fbpx

Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku

Leczenie łysienia

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest Kliniką, w której rozwiązuje się problem wypadania włosów (nadmierne wypadanie włosów, łysienie, utrata włosów, mocne wypadanie włosów, wypadanie włosów po ciąży, wypadanie włosów po covidzie, intensywne wypadanie włosów, łysienie androgenowe, łysienie telogenowe, łysienie plackowate, łysienie po covidzie, łysienie po chemii, łysienie menopauzalne, łysienie psychogenne, łysienie u kobiet, łysienie u mężczyzn, łysienie na czubku głowy zwiększona utrata włosów).

Nasilone wypadanie włosów może mieć różne podłoże. Propozycją są zabiegi trychologiczne, które hamują utratę włosów i pobudzają ich wzrost.

Wygląd włosów zależy nie tylko od genów, ale także od stanu zdrowia i stylu życia. Ich wypadanie jest zjawiskiem fizjologicznym, jednak niepokój powinno wzbudzić w momencie, gdy każdego dnia wypada więcej niż sto włosów, a w ich miejsce nie pojawiają się nowe. Włosy rosną przeważnie w tempie około jednego centymetra na miesiąc, co daje średnio dwanaście centymetrów rocznie. Żyją przeciętnie od 2 do 6 lat, przechodząc w tym czasie przez trzy fazy – wzrostu (anagen), zamierania (katagen) i spoczynku (telogen), podczas którego dochodzi do uśpienia cebulek włosowych. W fazie katagenowej mieszki włosowe kurczą się i przesuwają w kierunku powierzchni skóry głowy, a włosy przestają rosnąć. W fazie telogenowej włosy łatwo wypadają, np. podczas czesania, szczotkowania lub mycia lub są wypychane przez nowo rosnący włosy. W następującej po nim fazie uśpienia cebulki włosowe pozostają puste. Im dłuższy ten etap, tym cieńsze włosy odrastają w późniejszym okresie. Początek nowej fazy wzrostu to faza regeneracji polegająca na pobudzeniu mieszków włosowych do pracy przez komórki macierzyste. W fazie wzrostu znajduje się około 80 proc. włosów, a w fazie spoczynku tylko 3–5 procent. Jednak czasami cykl życia włosów zostaje zakłócony – jest ich coraz więcej w fazie spoczynku, która oprócz tego znacznie się wydłuża. W takiej sytuacji nowo wyrastające włosy są dużo słabsze i znacznie szybciej wypadają.
Coraz więcej osób cierpi z powodu chorób ogólnoustrojowych i cywilizacyjnych, co przekłada się na zaburzenia w funkcjonowaniu skóry głowy, choroby i osłabienie włosów. Nagłe ich wypadanie może stanowić odpowiedź organizmu na stres. Włosy mogą wypadać również z innych powodów, np. stosowania diet bez wykonanego wcześniej testu na nietolerancję pokarmową, drastycznego odchudzania się, braku podstawowych składników odżywczych, a także niedoboru lub nadmiaru witamin i pierwiastków śladowych. Wypadanie włosów powodują przewlekłe stany zapalne, nieleczone uzębienie, zaburzenia krążenia krwi, a nawet problemy z zatokami. Za nadmierną utratę włosów odpowiadają również takie czynniki, jak zażywanie niektórych leków (zwłaszcza β-blokerów), częste operacje, niestabilna gospodarka hormonalna czy też późno zdiagnozowana cukrzyca. Niekorzystne procesy zachodzące w organizmie mogą spowodować zwłóknienie otoczki kolagenowej wokół cebulek włosowych. Uciskane cebulki są gorzej odżywione, a przez to również słabiej przytwierdzone w skórze głowy. Włosy stają się coraz cieńsze i wypadają, a po pewnym czasie przestają odrastać. Problem nasila się pod wpływem palenia papierosów, nadużywania alkoholu i nadmiernej ekspozycji na słońce. Ponadto kondycję włosów osłabiają farbowanie, rozjaśnianie i trwała ondulacja. Działania te mogą nie tylko podrażnić skórę głowy, ale także doprowadzić do zaburzenia faz wzrostu włosów i naruszenia flory bakteryjnej, warstwy hydrolipidowej i struktury włosa.

Jakie czynniki zwiększają ryzyko wypadania włosów?

 • predyspozycje genetyczne;
 • radykalna dieta i duża utrata masy ciała;
 • anoreksja i bulimia;
 • niedobór białka w diecie;
 • nadmiar witaminy A;
 • niedożywienie, w tym niedobory mikro- i makroelementów, np. żelaza i cynku;
 • zaburzenia hormonalne (duża ilość męskich hormonów płciowych, spadek poziomu estrogenów, np. po menopauzie);
 • grzybica owłosionej skóry głowy;
 • łojotokowe zapalenie skóry głowy;
 • niektóre choroby autoimmunologiczne – chorobę Hashimoto, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, toczeń rumieniowaty układowy);
 • niektóre leki, głównie stosowane w chemioterapii nowotworów, ale także środki antykoncepcyjne i leki przeciwzakrzepowe;
 • zatrucia metalami ciężkimi (np. arsenem, talem, bizmutem lub rtęcią);
 • przewlekłe stany zapalne, np. długotrwałe przeziębienie;
 • nieodpowiednia fryzurę (np. zbyt ścisły kok czy koński ogon), tapirowanie i używanie spinek lub gumek;
 • częste farbowanie włosów, stosowanie silnych kosmetyków do stylizacji włosów lub prostownicy, suszenie włosów przy użyciu wysokiej temperatury;
 • palenie papierosów;
 • trichotillomania (niekontrolowane, niepohamowane wyrywanie włosów) i schorzenia na tle psychicznym.

W jaki sposób można pozbyć się problemu wypadania włosów?

Wypadanie włosów należy skonsultować z lekarzem trychologiem. Dużą rolę odgrywa dokładny wywiad lekarski, którego celem jest rozpoznanie przyczyn tej dolegliwości. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po ich wyleczeniu lub wyeliminowaniu włosy zaczną odrastać. W niektórych przypadkach konieczne jest poszerzenie diagnostyki o dodatkowe badania, np. wykonanie badań laboratoryjnych, m.in. morfologii, stężenia hormonów tarczycy i żelaza. Warto również wykonać u trychologa badanie skóry głowy i włosów. Budowa skóry głowy jest nieco inna niż na pozostałych obszarach ciała, dlatego też wymaga odmiennego, ale zdecydowanego traktowania. Dodatkowo w przypadku nadmiernego wypadania włosów ważna jest właściwa pielęgnacja domowa specjalistycznymi dermokosmetykami trychologicznymi.

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku stosuje się następujące zabiegi:

 • zabieg d’Arsonval z lipotransferem (zahamowanie nadmiernego wypadania włosów przeszczepem tłuszczu);
 • zabieg d’Arsonval z fibryną bogatopłytkową (ograniczenie rozwoju różnych typów łysienia fibryną);
 • zabieg d’Arsonval z osoczem bogatopłytkowym (leczenie wypadania włosów osoczem);
 • zabieg d’Arsonval z mezoterapią igłową (ograniczenie nadmiernego wypadania włosów mezoterapią igłową);
 • zabieg d’Arsonval z mezoterapią mikroigłową (zatrzymywanie wypadania włosów mezoterapią mikroigłową);
 • zabieg d’Arsonval z infuzją tlenową (powstrzymanie wypadania włosów infuzją tlenową);
 • zabieg d’Arsonval z karboksyterapią (kuracja dwutlenkiem węgla na wypadające włosy).
leczenie-lysienia

Opinie

star star star star star

Dziewczyny! Nie idźcie, a biegnijcie na powiększanie ust do Doktor Szymańskiej. Efekt bardzo naturalny, coś czego od dawna potrzebowałam.

opinie Google
star star star star star

Polecam Klinikę. Miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki. Jestem zachwycona! Wszystko przebiegało w miłej atmosferze i praktycznie bezboleśnie. Pani doktor krok po kroku mówiła co będzie robiła, a po jasno przekazała zalecenia pozabiegowe. Świetna współpraca pomiędzy lekarzem, a asystentką. Obie zadbały o komfort i spokój – dość mocno się bałam. Twarz wygląda lepiej niż się spodziewałam. Za moim przykładem do kliniki poszła moja koleżanka z pracy na modelowanie policzków. Po zabiegu wygląda dużo lepiej, młodziej i promiennie. Sama też zdecyduje się na ten sam zabieg. Każdemu polecam doktor Szymańską! 

opinie Google
star star star star star

Najlepsza klinika w mieście, Panie doktor przemiłe z doświadczeniem, pełen profesjonalizm, sama klinika bardzo wysoki standard. Miałam usuwane znamiona na twarzy, szybko i bezboleśnie, a efekt świetny. Obsługa na recepcji przemiła i pyszna kawa 🙂 Polecam 🙂

opinie Google
star star star star star

Doktor Agnieszka Borysiewicz jest lekarzem o bardzo wysokich kwalifikacjach i empatii, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo, że jestem trudnym pacjentem (chciałem po prostu przyjść dostać kwalifikację i przy kolejnej wizycie wykonać zabieg, więc nie chciałem rozmawiać o szczegółach), nalegała, aby bliżej przyjrzeć się mojemu problemowi. Przedstawiła mi szczegółowy plan działania i była wobec mnie bardzo cierpliwa. Zrobiłem liposukcję strzykawkową. Sam zabieg został wykonany bardzo sprawnie. O tej klinice mogę powiedzieć same dobre rzeczy i na pewno będę do niej wracać.

opinie Google
star star star star star

Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej w Białymstoku!!!
Miła atmosfera, dbałość o każdy detal. Czułem się zaopiekowany, bezpieczny i dobrze poinformowany. Plan zabiegowy opracowany po wnikliwej konsultacji – bezbłędny. Dr Szymańska – wspaniała. Efekty po zabiegach biostymulatorami i kwasem hialuronowym u mnie zauważalne, ale naturalne. Uwielbiam tu wracać. Klinika zdecydowanie wyróżnia się na mapie Białegostoku. Świetny wystrój, lokalizacja, a także kawka. Bardzo serdecznie polecam A&A!!! 😀

 

opinie Google
star star star star star

Wspaniała klinika! Zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie, Pani Doktor Szymańska przemiła! Na pewno jeszcze tam wrócę.

opinie Google
star star star star star

Wszystkim potencjalnym pacjentom Kliniki mówię – TAK!
Pani doktor Borysiewicz zajęła się moimi bliznami – wykonywała mi zabiegi laseroterapii. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy, pytania to pani doktor swoim profesjonalizmem i wiedzą odpowie precyzyjnie na każde. Jej cierpliwość i dobra energia sprawia, że chce się tam wracać. Efekty zauważyłem po pierwszym zabiegu.
CZYSTOŚĆ MIEJSCA 10/10
WYSTRÓJ KLINIKI 10/10
PODEJŚCIE DO PACJENTA 10/10
Pozdrawiam cały zespół.

opinie Google

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.