuzyjnym, który silnie liftinguje i ujędrnia skórę. Jest przeznaczony do każdego typu cery dojrzałej u osób powyżej 40. roku życia mających zmarszczki mimiczne i statyczne lub pogłębione bruzdy. Dojrzałą skórę cechuje wyraźny spadek jędrności, elastyczności i gęstości, jak też zmiana owalu twarzy. Proces starzenia się skóry obejmuje jej poszczególne warstwy i zależy od wielu czynników – genetycznych, hormonalnych (niski poziom estrogenów), środowiskowych (np. nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne) oraz trybu życia (niewłaściwy sposób odżywiania się, palenie papierosów, nadmiar alkoholu). W miarę upływu czasu dochodzi w skórze właściwej nie tylko do powstania zmarszczek, ale też degradacji włókien kolagenowych i sprężystych oraz naczyń krwionośnych dostarczających skórze składników odżywczych. Zanika również warstwa rozrodcza naskórka i maleje liczba podziałów komórkowych. Wolne rodniki niszczą ściany komórek i uszkadzają strukturę DNA, prowadząc do jego mutacji. Ponadto proces tworzenia naturalnych czynników nawilżających (NMF) zostaje zakłócony, a lipidy spoiwa międzykomórkowego naskórka ulegają utlenieniu. Cerę dojrzałą należy pielęgnować zgodnie z typem cery, stosując dodatkowo preparaty i zabiegi o działaniu regenerującym, odżywczym i liftingującym. Zahamują one efekty starzenia się poprzez odżywienie komórek skóry, nasilenie procesów metabolicznych i zwiększenie syntezy kolagenu.

Zalety zabiegu

Zabieg silnie liftingujący 40+ (Infusion Superlift) zapewnia spektakularny efekt odmłodzenia wyglądu skóry dojrzałej – silnie liftinguje, wygładza oraz redukuje widoczność zmarszczek. Skóra staje się doskonale napięta, jędrna, nawilżona i rozjaśniona. Po zabiegu obserwuje się radykalną poprawę gęstości i elastyczności skóry oraz poprawę owalu twarzy. Zastosowanie techniki mikronakłuwania skóry, potrójnego peelingu i kosmeceutyków zawierających retinol, kwas hialuronowy, fitowy i mlekowy oraz czynnik wzrostu naskórka (ang. Epidermal Growth Factor) pozwala uzyskać zadziwiające rezultaty. Kompleks AHA-amfosystem™ powoduje stopniową eksfoliację, dzięki czemu skóra nie zostaje podrażniona. Kwas fitowy jest łagodnym eksfoliantem o działaniu przeciwstarzeniowym, nawilżającym i rozjaśniającym przebarwienia. Papaina (naturalny enzym otrzymywany z owoców papai) nie tylko rozpuszcza i złuszcza martwe, zrogowaciałe komórki naskórka, ale także ułatwia wnikanie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry, zapewniając jej miękkość i gładkość. Zamknięty w nanodyskach retinol warunkuje prawidłowy wzrost i różnicowanie się komórek nabłonkowych, a także normalizuje proces dojrzewania komórek naskórka. W skórze właściwej stymuluje wytwarzanie elastyny i kolagenu oraz powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Ponadto hamuje aktywność enzymów degradujących kolagen, jednocześnie zabezpieczając nowo powstałe włókna. Kompleks Epidermal Growth Factor (czynnik wzrostu naskórka) działa stymulująco na metabolizm komórek skóry i zwiększa produkcję kolagenu, dzięki czemu silnie ujędrnia i odmładza wygląd. Matrixyl to jedna z najdroższych substancji stosowanych w kosmetologii, która wykazuje działanie odmładzające poprzez stymulację różnych komórek skóry do produkcji elastyny i kolagenu typu I i IV oraz kwasu hiarunowego. Kosmetyki zawierające matrixyl są dedykowane osobom o cerze dojrzałej, z pierwszymi oznakami starzenia lub o widocznych, głębokich zmarszczkach.

Opis zabiegu

Zabieg trwa około 90 minut. Jego wykonanie poprzedza dokładny demakijaż i stonizowanie skóry progresywnym tonikiem złuszczającym. Następnie wykonuje się kolejno peeling kawitacyjny, ultrawygładzający peeling enzymatyczny i złuszczanie przy użyciu progresywnego eksfoliatora. Kolejny etapem jest nałożenie regenerującego kremu do masażu i wykonanie autorskiego masażu Królewski Lift Yonelle. Następny krok polega na wprowadzeniu retinolu infuzyjnego za pomocą ultradźwięków (sonoforeza bądź mezoterapia bezigłowa) lub wmasowania go aż do całkowitego wchłonięcia. Pod koniec zabiegu stosuje się ujędrniającą maskę hydroinfuzyjną. Zdejmuje się ją po upływie 20 minut, po czym nakłada się w okolicach oczu, twarzy, szyi i dekoltu peptydowy krem przeciwzmarszczkowy.

Częstotliwość zabiegów

Seria 4–6 zabiegów wykonywanych w odstępach co 7–14 dni pozwoli uzyskać optymalne efekty.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie można wykonać, gdy występują stany zapalne, alergiczne i zakaźne skóry. Przeciwwskazaniem są również bakteryjne, wirusowe lub grzybicze infekcje skórne, stany gorączkowe oraz choroby zakaźne i nowotworowe. Do pozostałych wykluczeń zalicza się m.in. świeże usunięcie zęba, aktywną opryszczkę, podrażnienia, rany i inne uszkodzenia skóry. Kobiety w ciąży i karmiące piersią także powinny przełożyć zabieg.

Zabieg silnie liftingujący 40+ (Infusion Superlift) w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywany jest przez doświadczonych kosmetologów.

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555