fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Wolumetria twarzy

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg wolumetrii twarzy.

Wolumetria twarzy to sposób na odbudowę ubytków tkankowych twarzy. Wyraźnie zarysowane policzki nadają twarzy młodzieńczy wygląd. Podobny efekt daje pozbawiona bruzd dolna część twarzy. Z wiekiem objętość podskórnej tkanki tłuszczowej maleje, zaś twarz staje się płaska i zaczyna coraz bardziej ciążyć do dołu. Zanikają depozyty tłuszczowe w obrębie skroni, okolicy pod okiem czy policzków. Poza tym na trójwymiarowość twarzy wpływa stan samej skóry, a także przebudowująca się na niekorzyść struktura kostna twarzoczaszki (cofa się żuchwa, zmniejsza się uwypuklenie kości jarzmowych). Zmiany te nadają twarzy zmęczonego lub smutnego wyrazu. Wpływają na nie naturalne procesy starzenia się, predyspozycje genetyczne i zaburzenia hormonalne. Poza tym nagła utrata jędrności skóry twarzy oraz utrata objętości tkanek mogą być spowodowane gwałtownym spadkiem masy ciała, nieprawidłowym odżywianiem lub chorobą.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu wolumetria twarzy?

Pierwsze objawy starzenia pojawiają się już po 25. roku życia i nasilają się po 40. roku życia. Tempo tych zmian jest zaś kwestią bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników. Utrata objętości tkanek jest powszechnym problemem kobiet i mężczyzn.

Jak wyglądają ubytki objętości twarzy?

Wolumetria twarzy jest wymagana w sytuacji, gdy dochodzi do utraty objętości tkanek, a zwłaszcza podskórnej tkanki tłuszczowej. Obserwujemy wtedy zapadanie się skroni, pogłębienie doliny łez i opadanie policzków. Ponadto mocniej zarysowują się bruzdy nosowo-wargowe i marionetki, a także rozmywa się linia żuchwy i rysy twarzy. U niektórych pacjentów dochodzi do cofania się brody.

W jakich rodzajach ubytków objętości twarzy stosujemy zabieg wolumetria twarzy?

Utrata objętości tkanek twarzy może dotyczyć zarówno procesów fizjologicznych (starzenie się), jak i gwałtownego spadku masy ciała lub zaburzeń hormonalnych. Rzadziej mamy do czynienia z ubytkami pourazowymi, a także z asymetrią rysów twarzy uwarunkowaną genetycznie. 

Przyczyny ubytków objętości twarzy:

  • uwarunkowania genetyczne;
  • proces starzenia;
  • gwałtowne wahania masy ciała – utrata dużej liczby kilogramów w krótkim czasie na skutek odchudzania się bądź też choroby;
  • zaburzenia hormonalne (spadek poziomu estrogenów);
  • przebyte urazy twarzoczaszki. 

Zapobieganie ubytkom objętości twarzy – jak opóźnić konieczność zabiegu wolumetria twarzy?

Procesy starzenia się są nieuchronne, dlatego nie ma metod zapobiegających powstawaniu ubytków tkankowych w obrębie twarzy. Właściwa pielęgnacja i zdrowy tryb życia mogą jedynie opóźnić to zjawisko. 

W jaki sposób można uzupełnić ubytki objętości twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg wykorzystujący zdolności preparatu polegające na przywracaniu objętości obszarom, w których nastąpiły ubytki tkankowe lub które wymagają wymodelowania. Rysy twarzy stają się wtedy wyraźniejsze i nabierają właściwych proporcji. Pierwszą procedurą jest podanie kwasu hialuronowego, który posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych i wiązania cząsteczek wody. Dzięki temu odbudowuje utraconą objętość i trójwymiarowość twarzy. Jednocześnie zabieg poprawia nie tylko nawilżenie skóry, ale także jej gęstość, jędrność i elastyczność. Natomiast lipotransfer to bardzo efektywna i zarazem naturalna metoda, która wykorzystuje własną tkankę tłuszczową pacjenta. Przeszczep tłuszczu nie tylko przywraca objętość, ale też znacząco wpływa na poprawę jakości skóry, czego efektem jest odmłodzenie wyglądu. 

Ryzyko nawrotu ubytków objętości twarzy po wolumetrii twarzy:

Zabiegi wykonane przy pomocy kwasu hialuronowego przynoszą efekty trwające do około roku, natomiast lipotransfer przywraca objętość tkankom w sposób trwały. Dzieje się tak, jeśli pacjent utrzymuje stałą masę ciała.

Polecane zabiegi wolumetrii twarzy:

  • kwas hialuronowy;
  • lipotransfer.
wolumetria-twarzy

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.