A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa (mikropeeling kontrolowany) to metoda mechanicznego oczyszczania i złuszczania warstwa po warstwie martwego naskórka, która wykorzystuje specjalnie zaprojektowane narzędzie do usuwania głębokich warstw naskórka, czyli głowice diamentowe o różnej gradacji z płynną regulacją podciśnienia i część odsysającą złuszczony naskórek. Do produkcji urządzenia używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów. Mikrodermabrazję diamentową cechuje duża skuteczność. Zabieg służy do oczyszczenia cery, wygładzenia zmarszczek mimicznych, redukcji blizn, rozjaśnienia przebarwień skóry i stymulacji krążenia dzięki miejscowemu przekrwieniu. Efektem mikropeelingu jest odświeżona, gładka i dobrze napięta skóra o zdrowym kolorze. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu wierzchnich warstw naskórka dochodzi do szybkiego i niezwykle intensywnego powstawania nowych komórek zastępujących uszkodzone komórki. Mikrodermabrazję diamentową nazywa się zabiegiem kontrolowanym, ponieważ głębokość peelingu ustala się indywidualnie na podstawie rodzaju cery, grubości skóry i warstwy martwego naskórka. Złuszczanie następuje stopniowo i odbywa się tylko w zewnętrznej warstwie naskórka, dlatego też mikropeeling jest w pełni bezpieczny dla skóry i nie powoduje powstawania blizn lub działań niepożądanych. Mikrodermabrazja diamentowa nie jest zabiegiem bankietowym, gdyż niektóre osoby mogą potrzebować kilku dni na regenerację skóry. Zazwyczaj zabieg wykonuje się w okolicy twarzy i dekoltu, czasami zaś w obrębie pośladków lub pleców. Mogą korzystać z niego kobiety i mężczyźni z prawie każdym typem cery (oprócz cery naczyniowej i wrażliwej).

Zalety zabiegu

Ten rodzaj oczyszczania doskonale sprawdza się w przypadku skóry tłustej i łojotokowej, u osób zmagających się z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami lub zrogowaciałym naskórkiem. Zabieg jest polecany szczególnie tym osobom, którym zależy na redukcji rozstępów lub spłyceniu zmarszczek spowodowanych starzeniem się skóry czy też powstających w wyniku działania promieni słonecznych. Ponadto mikrodermabrazję diamentową stosuje się w przypadku suchej skóry, a także u osób mających tendencje do powstawania nieestetycznych przebarwień na skórze twarzy. Często są one zlokalizowane w obrębie naskórka, dlatego też można je zredukować za pomocą głębokiego peelingu stymulującego skórę do wzmożonej produkcji nowych komórek.

Opis zabiegu

Na 24 godziny przed zabiegiem nie można przyjmować aspiryny lub polopiryny. Proces złuszczania naskórka jest szybki i bezbolesny – cały proces trwa na ogół około 20–60 minut. Pierwszy etap zabiegu polega na dokładnym oczyszczeniu skóry. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej umożliwia stopniowe usuwanie wierzchnich warstw naskórka, pasmo po paśmie. Podczas zabiegu pory zostają oczyszczone, a złuszczone komórki usunięte z powierzchni skóry za pomocą pompy umieszczonej na głowicy urządzenia, co zapobiega tworzeniu się pyłu. Bezpośrednio po mikropeelingu skóra może być tkliwa i zaczerwieniona, dlatego też lepiej dać jej odpocząć i zrezygnować z makijażu. Przez 48 godzin od wykonania mikrodermabrazji nie wolno pływać w basenie z chlorowaną wodą. Ponieważ skóra po zabiegu staje się znacznie bardziej wrażliwa na działanie słońca, należy również unikać opalania i stosować preparaty ochronne z filtrem UV przez co najmniej 2 tygodnie. Aby wzmocnić działanie mikrodermabrazji diamentowej, warto zadbać o nawodnienie organizmu i pić dużo wody.

Częstotliwość zabiegów

Do całkowitego usunięcia warstwy martwego naskórka i dogłębnego oczyszczenia porów potrzebnych jest od 2 do 10 zabiegów. Mikrodermabrazję diamentową można wykonywać raz na 2 tygodnie, a osoby mające grubszą skórę mogą korzystać z niej nawet co tydzień.

Przeciwwskazania

Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania mikrodermabrazji diamentowej – są to przede wszystkim stany ropne występujące na powierzchni skóry, wirusowe (brodawki, mięczak zakaźny, opryszczka), grzybicze lub bakteryjne (figówka gronkowca, liszajec zakaźny) choroby skóry, trądzik krostkowy, różowaty i ropowiczy oraz uszkodzenie ciągłości skóry (nadżerka lub przeczosy, czyli drobne linie i pęknięcia na skórze powstające w wyniku mechanicznych urazów, takich jak np. drapanie). Zabieg nie może zostać wykonany w przypadku występowania teleangiektazji, naczyniaków jamistych, znamion, nowotworów skóry i skłonności do bliznowców. Osoby, które poddały się zabiegom chirurgicznym w obrębie twarzy, powinny odczekać minimum 2 miesiące, a pacjenci stosujący terapię przeciwtrądzikową przy użyciu izotretynoiny (Roaccutane) muszą zachować co najmniej trzymiesięczną przerwę od zakończenia kuracji.

Mikrodermabrazja diamentowa w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywana jest przez doświadczonych kosmetologów.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala lekarz.

Bandaże Arosha

Zabieg drenujący

Zabieg drenujący - pakiet 8 zabiegów

Zabieg wyszczuplający

Zabieg wyszczuplający - pakiet 8 zabiegów

Zabieg modelujący

Zabieg modelujący - pakiet 8 zabiegów

Dermomasaż

30 min

30 min - pakiet 10 zabiegów

60 min

60 min - pakiet 10 zabiegów

Drenaż limfatyczny

30 min

30 min - pakiet 10 zabiegów

60 min

60 min - pakiet 10 zabiegów

90 min

90 min - pakiet 10 zabiegów

Liposukcja ultradźwiękowa - lifting bez skalpela

30 min

30 min - pakiet 10 zabiegów

60 min

60 min - pakiet 10 zabiegów

Masaż endermiczny 4 w 1

30 min

30 min - pakiet 10 zabiegów

60 min

60 min - pakiet 10 zabiegów

Mikrodermabrazja diamentowa

1 okolica

2 okolice

3 okolice

4 okolice

Rytuały na ciało

Czekoladowy

Czekoladowy - pakiet 3 zabiegów

Pomarańczowy

Pomarańczowy - pakiet 3 zabiegów

Żurawinowy

Żurawinowy - pakiet 3 zabiegów

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty