Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Usuwanie chomików

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg usuwania chomików.

Usuwanie chomików to sposób na opadające policzki. Są one problemem estetycznym szczególnie nasilającym się z wiekiem. Zdarza się, że niektórzy mylą chomiki z bruzdami nosowo-wargowymi, tymczasem są to dwa różne problemy estetyczne. Najczęściej w wyniku naturalnego procesu starzenia zmieniają się rysy twarzy i zaciera się jej naturalny kształt. Do przyczyn opadania policzków i powstawania chomików należy zarówno siła grawitacji, jak też stopniowy zanik tkanki podskórnej, w tym podściółki tłuszczowej wypełniającej kontur twarzy u młodej osoby. Młodą twarz można wpisać w trójkąt, którego podstawa znajduje się na linii oczu, a wierzchołek na brodzie, ale z czasem ten trójkąt ulega odwróceniu. Dodatkowo pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, obniżają się kąciki ust, a wargi zwężają się, tracąc przy tym swój naturalny kolor. Efekt odmłodzenia i zmniejszenie czy też całkowite zlikwidowanie chomików mogą zapewnić jedynie profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu usuwania chomików?

Opadające policzki występują głównie u osób, które mają więcej niż 50 lat (dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn). Mogą pojawić się wcześniej, co może być uwarunkowane genetycznie lub wiązać się z otyłością. 

Jak wyglądają chomiki?

Z biegiem lat kontur twarzy zaczyna przypominać kwadrat, ponieważ po obu jej stronach powstają zgrubienia w postaci torebek tłuszczowych, które przemieszczając się w dół, poszerzają ją i postarzają. Zwiotczała i coraz bardziej rozciągnięta skóra na policzkach wystaje poza owal twarzy, co zaburza jej proporcje i nadaje jej smutny wyraz. 

W jakich rodzajach chomików stosujemy zabieg?

Usuwanie chomików dotyczy dość jednorodnego problemu estetycznego, jakim są opadające policzki. Niezależnie od przyczyny ich pojawienie się jest wynikiem zwiotczenia skóry na policzkach i utraty podskórnej tkanki tłuszczowej. Dlatego też nie istnieją różne rodzaje chomików. 

Przyczyny powstawania chomików:

Usuwanie chomików to zabieg rozwiązujący problem opadających policzków, którego powstawanie jest warunkowane przez różne czynniki ryzyka:

  • predyspozycje genetyczne;
  • procesy starzenia;
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej;
  • szybka utrata dużej masy ciała w wyniku diety lub choroby;
  • zanik tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy;
  • nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne;
  • palenie papierosów. 

Zapobieganie chomikom – jak opóźnić konieczność zabiegu usuwania chomików?

Ponieważ powstanie chomików wiąże się z utratą jędrności skóry, należy dbać o jej właściwą pielęgnację, stosując kosmetyki o działaniu nawilżającym i ujędrniającym. Poza tym ważna jest ilość snu i urozmaicona dieta wpływająca na stan skóry. Warto także stosować ćwiczenia mięśni mimicznych i specjalny masaż twarzy.

W jaki sposób można usunąć chomiki?

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje metodami, których efektem jest usuwanie chomików. Jedna z nich to technologia HIFU stosowana do liftingu. Mikrouszkodzenia wywołane skoncentrowanymi falami ultradźwiękowymi stymulują skórę do syntezy kolagenu, dzięki któremu obserwujemy stopniowe „uniesienie” obwisłych tkanek i poprawę jędrności skóry. Innym rozwiązaniem są nici liftingujące, które tworzą pod skórą właściwą swoisty stelaż i pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Rozpuszczają się po około 6 miesiącach, ale usztywnienie z własnych włókien kolagenowych pozostaje. Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Lipoliza iniekcyjna i karboksyterapia to zabiegi redukujące tkankę tłuszczową, a dzięki temu umożliwiające zmniejszenie nieestetycznych fałdów skórnych. 

Ryzyko nawrotu chomików po zabiegu usuwania chomików:

Nawrotu problemu chomików można spodziewać się wraz z upływem czasu i postępującymi procesami starzenia bądź też wraz z kolejną utratą masy ciała. Efekty zabiegów unoszących opadające policzki mogą utrzymywać się co najmniej rok, a nawet kilka lat.

Polecane zabiegi usuwania chomików:

usuwanie-chomikow

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już tyle lat – 65 i odważnie oddaje się w ręce Pani Dr Szymańskiej i Pani Dr Borysiewicz. Bardzo profesjonalny zespół, czysto, sterylnie, pięknie. Szeroki wachlarz usług: od usuwania włókniaków, czy brodawek, po przeszczep tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z paniami w recepcji – najlepsza w Białymstoku . Bardzo dziękuje za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google