
Polecane zabiegi
Biostymulator na bazie atelokolagenu Biostymulator na bazie kwasu hialuronowego z kompleksem aminokwasów Biostymulator na bazie Rh kolagenu Fibryna bogatopłytkowa (stymulator tkankowy) Karboksyterapia (terapia dwutlenkiem węgla) Laseroterapia (CO2) - odmładzanie frakcyjne ablacyjne (resurfacing) Lipotransfer (lipofilling, przeszczep tłuszczu) Mezoterapia igłowa (needle mesotherapy) Mezoterapia mikroigłowa (dermapen, mezopen) Nici PDO i PLLA rewitalizujące Osocze bogatopłytkowe (stymulator tkankowy) Radiofrekwencja mikroigłowa (rf mikroigłowa, termolifting)A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku jest kliniką, w której rozwiązuje się problem skóry cienkiej, pergaminowej (papierowa skóra, niska gęstość skóry, słaba gęstość skóry, ścieńczona skóra).
Skóra cienka, pergaminowa ma tendencję do przyspieszonego starzenia się. By opóźnić ten proces, wykonujemy zabiegi wzmacniające i pogrubiające skórę.
Skóra to największy organ ludzkiego ciała, który jest wyposażony w doskonale działające mechanizmy ochronne i nawilżające. Należy do nich: na powierzchni skóry – płaszcz hydrolipidowy powstały m.in. dzięki pracy gruczołów łojowych, w warstwie rogowej naskórka – lipidy i ochronna bariera zbudowana ze ściśle przylegających do siebie komórek, a w skórze właściwej – glikozaminoglikany, czyli naturalne substancje cukrowe. Na skutek uszkodzenia któregoś z naturalnych mechanizmów obronnych skóra jest niewłaściwie nawodniona i dochodzi do jej wysuszenia. W efekcie staje się ona cienka, z tendencjami do złuszczania i przyspieszonego starzenia. Dodatkowo może pojawić się świąd, zaczerwienienie i podrażnienia. Cienka skóra jest bardzo delikatna, przez co szybciej się starzeje i wiotczeje (łatwiej tworzą się na niej zmarszczki i bruzdy). Oprócz tego cienką skórę cechuje suchość i wrażliwość. Prześwitują przez nią naczynia krwionośne, co wygląda nieestetycznie. Cienka, pergaminowa skóra może występować nie tylko na twarzy, ale także na dłoniach i całym ciele.
Proces starzenia ma wpływ na wygląd i kondycję skóry, która w miarę upływu czasu staje się coraz cieńsza, nawet o 80 proc. Ponad 70 proc. osób powyżej 60. roku życia zmaga się z cienką, a do tego suchą skórą. Jest to związane głównie ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie kobiety. Po 40. roku życia spada produkcja estrogenu, co przekłada się na zmniejszenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych oraz kwasu hialuronowego. Początkowo mniejsze nawilżenie i ścieńczenie skóry może dotyczyć jedynie twarzy i okolic oczu, ale z biegiem czasu obejmuje również inne części ciała. U starszych osób, m.in. w wyniku zmniejszania się podskórnej tkanki tłuszczowej, skóra na całym ciele może zacząć przypominać pergamin. Palenie tytoniu lub nadmierna ekspozycja na słońce przyspiesza proces starzenia i ścieńczenia skóry. W niektórych przypadkach cienka skóra może być oznaką różnego rodzaju schorzeń, np. atopowego zapalenia skóry, cukrzycy lub chorób tarczycy.
Jakie czynniki zwiększają ryzyko występowania cienkiej, pergaminowej skóry?
- uwarunkowania genetyczne;
- starzenie się;
- zaburzenia odżywiania;
- zaburzenia hormonalne;
- choroby tarczycy, np. choroba Hashimoto;
- cukrzyca;
- niektóre choroby skóry, np. alergie, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty;
- choroby nerek i przyjmowanie leków moczopędnych;
- przyjmowanie niektórych leków;
- nieprawidłowa dieta, zbyt mała ilość wypijanej wody;
- niewłaściwa pielęgnacja – nieużywanie kremów lub balsamów nawilżających;
- kontakt z silnymi detergentami;
- niekorzystne warunki atmosferyczne, np. promieniowanie UV, wiatr, suche powietrze (klimatyzacja).
W jaki sposób można pozbyć się problemu cienkiej, pergaminowej skóry?
Aby wzmocnić i pogrubić skórę, warto wykonać zabiegi medycyny estetycznej wpływające na przebudowę struktury skóry. Ponadto osoby z cienką skórą powinny pamiętać o wysokiej jakości codziennej pielęgnacji skóry, zdrowej diecie i dużej ilości wody, aby utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Skóra cienka, pergaminowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami przeznaczonymi specjalnie do tego typu problemów. Ważne jest również dokładne osuszanie jej po umyciu, unikanie nagłych zmian temperatur i właściwa ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku stosuje się następujące zabiegi:
- laseroterapia (CO2) – odmładzanie frakcyjne ablacyjne (resurfacing, rewitalizacja skóry laserem CO2, przebudowa skóry laserem CO2);
- radiofrekwencja mikroigłowa (RF mikroigłowa, termolifting, przebudowa skóry radiofrekwencją, wzrost napięcia skóry);
- biostymulator na bazie atelokolagenu (pogrubienie skóry biostymulatorem, uelastycznienie skóry);
- biostymulator na bazie Rh kolagenu (poprawa kondycji skóry kolagenem, zagęszczenie skóry kolagenem);
- biostymulator na bazie kwasu hialuronowego z kompleksem aminokwasów (wzrost napięcia skóry, regeneracja skóry biostymulatorem);
- osocze bogatopłytkowe (stymulator tkankowy, poprawa jakości skóry osoczem, poprawa wyglądu skóry);
- fibryna bogatopłytkowa (stymulator tkankowy, poprawa kondycji skóry fibryną, fibryna na cienką skórę);
- lipotransfer (lipofilling, przeszczep tłuszczu, poprawę jakości skóry tłuszczem, pogrubienie skóry tłuszczem);
- nici PDO i PLLA rewitalizujące (rewitalizacja skóry, lifting skóry nićmi);
- karboksyterapia (terapia dwutlenkiem węgla, poprawa wyglądu skóry, karboksyterapia na cienką skórę);
- mezoterapia igłowa (needle mesotherapy, zagęszczenie skóry mezoterapią, nawilżenie skóry);
- mezoterapia mikroigłowa (dermapen, mezopen, uelastycznienie skóry mezoterapią, przebudowa struktury skóry mezoterapią).