fbpx Skip to content
A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Oczyszczanie manualne na zimno

Oczyszczanie manualne na zimno to nowoczesny zabieg kosmetyczny opracowany przez izraelską firmę Anna Lotan Ltd., który polega na naturalnym rozpulchnianiu naskórka i ręcznym usunięciu wągrów oraz innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry twarzy, dekoltu, pleców i ramion. Zabieg nie powoduje rozgrzania skóry i nie uszkadza przestrzeni międzykomórkowych. Jego celem jest usunięcie złogów łoju i zrogowaciałego naskórka zamykających ujścia gruczołów łojowych w postaci zaskórników po wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu skóry. Usuwać można wyłącznie zmiany o charakterze niezapalnym, czyli np. zaskórniki czy też grudki, natomiast zmiany ropne lub zapalne powinny być leczone przy użyciu specjalnych preparatów antybakteryjnych i łagodzących. Oczyszczanie manualne na zimno cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza u osób ze skórą trądzikową, łojotokową, tłustą i mocno zanieczyszczoną. Zaleca się je po leczeniu dermatologicznym, jak też osobom, które zmagają się z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi lub mają wrażliwą cerę skłonną do alergii. Zabieg jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym u osób w rożnym wieku, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Po oczyszczaniu manualnym na zimno skóra wraca do normy po upływie kilku dni, dlatego też nie zaleca się korzystania z tego zabiegu bezpośrednio przed ważnymi uroczystościami czy wydarzeniami.

Zalety zabiegu

Dzięki oczyszczaniu manualnemu skóra staje się lepiej nawilżona, odżywiona i rozświetlona, zyskując świeży i zdrowy wygląd. Po zabiegu poprawia się koloryt cery. Dobrze oczyszczona skóra lepiej przyswaja substancje aktywne zawarte w kosmetykach. Regularne oczyszczanie skóry powoduje złuszczanie martwych komórek naskórka blokujących dopływ nakładanych na skórę substancji aktywnych. Po wykonaniu oczyszczania i peelingu różnego rodzaju kosmetyki (krem, serum lub maska) docierają do głębszych warstw skóry, skutecznie ją nawilżając i odżywiając.

Opis zabiegu

Oczyszczanie manualne na zimno zazwyczaj trwa około 2 godzin. Pierwszym etapem zabiegu jest dokładny demakijaż twarzy i usunięcie zanieczyszczeń, a następnie stonizowanie skóry, czyli wyrównanie jej pH za pomocą toniku z plantominerałów dobranego do rodzaju cery. Kolejny krok polega na rozpulchnieniu skóry – na twarz nakłada się cienką warstwę Maski Natural Gel, którą przykrywa się folią spożywczą i pozostawia na 20–25 minut. Następnie zdejmuje się jeden pasek folii, usuwa nadmiar Natural Gelu i oczyszcza skórę, wykonując tę część zabiegu partiami – pasmo po paśmie. Aby uspokoić i wyciszyć skórę po oczyszczaniu, nakłada się na twarz niewielką ilość antyseptycznego proszku i wmasowuje go w skórę na sucho lub przy użyciu prądów d’Arsonvala. W kolejnej fazie zabiegu stosuje się maskę wyciszającą o przeciwzapalnym i łagodzącym działaniu dopasowaną do rodzaju cery. Na koniec zabiegu stosuje się Krem Maskę Barbados. Bezpośrednio po oczyszczaniu manualnym na zimno nie można korzystać z solarium lub sauny.

Częstotliwość zabiegów

Oczyszczanie manualne należy powtarzać regularnie co kilka tygodni – osoby z cerą tłustą, trądzikową lub mieszaną powinny wykonywać je raz w miesiącu. Częstotliwość zabiegów dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Przeciwwskazania

Zabieg nie może zostać wykonany w przypadku występowania stanów zapalnych skóry, opryszczki czy trądziku różowatego. Przeciwwskazania stanowią również alergie, tendencje do powstawania blizn i cera naczyniowa.

Oczyszczanie manualne na zimno w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywane jest przez doświadczonych kosmetologów.

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Oczyszczanie manualne na zimno