fbpx Skip to content
A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Analiza stanu skóry - A-One Smart

komputerowa diagnostyka skóry
a-one-smart

A-ONE Smart – komputerowa diagnostyka stanu skóry  Dobór odpowiedniego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej lub kosmetologicznego zależy w dużej mierze od prawidłowej diagnozy i oceny stanu skóry. Wiek, rodzaj cery, jej aktualna kondycja i potrzeby warunkują decyzję o wyborze właściwych procedur zabiegowych. Analiza stanu skóry przy pomocy specjalnych urządzeń staje się coraz bardziej popularna ze względu na obiektywizm, łatwą standaryzację uzyskanych pomiarów, lepszy dobór zabiegów spełniających potrzeby pacjenta oraz możliwość oceny ich skuteczności. Inne sposoby badania parametrów skóry – metoda palpacyjna i wizualna – są bardziej subiektywne i nieustandaryzowane, dlatego też nowoczesne technologie coraz częściej wspierają dotychczasowe metody badania skóry.

A-ONE Smart

Urządzenie A-ONE Smart koreańskiej firmy Bomtech Electronics CO, Ltd. umożliwia dokonanie komputerowej diagnostyki, która zapewnia dokładną, a zarazem obiektywną analizę parametrów skóry pacjenta. Pozwala zbliżyć i powiększyć wybrany obszar zdjęcia w celu dokładniejszego przebadania skóry. Wyniki analizy prezentują szczegółowy obraz skóry pacjenta w postaci danych liczbowych i wykresu, który pokazuje, co powinno być przedmiotem terapii. Zdjęcia generowane przez urządzenie obrazują stan skóry z uwzględnieniem obszarów problematycznych i wymagających szczególnej uwagi. Na podstawie wyników analizy lekarze medycyny estetycznej lub kosmetolodzy z Kliniki A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku opracowują indywidualny program pielęgnacyjny zapewniający uzyskanie optymalnych efektów. Warto dodać, że aparat A-ONE Smart jest zaprogramowany w sposób umożliwiający śledzenie zmian zachodzących w skórze i profesjonalną ocenę skuteczności prowadzonych terapii i kuracji pielęgnacyjnych.

Zalety analizatora skóry A-ONE Smart

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii urządzenie A-ONE Smart cechuje wiele zalet i funkcjonalności, takich jak:

 • profesjonalna diagnostyka skóry na 8 poziomach na podstawie trójwymiarowych zdjęć o wysokiej rozdzielczości;
 • skanowanie skóry i wychwytywanie kluczowych informacji dotyczących jej stanu – temperatura, odcień i elastyczność;
 • pomiar najważniejszych parametrów: nawilżenie, natłuszczenie (poziom sebum) i pigmentacja;
 • analiza różnego rodzaju problemów skórnych, które w bezpośredni sposób wpływają na kondycję i wygląd skóry;
 • ocena powierzchniowych i podpowierzchniowych warstw skóry w różnych rodzajach oświetlenia – normalnym, ultrafioletowym i spolaryzowanym;
 • analiza zmarszczek, przebarwień i porów oraz innych zmian znajdujących się na skórze twarzy (zagłębienia, bruzdy i inne oznaki starzenia oraz zniszczenia spowodowane działaniem słońca, hormonów i leków).

Dodatkowe funkcje A-ONE Smart

Urządzenie A-ONE Smart dodatkowo oferuje:

 • automatyczną weryfikację wysokości twarzy za pomocą linii obrysowej;
 • rozpoznawanie zmieniającej się z czasem twarzy, a także nosa, ust i brwi;
 • ocenę wieku skóry twarzy w porównaniu z wiekiem metrykalnym pacjenta;
 • symulację stanu skóry i porównanie wyników ze średnią wartością w danej grupie wiekowej i ze wzorcowymi obrazami zdrowej skóry;
 • możliwość porównywania kolejnych zdjęć pacjenta wykonywanych w trakcie terapii lub podczas cyklu zabiegów, co pozwala na monitorowanie postępów i efektów stosowanych procedur medycznych lub kosmetologicznych.

Komputerowa analiza skóry za pomocą urządzenia A-ONE Smart w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywana jest przez lekarzy medycyny estetycznej i doświadczonych kosmetologów.

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Analiza stanu skóry - A-One Smart