A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który polega na wprowadzaniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o radiowej częstotliwości (zjawisko to nosi nazwę elektroporacji). Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne zachodzące w komórkach skóry. Impulsy elektryczne zwiększają przepuszczalność błon komórkowych dzięki otwarciu znajdujących się w nich kanałów hydrofilowych, którymi substancje aktywne (m.in. minerały, aminokwasy, wyciągi roślinne lub witaminy) docierają w głąb skóry, w konkretne miejsce. Zabieg nie powoduje uszkodzenia błon komórkowych, ale zapewnia dotarcie cząsteczek preparatów kosmetycznych dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Czasami w trakcie zabiegu wykorzystuje się dodatkowo ultradźwięki, które wytwarzają w tkankach niewielkie nadciśnienie. Zwiększa ono przepuszczalność błon komórkowych, w wyniku czego produkty przemiany materii są łatwiej wydalane, a ważne składniki – lepiej przyswajane. Połączenie elektropolacji z ultradźwiękami sprawia, że w głąb skóry docierają również wielkocząsteczkowe związki znajdujące się w preparatach kosmetycznych, które w innych warunkach nie mogłyby dotrzeć aż tak głęboko. Substancje stosowane podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej to witamina C, kolagen, kwas hialuronowy, a także koktajle przeciwstarzeniowe (anti-aging), nawilżające, odżywiające i antycellulitowe.

Zalety zabiegu

Mezoterapia bezigłowa odmładza skórę poprzez jednoczesne zastosowanie prądu impulsowego, elektroforezy i składników odmładzających. Zabieg ma na celu profilaktykę przeciwzmarszczkową, zmniejszenie widocznych oznak starzenia się skóry, leczenie jej wiotkości, redukcję trądziku, a także nawilżanie i tonizowanie skóry. Mezoterapia bezigłowa pomaga również modelować sylwetkę poprzez ujędrnienie i wyszczuplenie ciała oraz zredukować cellulit i tkankę tłuszczową. Zabieg wykazuje silne działanie odmładzające i regenerujące, dotlenia i odżywia tkanki, dodatkowo poprawia koloryt skóry i wzmacnia jej odporność na szkodliwe działanie środowiska. Ponadto stymuluje procesy krążenia limfatycznego, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się obrzęków. Mezoterapię bezigłową można przeprowadzić nie tylko na twarzy, szyi czy dekolcie, ale także na rękach, brzuchu, udach i pośladkach, a nawet na owłosionej skórze głowy. Zabieg jest bezbolesny, nie powoduje żadnych infekcji czy też krwawienia.

Opis zabiegu

Mezoterapia bezigłowa trwa przeważnie od 20 do 80 minut i nie wymaga szczególnych przygotowań (trzeba jedynie zdjąć wszelkie metalowe ozdoby). Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia i dezynfekcji skóry, po której następuje podłączenie elektrod i przyklejenie ich na ciele w odpowiednich miejscach. Urządzenie włącza się dopiero, gdy głowica styka się ze skórą. Początkowo niewielki przepływ prądu jest stopniowo zwiększany w trakcie zabiegu. Aparat do mezoterapii bezigłowej automatycznie dzieli zabieg na cztery fazy. Pierwsza z nich polega na poszerzeniu ujść mieszków włosowych, gruczołów potowych i łojowych – po przytknięciu głowicy do skóry dochodzi do elektroporacji, kanaliki w błonach komórkowych otwierają się, a substancje aktywne powoli przenikają do komórek. Podczas drugiej fazy substancje te wprowadzane są głębiej, a w tkankach wytworzone zostaje nadciśnienie, które umożliwia usunięcie toksyn za pomocą kanalików. W kolejnej fazie ciśnienie w komórkach normalizuje się i wraca do stanu pierwotnego. Ostatnia (czwarta) faza zabiegu to zamknięcie kanalików.

Częstotliwość zabiegów

Efekty zabiegu zależą od wieku, stanu i kondycji skóry – u niektórych osób są widoczne już po pierwszym zabiegu, a u innych mogą pojawić się dopiero po kilku. Utrzymują się przez kilka tygodni. Zazwyczaj dla uzyskania pełnego efektu potrzebna jest seria 5–10 zabiegów wykonywanych co 10–14 dni przeznaczonych na regenerację skóry. Aby podtrzymywać efekty mezoterapii bezigłowej, zabieg powinien być wykonywany od 2 do 4 razy w roku.

Przeciwwskazania

Mimo że zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny, nie każdy może z niego skorzystać. Do przeciwwskazań zalicza się: noszenie spirali domacicznej, wszelkie metalowe elementy w ciele (zwłaszcza protezy i klamry), choroby serca (w tym wszczepiony rozrusznik serca), zapalenie żył i naczyń chłonnych, a także nadczynność i niedoczynność tarczycy. Zabiegu nie można wykonać u chorych na cukrzycę, epilepsję, stwardnienie rozsiane lub chorobę nowotworową. Mezoterapii bezigłowej nie stosuje się również wtedy, gdy występują guzki niewiadomego pochodzenia, aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze oraz stany zapalne skóry. Ponadto wykonanie zabiegu wykluczają takie czynniki, jak nadwrażliwość lub alergia na składniki kosmetyków, menstruacja, ciąża i karmienie piersią.

Mezoterapia bezigłowa w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywana jest przez doświadczonych kosmetologów.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Infuzja tlenowa

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Mezoterapia mikroigłowa

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Mikrodermabrazja diamentowa

Twarz

Twarz, szyja i dekolt

Oczyszczanie manualne na zimno

Oksybrazja - peeling wodno-tlenowy

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Twarz

Twarz - pakiet 5 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 5 zabiegów

Rytuały na twarz

Zabieg obkurczający naczynia - contra-redness

Zabieg obkurczający naczynia - contra-redness - pakiet 5 zabiegów

Zabieg przeciwłojotokowy - contra-sebum

Zabieg przeciwłojotokowy - contra-sebum - pakiet 5 zabiegów

Zabieg odżywczy dla skóry suchej - contra-dry

Zabieg odżywczy dla skóry suchej - contra-dry - pakiet 5 zabiegów

Zabieg silnie liftingujący 40+ - infusion super lift

Zabieg silnie liftingujący 40+ - infusion super lift - pakiet 5 zabiegów

Zabiegi bankietowe

SOS wokół oczu

SOS wokół oczu - pakiet 5 zabiegów

Aktywna witamina C

Aktywna witamina C - pakiet 5 zabiegów

Ekspresowa metamorfoza

Ekspresowa metamorfoza - pakiet 5 zabiegów

Ekspresowa rewitalizacja

Ekspresowa rewitalizacja - pakiet 5 zabiegów

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn - pakiet 5 zabiegów

Zabiegi fotoprotekcyjne

Skóra wrażliwa i/lub naczyniowa

Skóra wrażliwa i/lub naczyniowa - pakiet 6 zabiegów

Skóra sucha i odwodniona

Skóra sucha i odwodniona - pakiet 6 zabiegów

Skóra dojrzała

Skóra dojrzała - pakiet 6 zabiegów

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty