Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Wyszczuplenie łydek

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg wyszczuplenia łydek.

Wyszczuplenie łydek to sposób na masywne łydki. Grube podudzia mogą stać się przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Obowiązujące kanony piękna kobiecego ciała promują smukłą sylwetkę, do której zalicza się także zgrabne, szczupłe nogi. Idealny kształt łydek jest marzeniem każdej kobiety. Niestety, nie zawsze pacjentki mogą się nim cieszyć. Panie, które – jak mówią – mają „nogi jak słupy”, unikają noszenia krótszych spódnic, odsłaniających podudzia.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu wyszczuplenia łydek?

Masywne łydki są problemem estetycznym występują przede wszystkim dla kobiet. Częstotliwość tego wariantu anatomicznego nie jest zbyt duża.

Jak wyglądają masywne łydki?

Wygląd łydek zależy od anatomii poszczególnych elementów budowy goleni. Kształt nadaje im masa mięśniowa, ale także mniej lub bardziej rozwinięta tkanka tłuszczowa. Wyszczuplenie łydek potrzebne jest w przypadkach grubych podudzi, które charakteryzują się przerośniętą masą mięśniową. Wada postawy może prowadzić do większego rozrostu mięśni jednej łydki, chociaż nie zawsze jest łatwo zauważalne. Różnicę w obwodzie łydek pacjenci zauważają nieraz dopiero przy mierzeniu obuwia z wysoką cholewką, gdy jeden but wydaje się być wyraźnie ciaśniejszy od drugiego (nawet o kilka centymetrów). Natomiast w lipodemii występuje wyraźna dysproporcja ciała (szczupły tułów i stopy, grube nogi). Ponadto chorzy skarzą się na bolesność przerośniętej tkanki tłuszczowej, cellulit pojawia się już od wysokości kostek.

W jakich rodzajach masywnych łydek stosujemy wyszczuplenie łydek?

Wyszczuplenie łydek stosujemy zarówno w sytuacji, gdy pacjent ma przerośniętą masę mięśniową tej części ciała, jak też przy obecności depozytów tkanki tłuszczowej w obrębie podudzi.

Przyczyny powstawania masywnych łydek:

Na kształt i wielkość łydek mają wpływ zarówno uwarunkowania dziedziczne, jak i sport powodujący rozbudowywanie masy mięśniowej. Zdarza się również, że mięśnie łydek są asymetryczne na skutek wad postawy i nadmiernego obciążenia jednej kończyny dolnej. Inną przyczyną grubych nóg może być lipodemia (obrzęk tłuszczowy, choroba grubych nóg). To rzadka choroba tkanki tłuszczowej, polegająca na odkładaniu się jej w obrębie kończyn dolnych z pominięciem stóp.  Poza tym jest ona trudna do leczenia i prawdopodobnie ma podłoże hormonalne. Najczęstszą jednak przyczyną zbyt masywnych łydek jest rozbudowana tkanka mięśniowa.

Czynniki zwiększające ryzyko powstawania masywnych łydek:

  • predyspozycje genetyczne;
  • intensywne uprawianie siłowych ćwiczeń fizycznych;
  • wady postawy, m.in. skolioza;
  • lipodemia. 

Zapobieganie masywnym łydkom – jak opóźnić konieczność zabiegu wyszczuplenia łydek?

Osoby, które nie chcą zwiększenia obwodów łydek, powinny unikać ćwiczeń siłowych. By osiągnąć wyszczuplenie łydek, należy skupić się na ćwiczeniach aerobowych, redukujących tkankę tłuszczową, oraz na rozciąganiu mięśni. 

W jaki sposób można usunąć problem masywnych łydek?

Można zastosować 3 rodzaje zabiegów na wyszczuplenie łydek. Zbyt duże i szerokie mięśnie łydek można osłabić i zmniejszyć za pomocą serii iniekcji z toksyną botulinową. Jest ona wykorzystywana w leczeniu spastyczności poudarowej mięśni kończyn dolnych, powodując relaksację mięśni podudzi. Wtórnym efektem zabiegu jest osłabienie mięśni, prowadzące do zmniejszenia ich obwodów. Takie same rezultaty uzyskujemy także po wstrzyknięciu botoksu u pacjentów zdrowych – mięśnie podudzi ulegają rozluźnieniu i z czasem nabierają bardziej opływowego, smuklejszego kształtu. Tymczasem nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej z łydek najlepiej pozbyć się za pomocą diety i aktywności fizycznej. Dopiero gdy powyższe metody nie skutkują, proponujemy pacjentom lipolizę iniekcyjną polegającą na iniekcjach preparatu rozpuszczającego lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową, bądź też karboksyterapię, która także redukuje tłuszcz. Lipoliza iniekcyjna, a także karboksyterapia wymagają serii zabiegów.

Ryzyko nawrotu masywnych łydek po zabiegu wyszczuplenia łydek:

Ryzyko ponownego wystąpienia masywnych łydek zależy od stylu życia (rodzaj aktywności fizycznej i diety, dyscyplina w utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała). Zwykle zabiegi na wyszczuplenie łydek z toksyną botulinową przynoszą efekty na kilka miesięcy, zaś lipoliza iniekcyjna daje rezultat na dłużej. 

Polecane zabiegi na wyszczuplenie łydek:

wyszczuplenie-lydek

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google