A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Henna i regulacja brwi

henna brwi białystok

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Prawidłowa oprawa oczu – piękne, zadbane i regularne brwi oraz odpowiednio długie i gęste rzęsy – potrafi podkreślić ich piękno, wydobyć głębię spojrzenia i poprawić ogólny wygląd twarzy. Większość kobiet pragnie mieć piękną oprawę oczu, zalotne spojrzenie i idealnie wyregulowane brwi. Klinika A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku pomaga spełniać te pragnienia dzięki takim zabiegom, jak henna, regulacja brwi i przedłużanie rzęs. Pielęgnacja oprawy oka, na którą składa się henna brwi i rzęs oraz ich regulacja, jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych.

Henna

Henna, która prawdopodobnie jest najstarszym kosmetykiem świata, była używana przez Egipcjan już około 6 tysięcy lat przed naszą erą, a jej właściwości znane są od tysiącleci na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Henna to barwnik produkowany ze sproszkowanych liści i pędów lawsonii bezbronnej, rośliny należącej do rodziny krwawnicowatych, która powszechnie występuje na obszarach tropikalnych w Indiach, Australii, Afryce i Ameryce Łacińskiej.

Zalety zabiegu

Obecnie henna jest wykorzystywana przede wszystkim jako naturalny barwnik do farbowania włosów i rzęs. Celem zabiegu z użyciem henny jest modelowanie łuku brwiowego, uzupełnienie ubytków brwi, przyciemnienie brwi i rzęs oraz zamaskowanie siwizny. Najczęściej wykorzystuje się profesjonalną hennę proszkową i żelową w odcieniach brązu, grafitu lub czerni. W zależności od potrzeb można mieszać kolory, aby uzyskać pożądany odcień. Dla brunetek najbardziej odpowiednie są głębokie wyraziste barwy. Z kolei blondynki o jasnej karnacji powinny korzystać z odcieni brązu i szarości.

Opis zabiegu

Przed nałożeniem henny brwi lub/i rzęs należy zdjąć soczewki kontaktowe. Kosmetolog wykonuje dokładny demakijaż okolic oczu za pomocą beztłuszczowego preparatu, następnie dokładnie rozczesuje włoski i nakłada niewielką ilość wazeliny w okolicach oczu, aby zabezpieczyć skórę przed zabarwieniem. Jeśli farbuje również rzęsy, układa wacik kosmetyczny pod ich dolną linią. Następnie nakłada preparat i pozostawia go na włoskach przez kilka – maksymalnie 15 – minut, po czym zmywa hennę płatkiem zamoczonym w ciepłej wodzie, uważając, by nie barwnik nie dostał się do oczu (gdy tak się stanie –przemywa oko solą fizjologiczną). Zabieg z henną należy wykonać przed regulacją brwi.

Częstotliwość zabiegów

W miarę upływu czasu kolor ulega stopniowemu zmywaniu – przeważnie henna utrzymuje się na rzęsach przez około 3–4 tygodnie, a na brwiach około 2 tygodni. Czasami jednak zdarza się, że znika dużo wcześniej. Mimo że henna to naturalny preparat, nie należy przesadzać z częstotliwością wykonywania zabiegów z jej użyciem – dopuszcza się farbowanie brwi co tydzień jedynie w wyjątkowych przypadkach.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu stanowią takie choroby i dolegliwości, jak: jęczmień, dermatozy, otarcia i uszkodzenia skóry wokół oczu, a także zaczerwienione i opuchnięte powieki. Zabiegu nie można wykonać również w przypadku występowania chorób zakaźnych, alergii i uczulenia na hennę. Warto przed zabiegiem przeprowadzić próbę uczuleniową. Niewielką ilość preparatu nakłada się za uchem i jeśli po upływie 24 godzin nie pojawiło się w tym miejscu pieczenie lub inne objawy wskazujące na uczulenie, można bezpiecznie wykonać zabieg z użyciem henny.

Regulacja brwi

Regulacja brwi polega na usunięciu włosków wyrastających poza obrębem łuku brwiowego i nadaniu brwiom odpowiedniego kształtu. Naturalnie ładne brwi stanowią prawdziwą rzadkość, dlatego też większość kobiet systematycznie je reguluje. Jeśli są zarośnięte, zasłaniają oko i powiekę, przez co wyraźnie postarzają i nadają twarzy groźny wygląd. Z powodu niewyregulowanych brwi twarz wygląda na zaniedbaną, a oko traci wyraz i głębię. Zadbane i odpowiednio wymodelowane brwi nie tylko dodają kobiecie charakteru, ale też podkreślają naturalną urodę i rysy twarzy oraz doskonale współgrają z makijażem.

Opis zabiegu

Zbędne włoski usuwa się pęsetą lub za pomocą wosku – należy wyrywać je razem z cebulkami zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Podczas regulowania brwi nie można zapominać o tym, aby depilować je tylko z dołu i usuwać również pojedyncze włoski, które nie pasują do nowego kształtu brwi. U osób z rzadkimi brwiami można wykonać zabieg z henną lub makijaż permanentny. Aby dobrze wyregulować brwi, warto zgłosić się do profesjonalnej kosmetyczki, która wie, w jaki sposób nadać im odpowiedni kształt. Kształt i grubość brwi należy dopasować do konturów twarzy, a nie do obecnie panującej mody. Zbyt mocno wyskubane brwi nie wyglądają ładnie, a cieniutkie kreski namalowane kredką w miejscu brwi wyostrzają rysy i postarzają twarz.

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość usuwania zbędnych włosków zależy od szybkości ich odrastania. Najlepiej wykonywać regulację brwi co 2–3 tygodnie, ponieważ po tym czasie widać już wyraźnie odrastające włoski.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie można wykonać w przypadku występowania dermatoz, bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych infekcji skóry oraz mechanicznych uszkodzeń skóry w miejscu regulacji.

Henna i regulacja brwi w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywane są przez doświadczonych kosmetologów.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Regulacja brwi

Henna brwi

Henna i regulacja brwi

Henna rzęs

Henna całościowa i regulacja brwi

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty