A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia
ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10, Białystok

Pedicure

Pielęgnacja stóp jest bardzo istotna, mimo że przez większość roku chodzimy w butach, które je zasłaniają. Każdego dnia wykonują ciężką pracę – utrzymują cały ciężar ciała i są narażone na różnego rodzaju urazy. Nie każdy jest świadom tego, że złe samopoczucie zaczyna się przeważnie od zaniedbanych stóp. Znajdują się na nich setki receptorów, czyli zakończeń nerwowych łączących je z resztą ciała. Poprzez masaż tych punktów można poprawić ich ukrwienie oraz usprawnić transport składników odżywczych i usuwanie toksyn z organizmu. Ponieważ na stopach nie ma gruczołów łojowych, skóra łatwo ulega przesuszeniu, przesuszony naskórek szybko grubieje i rogowacieje. Takie warunki sprzyjają powstawaniu odcisków, skóra zaś wykazuje skłonności do pękania, głównie na piętach. Jednocześnie na podeszwach stóp umiejscowionych jest dużo gruczołów potowych, a ich pracę nasilają takie czynniki, jak ciepłe buty oraz syntetyczne rajstopy lub skarpety. Kolejny problem dotyczący stóp to wilgoć, która może być przyczyną rozwoju grzybicy, szczególnie między palcami.

Lakiery OPI

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku do malowania paznokci służą lakiery amerykańskiej marki OPI stworzone przez Suzi Weiss Fischmann, „Pierwszą Damę lakierów do paznokci”. Oprócz regularnych kolekcji kreatorka lakierów opracowała również specjalne zestawy na potrzeby wielkich produkcji filmowych Disneya oraz największych światowych firm z okazji ich jubileuszy (50-lecie Forda Mustanga, 125. rocznica powstania Coca-Coli). Dla firmy liczy się przede wszystkim niepowtarzalność produktów, ich jakość oraz zachowanie jak najwyższych standardów bezpieczeństwa. Lakiery do paznokci i inne produkty marki OPI można kupić w ponad 100 krajach.

Pedicure

Podstawowym zabiegiem służącym do pielęgnacji stóp jest pedicure, który składa się z szeregu czynności – opiłowania brzegów paznokci, odsunięcia i wycięcia skórek, wypolerowania płytki paznokciowej, usunięcia zrogowaciałego naskórka z pięt za pomocą frezarki lub tarki oraz kąpieli stóp. Podczas zabiegu stosuje się również peeling gruboziarnisty, nakłada balsam pielęgnacyjny i wykonuje masaż stóp. Na zakończenie można upiększyć paznokcie, pokrywając je lakierem.

Pedicure wykonuje się w celu:

• przywrócenia zadbanego i estetycznego wyglądu stóp;
• skrócenia zbyt długich paznokci i nadania im odpowiedniego kształtu;
• usunięcia wrastającego naskórka, odcisków i modzeli;
• zlikwidowania zgrubiałej i popękanej skóry na piętach;
• leczenia wrastających paznokci;
• zregenerowania zszarzałej, zmęczonej i słabo odżywionej skóry stóp;
• pozbycia się nieprzyjemnego zapachu stóp;
• zapewnienia odpoczynku zmęczonym stopom.

Pedicure można podzielić na:

• kosmetyczny – zabieg pielęgnacyjny obejmuje takie czynności, jak: zmycie lakieru, skrócenie, opiłowanie i oczyszczenie paznokci, a także usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt; na zakończenie pedicure wykonywany jest masaż i ewentualnie lakierowanie paznokci;
• leczniczy – zabieg polega głównie na usunięcia modzeli, nagniotków i wrastających paznokci; zazwyczaj na koniec wykonuje się masaż i ewentualnie lakierowanie paznokci. Ten rodzaj pedicure zazwyczaj wykonuje podolog – specjalista chorób stóp.

Pedicure klasyczny to podstawowy i najczęściej wykonywany zabieg pielęgnacyjny skóry stóp i paznokci. Rozpoczyna się od kąpieli stóp w wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej, po czym usuwa się zrogowaciały naskórek, a pięty wygładza tarką. Następnie obcina się paznokcie tak, aby nie wrastały w tkanki miękkie i dopasowuje ich kształt do budowy paznokci, ich stanu zdrowotnego oraz kształtu palców. Nachodzący na paznokcie naskórek odpycha się metalowym kopytkiem i usuwa przy pomocy cążek. Pod koniec zabiegu wykonuje się peeling lub masaż stóp i wciera w nie krem regenerujący. W zależności od potrzeb można również odtłuścić płytkę paznokcia, nałożyć na nią odżywkę lub pomalować lakierem amerykańskiej marki OPI.

Zalety pedicure klasycznego,

Pedicure klasyczny to zabieg, który pozwala na usunięcie ze stóp zrogowaciałego naskórka, odsunięcie skórek nachodzących na paznokcie oraz skrócenie i opiłowanie płytki paznokciowej. Jego celem jest także nawilżenie zbyt suchej skóry stóp. Po zabiegu stopy wyglądają na zadbane, a paznokcie są błyszczące i gładkie.

Wskazania do pedicure klasycznego

Pedicure klasyczny wykonuje się w celu zadbania o estetyczny wygląd stóp i usunięcia zrogowaciałego naskórka.

Pedicure frezarkowy to zabieg, który polega na skróceniu paznokci i usunięciu obumarłego naskórka (zarówno wokół paznokcia, wału paznokcia, jak i na stopach) za pomocą profesjonalnej frezarki podologicznej. Frezarka działa sprawniej niż pilnik i dociera do trudno dostępnych miejsc, np. wału paznokciowego lub spodu palców. Jest pomocna w pracy z każdym rodzajem płytki paznokciowej. Przy użyciu frezarki można również z łatwością wypolerować akryl na paznokciach. Na rynku dostępne są różne rodzaje frezów. Korzystanie z frezarki znacznie skraca czas wykonywania pedicure.

Zalety pedicure frezarkowego

Pedicure frezarkowy skutecznie usuwa martwy naskórek i likwiduje wszelkie niedoskonałości na stopach. Po zabiegu poprawia się stan paznokci, które stają się mocne, a ponadto odzyskują naturalny połysk. Dzięki temu rodzajowi pedicure skóra na stopach jest gładka i przyjemna w dotyku.

Wskazania do pedicure frezarkowego

Pedicure frezarkowy jest wykonywany u osób, które mają zrogowaciały naskórek na stopach.

Pedicure hybrydowy to zabieg, który swoją nazwę wziął od rodzaju lakieru do malowania paznokci. Przed lakierowaniem paznokci należy wykonać klasyczny lub frezarkowy pedicure, który przygotuje stopy do dalszej części zabiegu. Lakier hybrydowy jest połączeniem klasycznego lakieru z żelem. Nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, takich jak toluen, żywica formaldehydowa lub formaldehyd; cechuje go trwałość i intensywność koloru. Każda warstwa lakieru jest utwardzana za pomocą katalizatorów stymulowanych światłem lampy LED przez około 60 sekund. Pedicure hybrydowy wymaga nałożenia 4 warstw: bazy, dwóch warstw koloru i preparatu nawierzchniowego (top coat). Na zakończenie zabiegu w wał okołopaznokciowy wciera się specjalną oliwkę nawilżającą oliwka, a na stopy aplikuje odżywczy balsam.

Zalety pedicure hybrydowego

Pedicure wykonany lakierem hybrydowym wygląda bardzo naturalnie; jest niezwykle trwały i odporny na ścieranie oraz czynniki zewnętrzne (woda, detergenty itp.). Po zabiegu nie trzeba czekać, aż lakier wyschnie, ponieważ jest utwardzany lampą LED. Lakier hybrydowy nie odpryskuje i nie matowieje, a paznokcie u stóp są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami i złamaniami. Mogą być pomalowane na dowolny kolor, ponieważ oferta lakierów hybrydowych OPI jest bardzo szeroka. Doskonale sprawdza się latem i podczas urlopu.

Wskazania do pedicure hybrydowego

Pedicure hybrydowy to idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu na częste malowanie paznokci i cenią sobie wygodę. Zabieg trwa około 90 minut; wykonuje się go przeważnie raz na 3 tygodnie.

Pedicure męski

Pielęgnacja męskich stóp ma na celu nadanie im naturalnej miękkości oraz przywrócenie zdrowego wyglądu skóry i paznokci. Zabieg jest wykonywany w ten sam sposób co u kobiet. Na koniec pedicure używa się specjalnej matowej odżywki do męskich paznokci.

Zasady pielęgnacji stóp

Stopy są bardzo wrażliwe, dlatego też należy o nie dbać przez cały rok – wówczas jak najdłużej zachowają estetyczny wygląd i zdrowie. Regularnie wykonywany pedicure pozwala utrzymać je w dobrej kondycji i chronić przed nadmiernym wydzielaniem potu, dzięki czemu pozostają świeże przez długi czas. Jeśli jest często wykonywany, pozwala uniknąć wrastania paznokci, zarastania skórek i popękanych, żółtych pięt. Oprócz pedicure należy codziennie myć stopy, używać preparatów zmiękczających i przeciwpotowych oraz nosić odpowiednie obuwie i skarpetki z naturalnych włókien zapewniających właściwą wentylację. Warto również zadbać o gimnastykę stóp, która wzmacnia ich mięśnie i poprawia ukrwienie, a ponadto chroni przed wadami tej części ciała.

Częstotliwość zabiegów

Pedicure należy wykonywać raz na 3–4 tygodnie.

Przeciwwskazania do wykonania pedicure
Pedicure nie można wykonywać w przypadku:
• drożdżycy, grzybicy i zielenicy paznokci;
• infekcji i stanów zapalnych skóry stóp;
• alergicznych chorób skóry stóp;
• bakteryjnych (np. zanokcica), wirusowych (np. kurzajki) i grzybiczych infekcji skóry stóp;
• brodawek stóp (vernucae plantares);
• łuszczycy skóry i paznokci;
• wszelkich uszkodzeń naskórka w obrębie skóry stóp (rany, rozpadliny, otarcia naskórka, krostki, pęcherze, oparzenia, owrzodzenia, nadżerki);
• świeżych blizn;
• zmian o nieznanej etiologii;
• problemów z krzepliwością krwi (długo i trudno gojące się rany);
• uczulenia na substancje zawarte w preparatach kosmetycznych;
• nietypowości płytki paznokciowej (nietypowy kształt, powierzchnia, grubość, elastyczność lub kolor).

Pedicure w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywany jest przez doświadczonych kosmetologów.

Zabiegi pedicure oferowane przez Klinikę A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku to:
• pedicure frezarkowy;
• pedicure klasyczny;
• pedicure + lakierowanie paznokci;
• pedicure frezarkowy + lakierowanie paznokci;
• pedicure hybrydowy;
• pedicure frezarkowy hybrydowy;
• pedicure hybrydowy francuski;
• pedicure frezarkowy hybrydowy francuski;
• pedicure męski;
• usunięcie hybrydy;
• lakierowanie hybrydowe paznokci;
• lakierowanie hybrydowe francuskie;
• lakierowanie paznokci.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Pedicure biologiczny

Pedicure klasyczny

Pedicure męski

Pedicure japoński

Pedicure winylowy

Pedicure hybrydowy

Pedicure hybrydowy francuski

Pedicure hybrydowy baby boomer

Pedicure frezarkowy

Pedicure frezarkowy męski

Pedicure frezarkowy winylowy

Pedicure frezarkowy hybrydowy

Pedicure frezarkowy hybrydowy francuski

Pedicure frezarkowy hybrydowy baby boomer

Zdobienie cyrkoniami Swarovskiego - 1 cyrkonia

Usunięcie hybrydy

Lakierowanie hybrydowe

Lakierowanie winylowe

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty