fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Usuwanie chomików

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg usuwania chomików.

Usuwanie chomików to sposób na opadające policzki. Są one problemem estetycznym szczególnie nasilającym się z wiekiem. Zdarza się, że niektórzy mylą chomiki z bruzdami nosowo-wargowymi, tymczasem są to dwa różne problemy estetyczne. Najczęściej w wyniku naturalnego procesu starzenia zmieniają się rysy twarzy i zaciera się jej naturalny kształt. Do przyczyn opadania policzków i powstawania chomików należy zarówno siła grawitacji, jak też stopniowy zanik tkanki podskórnej, w tym podściółki tłuszczowej wypełniającej kontur twarzy u młodej osoby. Młodą twarz można wpisać w trójkąt, którego podstawa znajduje się na linii oczu, a wierzchołek na brodzie, ale z czasem ten trójkąt ulega odwróceniu. Dodatkowo pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, obniżają się kąciki ust, a wargi zwężają się, tracąc przy tym swój naturalny kolor. Efekt odmłodzenia i zmniejszenie czy też całkowite zlikwidowanie chomików mogą zapewnić jedynie profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu usuwania chomików?

Opadające policzki występują głównie u osób, które mają więcej niż 50 lat (dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn). Mogą pojawić się wcześniej, co może być uwarunkowane genetycznie lub wiązać się z otyłością. 

Jak wyglądają chomiki?

Z biegiem lat kontur twarzy zaczyna przypominać kwadrat, ponieważ po obu jej stronach powstają zgrubienia w postaci torebek tłuszczowych, które przemieszczając się w dół, poszerzają ją i postarzają. Zwiotczała i coraz bardziej rozciągnięta skóra na policzkach wystaje poza owal twarzy, co zaburza jej proporcje i nadaje jej smutny wyraz. 

W jakich rodzajach chomików stosujemy zabieg?

Usuwanie chomików dotyczy dość jednorodnego problemu estetycznego, jakim są opadające policzki. Niezależnie od przyczyny ich pojawienie się jest wynikiem zwiotczenia skóry na policzkach i utraty podskórnej tkanki tłuszczowej. Dlatego też nie istnieją różne rodzaje chomików. 

Przyczyny powstawania chomików:

Usuwanie chomików to zabieg rozwiązujący problem opadających policzków, którego powstawanie jest warunkowane przez różne czynniki ryzyka:

 • predyspozycje genetyczne;
 • procesy starzenia;
 • zaburzenia gospodarki hormonalnej;
 • szybka utrata dużej masy ciała w wyniku diety lub choroby;
 • zanik tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy;
 • nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne;
 • palenie papierosów. 

Zapobieganie chomikom – jak opóźnić konieczność zabiegu usuwania chomików?

Ponieważ powstanie chomików wiąże się z utratą jędrności skóry, należy dbać o jej właściwą pielęgnację, stosując kosmetyki o działaniu nawilżającym i ujędrniającym. Poza tym ważna jest ilość snu i urozmaicona dieta wpływająca na stan skóry. Warto także stosować ćwiczenia mięśni mimicznych i specjalny masaż twarzy.

W jaki sposób można usunąć chomiki?

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje metodami, których efektem jest usuwanie chomików. Jedna z nich to technologia HIFU stosowana do liftingu. Mikrouszkodzenia wywołane skoncentrowanymi falami ultradźwiękowymi stymulują skórę do syntezy kolagenu, dzięki któremu obserwujemy stopniowe „uniesienie” obwisłych tkanek i poprawę jędrności skóry. Innym rozwiązaniem są nici liftingujące, które tworzą pod skórą właściwą swoisty stelaż i pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Rozpuszczają się po około 6 miesiącach, ale usztywnienie z własnych włókien kolagenowych pozostaje. Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Lipoliza iniekcyjna i karboksyterapia to zabiegi redukujące tkankę tłuszczową, a dzięki temu umożliwiające zmniejszenie nieestetycznych fałdów skórnych. 

Ryzyko nawrotu chomików po zabiegu usuwania chomików:

Nawrotu problemu chomików można spodziewać się wraz z upływem czasu i postępującymi procesami starzenia bądź też wraz z kolejną utratą masy ciała. Efekty zabiegów unoszących opadające policzki mogą utrzymywać się co najmniej rok, a nawet kilka lat.

Polecane zabiegi usuwania chomików:

 • HIFU;
 • karboksyterapia.
 • lipoliza iniekcyjna;
 • nici liftingujące.
usuwanie-chomikow

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.