POLECANE ZABIEGI
Lipotransfer w ginekologiiA&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której wykonuje się zabieg powiększania pośladków.
Powiększanie pośladków to sposób na małe i obwisłe pośladki. Pośladki stanowią jedno z najważniejszych kryteriów atrakcyjności seksualnej. Dlatego odgrywają ważną rolę w życiu zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Różnice w wyglądzie pośladków u obu płci łatwo zobaczyć – kobiece pośladki są zwykle dość duże i wypukłe, męskie natomiast mają mniejszą objętość i małą ilość tkanki tłuszczowej. Kształt i wielkość pośladków zależy również od budowy kości miednicy, mięśni, ilości tłuszczu i kondycji skóry. O kształcie pośladków decyduje głównie mięsień pośladkowy wielki. Natomiast grubość i napięcie tego mięśnia wpływają na jędrność pośladków. Ilość tkanki tłuszczowej na pośladkach może różnić się w zależności od płci, pochodzenia etnicznego, predyspozycji genetycznych, nawyków żywieniowych i ruchowych. Na wygląd pośladków ma również wpływ kondycja skóry. Otóż wiotka i obwisła skóra obniża ich atrakcyjność w oczach płci przeciwnej. Kolejną przyczyną utraty jędrności pośladków są wahania wagi , to znaczy tycie lub nagła utrata kilogramów na skutek choroby lub odchudzania.
Jak często występują wskazania do wykonania zabiegu powiększania pośladków?
Małe, a także obwisłe pośladki zdarzają się częściej u osób starszych. Niezależnie od wieku problem ten pojawia się po znaczącej utracie masy ciała, a więc dotyczy wszystkich osób odchudzających się i po przebytej chorobie.
Jak wyglądają małe pośladki?
Ich objętość i kształt mają duże znaczenie dla przedstawicieli obu płci, a szczególnie dla kobiet. Niestety wraz z wiekiem pośladki tracą jędrność i elastyczność. U kobiet dodatkowo pojawia się cellulit. Małe pośladki są płaskie, ale także często obwisłe. W takiej sytuacji kobietom przeszkadza męska budowa ciała i brak atrakcyjnych krągłości.
W jakich rodzajach problemu małych pośladków stosujemy zabieg powiększania pośladków?
Powiększanie pośladków wykonuje się, gdy ta część ciała jest mała, spłaszczona i stanowi źródło kompleksów pacjenta (najczęściej pacjentki). Innym wskazaniem do zabiegu jest utrata jędrności skóry, która powoduje opadanie pośladków.
Przyczyny powstawania problemu małych pośladków:
Powiększanie pośladków to zabieg rozwiązujący problem małych i obwisłych pośladków, którego powstawanie jest warunkowane przez różne czynniki ryzyka:
- typ sylwetki – uwarunkowania genetyczne;
- proces starzenia;
- grawitacja;
- brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia;
- utrata dużej liczby kilogramów w krótkim czasie na skutek odchudzania się lub choroby;
- niewłaściwa pielęgnacja skóry.
Zapobieganie problemowi małych pośladków – jak opóźnić konieczność zabiegu powiększania pośladków?
Wielkość pośladków jest cechą determinowaną genetycznie, więc nie mamy na nią wpływu. Tymczasem jędrność pośladków zależy w dużej mierze od diety i rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Żeby zaokrąglić i podnieść tę część ciała, można stosować odpowiednio dobrane ćwiczenia. Jednak często nawet ciężkie i wyczerpujące treningi nie przynoszą oczekiwanych efektów, powodując rosnącą frustrację.
W jaki sposób można usunąć problem małych pośladków?
Powiększanie pośladków wykonuje się za pomocą przeszczepu tłuszczu. Lipotransfer w ginekologii to naturalna metoda z zakresu medycyny estetycznej wykorzystywana do podnoszenia i ujędrniania małych i obwisłych pośladków. Materiałem wykorzystywanym podczas zabiegu jest własna tkanka tłuszczowa pacjenta, którą pobiera się za pomocą kaniuli, najczęściej z okolic ud, brzucha lub bioder. Pobrany tłuszcz zostaje przygotowany do przeszczepu poprzez wyodrębnienie wartościowych komórek tłuszczowych. Kolejnym etapem jest wprowadzenie tkanki tłuszczowej pod skórę na pośladkach i nadanie im pożądanego kształtu. Rezultaty widoczne są od razu.
Ryzyko nawrotu problemu małych pośladków po zabiegu powiększania pośladków:
Po zabiegu powiększania pośladków kształt pośladków nie zmienia się, o ile pacjent nie przybiera dużo na wadze lub znacząco nie chudnie.