fbpx

A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia Białystok

Małe i obwisłe pośladki

Kształt oraz jakość skóry małych i obwisłych pośladków można udoskonalić za pomocą m. in. przeszczepu tłuszczu – jednej z metod proponowanych w Klinice A&A.

Pośladki odgrywają ważną rolę w życiu zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ich objętość i kształt mają duże znaczenie dla przedstawicieli obu płci, ponieważ stanowią jedno z najważniejszych kryteriów atrakcyjności seksualnej. Różnice w wyglądzie pośladków u kobiet i mężczyzn widać gołym okiem – kobiece pośladki są na ogół dość duże i wypukłe, męskie natomiast mają mniejszą objętość i małą ilość tkanki tłuszczowej. Kształt i wielkość pośladków zależy nie tylko od płci, ale również od budowy kości miednicy, mięśni pośladkowych, ilości tkanki tłuszczowej i kondycji skóry. O kształcie pośladków decyduje głównie mięsień pośladkowy wielki (łac. musculus gluteus maximus), a w mniejszym stopniu mięśnie: pośladkowy średni (łac. musculus gluteus medius) i mały (łac. musculus gluteus minimus). Z kolei grubość i napięcie mięśnia pośladkowego wielkiego wpływają na jędrność pośladków. Ilość tkanki tłuszczowej na pośladkach może różnić się w zależności od płci, pochodzenia etnicznego, predyspozycji genetycznych, nawyków żywieniowych i ruchowych.

Na wygląd pośladków ma również duży wpływ kondycja skóry – wiotka i obwisła skóra obniża ich atrakcyjność w oczach płci przeciwnej. Niestety wraz z wiekiem pośladki tracą jędrność i elastyczność, a problem ten dotyczy obu płci. U kobiet dodatkowo pojawia się cellulit. Kolejną przyczyną utraty jędrności pośladków są wahania wagi – tycie lub nagła utrata zbędnych kilogramów na skutek choroby lub odchudzania. Jędrność pośladków zależy też w dużej mierze od diety i rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Żeby zaokrąglić i podnieść tę część ciała, można stosować odpowiednio dobrane ćwiczenia, jednak dużo osób myli ćwiczenia na nogi z ćwiczeniami na pośladki lub źle je wykonuje. Z tego względu wykroki, przysiady, martwe ciągi czy suwnica, przeważnie tylko rozbudowują mięśnie nóg, a pupa nadal pozostaje płaska. Często nawet ciężkie i wyczerpujące treningi nie przynoszą oczekiwanych efektów, powodując jedynie rosnącą frustrację. Małe i obwisłe pośladki są źródłem kompleksów, ale dzięki innowacyjnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej można sobie z łatwością z nimi poradzić.

Jakie czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia problemu małych i obwisłych pośladków?

  • typ sylwetki – uwarunkowania genetyczne;
  • proces starzenia;
  • grawitacja;
  • brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia;
  • utrata dużej liczby kilogramów w krótkim czasie na skutek odchudzania się lub choroby;
  • niewłaściwa pielęgnacja skóry.

W jaki sposób można poprawić wygląd małych i obwisłych pośladków?

Lipotransfer to naturalna metoda z zakresu medycyny estetycznej wykorzystywana do podnoszenia i ujędrniania małych i obwisłych pośladków. Materiałem wykorzystywanym podczas zabiegu jest własna tkanka tłuszczowa pacjenta, którą pobiera się za pomocą kaniuli, najczęściej z okolic ud, brzucha lub bioder. Pobrany tłuszcz zostaje przygotowany do przeszczepu poprzez wyodrębnienie wartościowych komórek tłuszczowych i komórek macierzystych. Kolejnym etapem jest wprowadzenie tkanki tłuszczowej pod skórę na pośladkach i nadanie im pożądanego kształtu. Rezultaty widoczne są od razu. Obwisłe pośladki można podnieść również za pomocą specjalnych nici liftingujących. Zabieg polega na wszczepieniu pod skórę rozpuszczalnych nici, które podciągają tkanki i stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny, dzięki czemu ujędrniają i podnoszą pośladki, a także zmieniają ich kształt. Nici mają tę zaletę, że pozwalają uzyskać natychmiastowe efekty. HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound), czyli bezoperacyjny lifting, może być również stosowany do ujędrniania i podnoszenia obwisłej skóry na pośladkach. Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, które powodują przegrzanie tkanek, a w efekcie ich odbudowę i regenerację. Fale ultradźwiękowe docierają do głębszych warstw skóry, a jej powierzchnia pozostaje nienaruszona. Po zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Na ostateczne rezultaty trzeba poczekać 3 miesiące; utrzymują się one od 18. do 24. miesięcy. Radiofrekwencja mikroigłowa dzięki licznym nakłuciom i podgrzaniu skóry za pomocą fali radiowej także powoduje wzmożoną syntezę kolagenu i zwiększenie napięcia skóry. W celu wzmocnienia efektów warto wykonać zabiegi kondycjonujące skórę, do których zalicza się m.in. fibrynę bogatopłytkową i osocze bogatopłytkowe.

W ramach strony internetowej wykorzystywane są pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz w celach analitycznych. Szczegóły znajdują się w Polityce cookies.