A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Usuwanie makijażu permanentnego

pmu remover do usuwania makijażu

PMU Professional Remover to innowacyjny produkt przeznaczony do rozjaśniania i usuwania makijażu permanentnego, który jest efektem współpracy farmaceuty, doktora nauk medycznych – Walentego Pankiewicza oraz doświadczonego kosmetologa, mgr Kingi Kowalczyk. Preparat służy nie tylko do natychmiastowego korygowania świeżych pomyłek popełnionych podczas wykonywania zabiegu pigmentacji, ale też rozjaśniania starego, wygojonego już makijażu permanentnego. PMU Professional Remover stanowi doskonałą alternatywę dla lasera neodymowo-yagowego Q-Switch stosowanego do usuwania tatuaży i makijażu permanentnego. Laser rozbija barwnik na mniejsze cząstki, które pozostają w węzłach chłonnych lub wątrobie; poza tym promienie lasera nie oddziałują na każdy kolor (np. biały, czerwony i zielony). W przeciwieństwie do laseroterapii zastosowanie PMU Professional Remover powoduje wypychanie pigmentu na zewnątrz już podczas zabiegu, a następnie wraz ze strupkiem podczas procesu gojenia, co oznacza, że barwnik zostaje całkowicie usunięty z organizmu.

Zalety zabiegu

Specjalnie opracowany, w pełni naturalny skład i składniki najwyższej jakości (głównie sól z Morza Martwego i aloes) gwarantują bezpieczeństwo pracy z produktem. Dzięki jego zastosowaniu można w bezpieczny sposób pozbyć się pigmentu w różnych kolorach (również zielonego, niebieskiej poświaty i cielistych odcieni) z każdej okolicy twarzy, nawet tak delikatnej, jak powieki czy usta. Preparat zapewnia wysoką skuteczność i maksymalne bezpieczeństwo bez względu na kolor pigmentu, dlatego też idealnie nadaje się do usuwania kamuflażu. Zabiegowi może zostać poddany każdy rodzaj skóry – zarówno dojrzałej, jak też suchej lub wrażliwej. Ponieważ PMU Professional Remover nie zawiera kwasów, proces gojenia przebiega bardzo łagodnie. Płyn nie wywołuje reakcji alergicznych i nie stwarza ryzyka ścieńczenia naskórka oraz powstawania blizn, poparzeń lub czarnych czy żółtych strupów podczas procesu gojenia się skóry. Cena zabiegu jest dużo niższa w porównaniu z użyciem lasera do usunięcia makijażu permanentnego. Produkt został gruntownie przebadany i zarejestrowany na terenie całej Unii Europejskiej.

Opis zabiegu

Zabieg trwa zaledwie kilka minut. Można użyć kremu znieczulającego niezawierającego adrenaliny (epinefryny). Preparat PMU Professional Remover powoduje umiarkowane podrażnienie skóry z jednoczesnym jej przekrwieniem, co powoduje wypychanie barwnika na zewnątrz. W przypadku pomyłki popełnionej podczas wykonywania makijażu permanentnego, należy nanieść na mikroszczoteczkę niewielką ilość preparatu i pocierać nią korygowane miejsce, lekko przyciskając ją do skóry. Jeśli pigmentacja jest już wygojona, najpierw trzeba otworzyć naskórek za pomocą maszynki lub przy użyciu igły do tatuażu, a następnie wcierać płyn w skórę za pomocą mikroszczoteczki. Strupek goi się przez kilka dni – w tym czasie nie można go drapać, skubać ani odrywać, ponieważ grozi to powstaniem blizn. Przez 3 dni po zabiegu nie wolno rozmiękczać okolicy zabiegowej. W trzeciej dobie po zabiegu można zacząć nawilżać miejsca poddane zabiegowi, używając np. maści Alantan o działaniu łagodzącym podrażnienia i przyśpieszającym regenerację skóry. Do czasu całkowitego wygojenia się należy unikać korzystania z basenu, sauny, siłowni i solarium. Zabieg z użyciem PMU Professional Remover nie wymaga rekonwalescencji oraz nie wyklucza wykonywania codziennych obowiązków i prowadzenia normalnego trybu życia.

Częstotliwość zabiegów

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Czas potrzebny na całkowite usunięcie pigmentu ze skóry zależy od ilości barwnika, jego koloru i osobniczych uwarunkowań organizmu. Aby skutecznie usunąć makijaż permanentny za pomocą PMU Professional Remover, należy wykonać serię 4–5 zabiegów w odstępach co 4 tygodnie. Rozjaśnienie barwnika, które umożliwi przykrycie nowym makijażem permanentnym intensywnego koloru, najczęściej wymaga wykonania 2 sesji w przypadku brwi i ust oraz około 3 zabiegów w przypadku kresek na powiece. Pigmentację naprawczą można wykonać już po upływie miesiąca od ostatniego zabiegu rozjaśniania.

Usuwanie makijażu permanentnego w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywane jest przez doświadczoną linergistkę.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Konsultacja linergistki

Brwi pudrowe

Brwi ombre

Kreska dolna

Kreska górna zagęszczjąca

Kreska górna dekoracyjna

Kreska górna eyeliner

Usta pełne

Usta ombre

Usuwanie makijażu - remover - brwi

Usuwanie makijażu - remover - kreski

Usuwanie makijażu - remover - usta

Znieczulenie miejscowe nasiękowe - 1 ampułka

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty