fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Leczenie suchej skóry głowy

 A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której rozwiązuje się problem swędzącej skóry głowy (swędzenie i suchość głowy, wrażliwa skóra głowy).

Swędząca i sucha skóra głowy jest uciążliwym problemem, z którym pomagają uporać się zabiegi trychologiczne z zastosowaniem infuzji tlenowej.

Problem swędzącej i suchej skóry głowy występuje u coraz większej liczby osób; w równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn. Pierwszym sygnałem świadczącym o tym, że dzieje się coś niedobrego, jest uporczywe swędzenie i podrażnienie skóry głowy. Niekontrolowany świąd bywa o wiele gorszy od bólu, dlatego też skłania do natychmiastowego podrapania skóry. Drapanie się przynosi chwilową ulgę, jednak pociąga za sobą pogorszenie stanu skóry, która ulega wtórnym zakażeniom bakteryjnym. Nadmiernie przesuszona skóra głowy może być przyczyną wielu problemów z włosami, a nawet ich wypadania, ponieważ nie dostarcza im odpowiedniej ilości składników odżywczych i tworzy dla nich nieprzyjazne środowisko. Świąd skóry głowy jest objawem nadmiernej utraty wilgoci, a nieodpowiednie nawilżenie skóry głowy skutkuje osłabieniem cebulek włosowych. Często uporczywe swędzenie skóry głowy utrudnia codzienne funkcjonowanie, powodując bezsenność, a w konsekwencji obniżenie nastroju, drażliwość, zaburzenia koncentracji i spadek efektywności w ciągu dnia.
Najczęściej przyczyną swędzenia i suchości skóry głowy są czynniki zewnętrzne, zaniedbania higieniczne oraz nieprawidłowa pielęgnacja i stylizacja włosów. U 10–15% pacjentów, którym dokucza uogólniony świąd skóry głowy, ma on charakter idiopatyczny, czyli nie można ustalić przyczyny dolegliwości. Wysuszona skóra głowy zaburza pracę gruczołów łojowych, co powoduje wydzielanie zbyt dużej ilości sebum. Zły stan skóry głowy odbija się na wyglądzie włosów – stają się słabe, matowe i łamliwe. Podrażnienie skóry wywołuje uporczywe swędzenie i łuszczenie skóry, które często bywa mylone z łupieżem, łuszczycą lub grzybicą skóry głowy. Swędząca i sucha skóra głowy to także często objaw poważnych schorzeń wewnętrznych, np. neuropatii spowodowanych cukrzycą, półpaścem lub ospą wietrzną, zapalenia wątroby czy chorób nowotworowych. Z tego względu nie powinno się bagatelizować swędzącej i suchej skóry głowy. Należy skorzystać z pomocy lekarza trychologa i ustalić przyczynę dolegliwości, gdyż tylko prawidłowa diagnoza umożliwia skuteczne leczenie.

Jakie czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia swędzącej i suchej skóry głowy?

 • czynniki zewnętrzne – promieniowanie słoneczne lub zimą mroźne i suche powietrze, klimatyzacja i centralne ogrzewanie;
 • niewłaściwa pielęgnacja – używanie szamponów z dużą ilością alkoholu i detergentów lub niskiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych, suszenie włosów gorącym powietrzem, częsta stylizacja z wykorzystaniem prostownicy, lokówki, środków modelujących włosy, częste stosowanie suchego szamponu;
 • farbowanie, a zwłaszcza rozjaśnianie włosów;
 • infekcje grzybicze, np. grzybica strzygąca, drobnozarodnikowa;
 • choroby pasożytnicze, np. wszawica;
 • choroby skóry głowy, np. łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, zapalenie mieszków włosowych, łysienie bliznowaciejące;
 • różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne, np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry (AZS);
 • zaburzenia hormonalne, np. niedoczynność tarczycy;
 • dieta uboga w kwasy tłuszczowe omega-3, 6 i 9 oraz witaminy H i E;
 • napięcie emocjonalne spowodowane np. przewlekłym stresem, zaburzeniami nerwicowymi.

W jaki sposób można pozbyć się problemu swędzącej i suchej skóry głowy?

Leczenie choroby zasadniczej to główna metoda walki ze swędzącą i suchą skórą głowy, jeśli przyczyną dolegliwości są schorzenia ogólnoustrojowe. Pomocną rolę w leczeniu swędzącej i suchej skóry głowy odgrywa też właściwa pielęgnacja domowa specjalistycznymi preparatami trychologicznymi.

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku stosuje się następujące zabiegi:

 • zabieg d’Arsonval z infuzją tlenową (złagodzenie świądu i innych objawów alergicznych w obrębie skóry głowy, leczenie swędzenia skóry głowy, ograniczenie świądu skóry głowy).
leczenie-suchej-skory-glowy

Opinie

star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard, miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam już 65 lat i odważnie oddaję się w ręce Pani dr Szymańskiej i Borysiewicz. Bardzo profesjonalna drużyna, czysto, sterylnie…pięknie. Szeroki wachlarz zabiegów: od usuwania brodawek, przez laseroterapię, zabiegi igłowe do przeszczepu tłuszczu. Z chęcią tam wracam. Kawa i rozmowa z Paniami z recepcji – najlepsza w Białymstoku.
Bardzo dziękuję za wspaniałe podejście i opiekę!

opinie Google
star star star star star

Klinika wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, już na samym wejściu zostałam przywitana cieplo przez Panią z recepcji. Moja wizyta odbyła się punktualnie. Miałam wykonywaną toksynę na migrenę. Cały czas była przy mnie przemiła asystentka Justyna, wspierała dobrym słowem, dodawała odwagi, a Pani doktor skrupulatnie informowała o ruchach jakie będzie wykonywała w trakcie zabiegu. Podejście personelu do pacjenta było w moim przypadku na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana. Z chęcią wracam na kolejne zabiegi do Kliniki A&A.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniala. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

opinie Google
star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.