fbpx
A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to technika nakłuwania skóry powodująca mikrourazy, które pobudzają ją do intensywnych procesów naprawczych i regeneracyjnych. Mikronakłucia zwiększają przepuszczalność skóry dla składników aktywnych zawartych w preparatach odżywczych i aktywizują podziały komórkowe w obszarze warstwy podstawnej naskórka, co ma korzystny wpływ na wzrost grubości żywych warstw naskórka oraz produkcję lipidów cementu międzykomórkowego i naturalnych czynników nawilżających. Do przeprowadzenia zabiegu używa się specjalistycznych urządzeń. Pierwszym z nich jest derma roller (specjalna rolka zaopatrzona w cieniutkie igły), który został wynaleziony w latach 90. XX wieku przez południowoafrykańskiego lekarza Desa Fernandesa, drugim zaś znacznie nowsze urządzenie sterowane mikroprocesorem wyposażone w sterylne końcówki z igłami (9 lub 12 igieł w jednej końcówce), wykonane ze stali chirurgicznej.

Zalety zabiegu

Mezoterapia mikroigłowa służy do poprawy ogólnego stanu skóry. Wykazuje działanie odmładzające zbliżone do efektów zabiegów laserowych i peelingów chemicznych, ale nie powoduje prawie żadnych skutków ubocznych. Uwalniane podczas zabiegu czynniki wzrostu pobudzają procesy regeneracyjne zachodzące w skórze i stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny (z laboratoryjnych testów wynika, że nowy kolagen powstaje w skórze już po dwóch miesiącach). Skóra staje się bardziej jędrna i rozświetlona, dochodzi do rozjaśnienia przebarwień oraz redukcji zmarszczek, cellulitu i rozstępów, a wydzielanie sebum zostaje ograniczone. Zabieg doskonale sprawdza się w leczeniu wiotkiej, delikatnej i cienkiej skóry, terapii trądziku i blizn potrądzikowych, a także naprawianiu zniszczeń skóry wynikających z nadmiernego opalania lub ciąży. Mezoterapię mikroigłową wykorzystuje się również do podniesienia opadających policzków i kącików ust oraz wzmocnienia słabej i wiotkiej tkanki łącznej. Zabiegi można wykonywać nie tylko na całej twarzy, szyi i dekolcie, ale także na brzuchu, udach, pośladkach i owłosionej skórze głowy.

Opis zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania; trwa przeważnie około 20 minut. Jest bezpieczny i mało bolesny – do znieczulenia miejscowego wykorzystuje się krem znieczulający. Poprzedza go dokładny demakijaż i dezynfekcja skóry. Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej wykonuje kilka tysięcy mikronakłuć, które przez krótki czas pozostają otwarte, dzięki czemu wybrany preparat szybko przenika w głąb skóry (wchłania się nawet do 90 proc. zaaplikowanych substancji). Po zakończeniu zabiegu nakłada się na skórę odpowiednie preparaty o działaniu dopasowanym do rodzaju cery (odżywcze, nawilżające lub ujędrniające). Zaczerwienienie skóry, delikatne krwawienie lub opuchlizna szybko ustępują – zmiany te nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Maleńkie strupki złuszczają się po upływie około tygodnia. Przez 4–5 dni po zabiegu nie można spożywać alkoholu i korzystać z basenu lub sauny; konieczne jest również rezygnacja z bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych. Przez 28 dni po zabiegu należy unikać ekspozycji skóry na słońce i stosować kremy intensywnie nawilżające z filtrami przeciwsłonecznymi.

Częstotliwość zabiegów

Efekty mezoterapii mikroigłowej zależą od rodzaju skóry, intensywności zabiegu (głębokość nakłuć), ilości powtórzeń i rodzaju użytego preparatu. W celu uzyskania optymalnych efektów należy wykonać co najmniej 5 zabiegów w odstępach co 10 dni. Po zakończeniu całej serii warto, dla utrzymania rezultatów, powtarzać zabieg raz w miesiącu.

Przeciwwskazania

Mezoterapia mikrogłowa nie może zostać wykonana u osób z alergią na metale lub składniki stosowanych preparatów, trądzikiem czy opryszczką oraz bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi infekcjami skóry. Ponadto przeciwwskazaniem do zabiegu są nowotwory, autoimmunologiczne choroby skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, zła tolerancji iniekcji (płytko unaczyniona skóra, tendencje do powstawania bliznowców i zwłóknień) i uszkodzenia naskórka. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią również nie mogą skorzystać z mezoterapii mikroigłowej.

Mezoterapia mikroigłowa w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywana jest przez doświadczonych kosmetologów.

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja

Twarz, szyja - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555