A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Oksybrazja – peeling wodno-tlenowy

Oksybrazja nazywana również peelingiem lub mikrodermabrazją wodno-tlenową to rodzaj peelingu mechanicznego, gdzie czynnikiem złuszczającym martwy naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej (sterylnego roztworu chlorku sodu w wodzie o stężeniu 0,9 proc.) aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza przy użyciu specjalnie skonstruowanego aplikatora. Tlen – życiodajny pierwiastek chemiczny, bez którego organizmy żywe nie mogłyby funkcjonować – ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych i naczyń włosowatych oraz zahamować rozwój trądziku pospolitego poprzez dezynfekcję skóry. Zabieg bardzo skutecznie łagodzi różnego rodzaju stany zapalne oraz nawilża i zmiękcza skórę, przez co zwiększa się jej elastyczność i dochodzi do spłycenia powierzchownych zmarszczek. Oprócz złuszczania oksybrazja wykorzystuje terapię zimnem, dzięki czemu hartuje i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Peeling wodno-tlenowy to jeden z najbardziej innowacyjnych i bezpiecznych sposobów rewitalizacji skóry ze szczególnym uwzględnieniem cer wrażliwych, alergicznych i naczyniowych. Z oksybrazji mogą korzystać osoby z cerą skłonną do rumienia lub trądzikową, a także kobiety w ciąży, u których skóra pod wpływem hormonów stała się bardziej wrażliwa lub pojawiły się na niej przebarwienia. Zabieg zalecany jest również osobom z trądzikiem pospolitym wywoływanym przez bakterie beztlenowe, które giną pod wpływem tlenu wprowadzanego w naskórek, łuszczycą (martwe komórki naskórka zostają usunięte, a skóra nawilżona) oraz w trakcie kuracji przeciwłupieżowej. Najczęściej peeling wodno-tlenowy wykonuje się na twarzy, szyi i dekolcie oraz na górnej części pleców.

Zalety zabiegu

Podczas oksybrazji dochodzi do intensywnego, a zarazem bezbolesnego złuszczania naskórka. Zabieg nie wywołuje skutków ubocznych w postaci podrażnień często pojawiających się przy innych tego typu zabiegach, np. mikrodermabrazji diamentowej. Peeling tlenowo-wodny skutecznie usuwa zaskórniki i drobne krostki, zwęża pory i reguluje wydzielanie sebum, a także pomaga przy problemach z rozszerzonymi naczynkami, nadmiernym rogowaceniem naskórka, rogowaceniem okołomieszkowym lub nadmiernym łojotokiem. Poprawia cyrkulację krwi i korzystnie wpływa na szarą i zmęczoną skórę – nawadnia ją, dotlenia i tonizuje, czyli wyrównuje jej pH. Oksybrazja spłyca drobne zmarszczki, likwiduje niewielkie przebarwienia i poprawia koloryt skóry. Peeling tlenowo-wodny często zalicza się do tzw. zabiegów bankietowych, ponieważ szybko i bez efektów ubocznych odnawia skórę, odmładzając ją i nadając jej świeży wygląd. Zabieg można wykonać nawet na kilka godzin przed wielkim wyjściem lub ważną uroczystością. Peeling wodno-tlenowy ze względu na swoją specyfikę jest obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem w okresie letnim, stanowiąc doskonałą, chłodną i kojącą alternatywę dla zabiegów złuszczających.

Opis zabiegu

Ten nieinwazyjny i bezbolesny zabieg zazwyczaj trwa 15–20 minut; w odróżnieniu od mikrodermabrazji diamentowej czy peelingu kawitacyjnego wykonuje się go bezdotykowo. Przed zabiegiem należy założyć specjalne okulary ochronne. Do peelingu wodno-tlenowego wykorzystuje się specjalny aplikator, z którego pod ciśnieniem wydobywają się kropelki soli fizjologicznej. Za pomocą aparatu przypominającego długopis wtłaczany jest w skórę pod ciśnieniem tlen (strumień powietrza i tlenu ma prędkość 200 metrów na sekundę), w wyniku czego obumarłe komórki naskórka zostają usunięte. Dla wielu osób oksybrazja to przyjemny zabieg – w trakcie aplikacji tlenu rozpylana jest mgiełka z soli fizjologicznej dająca miłe uczucie odświeżenia. Peeling wodno-tlenowy można przyrównać do podmuchów chłodnego powietrza z wilgotnymi drobinkami odczuwanych nad brzegiem morza w czasie sztormu. Podobnie jak na plaży, można wyczuć wtedy na ustach lekko słony smak.

Częstotliwość zabiegów

Efekty oksybrazji w postaci odświeżenia, oczyszczenia i poprawy kolorytu widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak najlepsze rezultaty można uzyskać po wykonaniu serii 3–10 zabiegów z zachowaniem tygodniowej przerwy pomiędzy nimi.

Przeciwwskazania

Oksybrazja nie może zostać wykonana u osób z ropnym zapaleniem skóry, chorobami zakaźnymi skóry, zakażeniami grzybiczymi, bakteryjnymi (liszajec, zapalenie mieszków włosowych) lub wirusowymi (brodawki, opryszczka itp.). Z zabiegu powinny zrezygnować osoby po zawale serca, z wysokim ciśnieniem tętniczym lub zmianami nowotworowymi znajdującymi się na skórze. Inne przeciwwskazania to: przeziębienie, choroby zatok, znamiona, skłonność do powstawania bliznowców oraz naczyniaki płaskie i jamiste.

Oksybrazja w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywana jest przez doświadczonych kosmetologów.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Oksybrazja - peeling wodno-tlenowy

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty