A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Manicure

Obecnie dłonie to wizytówka już nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Do ich wyglądu przywiązuje się coraz większą wagę w wielu miejscach pracy, dlatego też powinny wzbudzać zaufanie. Codziennie ciężko pracują i wykonują wiele różnych czynności. Służą zarówno do chwytania rozmaitych przedmiotów, jak też do powitań i pożegnań z innymi ludźmi. Doskonale sprawdzają się w niewerbalnej formie komunikacji – gestykulacja wzbogaca przekaz, za jej pomocą można pokazać swój charakter, wyrazić emocje i uczucia. Wygląd paznokci świadczy również o prowadzonym stylu życia i może zdradzać, co dzieje się w organizmie (niedobory pokarmowe, choroby przemiany materii, schorzenia narządów wewnętrznych). Każdego dnia są narażane na liczne urazy mechaniczne – stale mają kontakt z twardymi przedmiotami, które powodują uszkodzenia na ich delikatnej powierzchni. Paznokcie często stykają się ze szkodliwymi środkami chemicznymi, detergentami lub kosmetykami. Nawet zbyt częsty kontakt z wodą może im szkodzić. Gdy dłonie są zadbane, mają zdrową i gładką w dotyku skórę oraz starannie wykonany manicure. O dłonie warto zacząć dbać jak najwcześniej – odpłacą się pięknym wyglądem, gdy nadejdzie jesień życia. Ich pielęgnacja polega na stosowaniu odpowiednich kosmetyków i regularnym wykonywaniu manicure. Najczęściej wykonywane zabiegi to: manicure klasyczny, hybrydowy i biologiczny.

Lakiery OPI

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku malowanie paznokci odbywa się przy użyciu lakierów amerykańskiej marki OPI. Ich twórcą i kreatorem kolorów jest Suzi Weiss Fischmann – „Pierwsza Dama lakierów do paznokci”, która oprócz regularnych kolekcji stworzyła także zestawy lakierów na potrzeby wielkich produkcji filmowych Disneya oraz największych światowych firm z okazji ich jubileuszy (50-lecie Forda Mustanga, 125. rocznica powstania Coca-Coli). Firma przykłada dużą wagę do niepowtarzalności produktów i ich jakości przy zachowaniu jak najwyższych standardów bezpieczeństwa. Lakiery do paznokci i inne produkty marki OPI są dostępne w ponad 100 krajach.

Manicure

Manicure to podstawowy zabieg kosmetyczny, którego celem jest pielęgnacja paznokci u rąk. Polega na odpowiednim opiłowaniu ich za pomocą pilnika, wyrównaniu lub skróceniu płytki paznokcia i nadaniu jej właściwego kształtu, wygładzeniu ewentualnych nierówności, a także odsunięciu i wycięciu skórek. W razie potrzeby maluje się paznokcie lakierem i stosuje odpowiednie preparaty pielęgnacyjne, dzięki którym są odpowiednio odżywione i natłuszczone. Płytkę paznokciową wzmacnia się za pomocą specjalnych odżywek wzmacniających i regenerujących w postaci lakierów do paznokci. Na koniec nakłada się oliwkę wokół paznokci i wmasowuje w dłonie odżywczy krem.

Manicure wykonuje się w celu:
• przywrócenia estetycznego wyglądu dłoni i paznokci;
• wyrównania nierówności płytki paznokciowej;
• usunięcia narastających, odstających i przesuszonych skórek wokół płytki paznokciowej;
• zlikwidowania zgrubiałych wałów okołopaznokciowych;
• leczenia obgryzania paznokci.

Manicure powinien zostać wykonany również u osób, które często narażają dłonie na kontakt z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi lub mają suchą, spierzchniętą i łuszczącą się skórę na dłoniach. Starannie wykonany manicure pozwala zachować paznokcie i dłonie w zdrowiu i dobrej kondycji oraz sprawia, że schludnie się prezentują, poprawiają samopoczucie i zwiększają pewność siebie.

Manicure klasyczny to podstawowy zabieg kosmetyczny, którego celem jest pielęgnacja dłoni i paznokci. Polega na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu dopasowanego do budowy i wyglądu palców, wypolerowaniu płytki paznokcia i usunięciu naskórka nachodzącego na płytkę paznokcia przy pomocy cążek. Najczęściej dopełnieniem zabiegu jest pomalowanie paznokci na wybrany kolor winylowym lakierem amerykańskiej marki OPI. Systematycznie wykonywany manicure poprawia wygląd dłoni oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Zalety manicure klasycznego

Po zabiegu dłonie są gładkie, odpowiednio nawilżone i odżywione. Paznokcie stają się mocniejsze, dzięki czemu nie rozdwajają się. Klasyczne lakiery do paznokci szybciej tracą połysk i są mniej trwałe niż hybrydowe, ale za to o wiele prostsze w obsłudze. Krócej utrzymują się na paznokciach, dzięki czemu nie pojawiają się odrosty. Klasyczny manicure łatwiej dopasować do stroju, okazji lub nastroju – można go szybciej i łatwiej zmyć, gdy się znudzi lub przestanie podobać. To najlepsza opcja dla tych kobiet, które lubią często zmieniać kolor paznokci.

Wskazania do manicure klasycznego

Manicure klasyczny wykonuje się u osób, które chcą mieć zadbane dłonie i zdrowe paznokcie. Zabieg pozwala wyrównać nierówną i porowatą płytkę paznokciową oraz usunąć narastający na płytkę paznokcia naskórek.

Manicure biologiczny to naturalny zabieg, podczas którego nacisk kładzie się na ochronę dłoni i paznokci. Aby uniknąć infekcji macierzy paznokcia, nie stosuje się metalowych narzędzi, takich jak np. cążki czy pilniki. Zastępują je drewniane i plastikowe przybory. Manicure biologiczny polega na oczyszczeniu płytki z pozostałości lakieru, zmiękczeniu i delikatnym odsunięciu skórek za pomocą drewnianego patyczka oraz nadaniu paznokciom ładnego kształtu. Po takim przygotowaniu nakłada się na paznokcie specjalną odżywkę, która ma za zadanie je wzmocnić – odbudować płytkę, przyspieszyć jej wzrost i zwiększyć wytrzymałość.

Zalety manicure biologicznego

Zastosowanie narzędzi wykonanych z naturalnych materiałów sprawia, że płytka nie ulega uszkodzeniom, co zapobiega rozdwajaniu się paznokci. Delikatne odsuwanie skórek drewnianym patyczkiem minimalizuje ryzyko zakażeń i obrzęków. Zabieg nie niszczy dłoni i paznokci, ale pielęgnuje je i chroni.

Wskazania do manicure biologicznego

Manicure biologiczny to zabieg zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn ceniących naturalny wygląd i bezinwazyjne zabiegi pielęgnacyjne. Zabieg ten doskonale nadaje się dla osób, które mają delikatne lub zniszczone paznokcie, ponieważ skutecznie wzmacnia je i regeneruje. Można go wykonać także u osób chorujących na cukrzycę.

Manicure hybrydowy obecnie jest jedną z najbardziej popularnych metod pielęgnacji i zdobienia paznokci. Ten rodzaj manicure, podobnie jak tradycyjne zabiegi na paznokcie, składa się z trzech etapów – nałożenia bazy pod lakier, dwóch warstw koloru i wierzchniej powłoki. Każdą warstwę utwardza się przez około 60 sekund światłem LED w specjalnej lampie. Lakiery hybrydowe zawierają mniej trujących składników chemicznych i łączą w sobie najlepsze cechy tradycyjnego lakieru do paznokci (łatwość aplikacji, nasycony kolor i wysoki połysk) z najlepszymi właściwościami niemal bezzapachowego żelu, który stanowi cienką warstwę ochronną.

Zalety manicure hybrydowego

Jedną z zalet zabiegu jest jego znikoma ingerencja w płytkę paznokcia. Jednak swoją popularność manicure hybrydowy zawdzięcza głównie trwałości i szybkości utwardzania lakieru na paznokciach. Jest bardzo trwały; tworzy gładką i nieskazitelną powierzchnię, a lakier hybrydowy nie odpryskuje. Manicure hybrydowy może zostać wykonany zarówno na długich, jak i krótkich paznokciach.

Wskazania do manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę, żyją w pośpiechu i nie mają czasu na regularną pielęgnację paznokci. Z lakierów hybrydowych powinny korzystać również te osoby, którym samodzielne wykonanie manicure i pomalowanie paznokci sprawia trudność.

Męski manicure

Mężczyźni mają zdecydowanie grubszą i bardziej szorstką skórę oraz twardsze skórki, ale technika wykonywania zabiegu jest taka sama. Na koniec zabiegu stosuje się specjalną matową odżywkę do paznokci przeznaczoną dla mężczyzn.

Częstotliwość zabiegów

Manicure powinien być wykonywany raz na 2 tygodnie. W międzyczasie należy na co dzień dbać o utrzymanie paznokci w jak najlepszym stanie, odpowiednio nawilżając dłonie i natłuszczając skórki.

Przeciwwskazania do wykonania manicure

Manicure nie można wykonywać w przypadku:
• drożdżycy, grzybicy i zielenicy paznokci;
• infekcji i stanów zapalnych skóry dłoni;
• alergicznych chorób skóry dłoni;
• bakteryjnych (np. zanokcica), wirusowych (np. kurzajki) i grzybiczych infekcji skóry dłoni;
• łuszczycy skóry i paznokci;
• wszelkich uszkodzeń naskórka w obrębie skóry rąk (rany, rozpadliny, otarcia naskórka, krostki, pęcherze, oparzenia, owrzodzenia, nadżerki);
• świeżych blizn;
• zmian o nieznanej etiologii;
• problemów z krzepliwością krwi (długo i trudno gojące się rany);
• uczulenia na substancje zawarte w preparatach kosmetycznych;
• nietypowości płytki paznokciowej (nietypowy kształt, powierzchnia, grubość, elastyczność lub kolor).

Manicure w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywany jest przez doświadczonych kosmetologów.

Zabiegi związane z manicure oferowane przez Klinikę A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku to:
• manicure klasyczny;
• manicure + lakierowanie paznokci;
• manicure hybrydowy;
• usunięcie hybrydy;
• manicure biologiczny;
• manicure hybrydowy francuski;
• lakierowanie hybrydowe francuskie;
• lakierowanie hybrydowe;
• lakierowanie paznokci;
• manicure męski.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Manicure biologiczny

Manicure klasyczny

Manicure męski

Manicure japoński

Manicure winylowy

Manicure winylowy z przedłużeniem żelowym

Manicure winylowy z uzupełnieniem żelu

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy francuski

Manicure hybrydowy baby boomer

Manicure hybrydowy z przedłużeniem żelowym

Manicure hybrydowy z uzupełnieniem żelu

Zdobienie cyrkoniami Swarovskiego - 1 cyrkonia

Usunięcie hybrydy

Usunięcie żelu

Lakierowanie hybrydowe

Lakierowanie winylowe

Rekonstrukcja paznokcia ręki

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty