fbpx Skip to content
A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Zabieg bankietowy – Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn

Ekspresowa rewitalizacja marki Yonelle Medesthetic dla mężczyzn to zabieg z zastosowaniem maski hydroinfuzyjnej, który ma na celu odnowę biologiczną szarej, zmęczonej i słabo nawilżonej skóry twarzy i okolic oczu. Jest skierowany głównie do mężczyzn, którzy długo pracują przy komputerze lub mają długotrwały kontakt z klimatyzowanym powietrzem. Zabieg likwiduje obrzęki i niweluje zmarszczki w okolicy oczu wynikające z przemęczenia. Skóra mężczyzn jest grubsza niż skóra kobiet – z badań wynika, że różnica ta wynosi około 25 proc. W męskiej skórze znajduje się więcej naczyń krwionośnych, a ich zagęszczenie jest również większe (zwłaszcza na kościach policzkowych). Naskórek u mężczyzn w szybszym tempie podlega procesowi złuszczania. Męska skóra ma grubszą powłokę hydrolipidową – gruczoły łojowe odpowiedzialne za produkcję łoju są nie tylko większe, ale także bardziej liczne i aktywne niż u kobiet. Z powodu grubszego naskórka męska twarz nie jest aż tak wrażliwa na czynniki zewnętrzne, jak to ma miejsce w przypadku kobiet. Dzięki wpływowi hormonów i codziennemu goleniu skóra mężczyzn do około 30–40 roku życia jest na ogół w dobrej kondycji i nie ma na niej zbyt wielu zmarszczek. Jednak gdy już się pojawią, są bardziej widoczne niż u kobiet, co jest zazwyczaj związane z niedostateczną pielęgnacją i nieodpowiednią ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Obecnie pielęgnacja męskiej skóry nie ogranicza się wyłącznie do golenia i używania kosmetyków bezpośrednio po zgoleniu zarostu. Mężczyźni jednak nie powinni korzystać z kosmetyków przeznaczonych dla kobiet, ponieważ ich skład jest inny i niedopasowany do potrzeb męskiej skóry. Skóra mężczyzn wymaga innej pielęgnacji nie tylko na co dzień, ale także w gabinetach kosmetologicznych.

Zalety zabiegu

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn stymuluje odnowę komórkową – redukuje objawy starzenia, regeneruje i ujędrnia skórę oraz zmniejsza oznaki zmęczenia w postaci worków i cieni pod oczami. Zabieg przywraca właściwy koloryt skórze oraz zmniejsza widoczność worków i cieni pod oczami. Papaina (enzym występujący w miąższu niedojrzałych owoców papai) ma działanie rozjaśniające – pomaga w rozjaśnianiu przebarwień potrądzikowych i posłonecznych. Wykazuje zdolność rozpuszczania martwych, zrogowaciałych komórek naskórka – wygładza i delikatnie peelinguje naskórek, nie powodując podrażnień. Peptydy, czyli bioaktywne aminokwasy, są stosowane przede wszystkim do pielęgnacji dojrzałej skóry. Wykazują wszechstronne działanie – stymulują produkcję kolagenu, zastępują składniki wypełniające skórę, oddziałują na jej głębokie warstwy i odbudowują strukturę skóry. Poza tym doskonale nawilżają i regenerują skórę oraz niwelują szkodliwe skutki promieniowania słonecznego. Witamina C stymuluje syntezę kolagenu, którego ilość systematycznie spada w miarę upływu czasu. Wspomaga również odpowiednie nawilżenie skóry, biorąc aktywny udział w syntezie ceramidów. Z kolei ekstrakt z algi śnieżnej hamuje działanie wolnych rodników, pobudza naturalne procesy regeneracji skóry i stymuluje odbudowę kolagenu, dzięki czemu poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Opis zabiegu

Zabieg, który trwa około 45 minut, rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy profesjonalną pianką oczyszczającą i stonizowania skóry progresywnym tonikiem złuszczającym. Kolejny etap zabiegu to peeling kawitacyjny, nałożenie na twarz Ultrakremu 2 w 1 do masażu i peelingu i wykonanie trwającego 20 minut masażu twarzy. Następnie stosuje się progresywny eksfoliator D-10 służący do złuszczania naskórka i pozostawia go na skórze przez 10 minut. Po zmyciu preparatu nakłada się na twarz stymulującą maskę hydroinfuzyjną, którą zdejmuje się po upływie 20 minut. Pozostałości maski wmasowuje się w skórę aż do całkowitego wchłonięcia. Ruchami masującymi rozprowadza się serum Druga Skóra. Na zakończenie zabiegu w razie potrzeby nakłada się na twarz wybrany krem pielęgnacyjny.

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość zabiegów jest kwestią indywidualną. Ich ilość należy ustalić wspólnie z kosmetologiem.

Przeciwwskazania

Wykonanie zabiegu uniemożliwiają takie czynniki, jak: aktywna opryszczka, alergie i wszelkiego rodzaju infekcje skórne (bakteryjne, wirusowe lub grzybicze), stany gorączkowe oraz choroby zakaźne i nowotworowe. Zabieg nie powinien być wykonywany również w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń skóry w postaci ran, świeżych blizn, podrażnień, stanów zapalnych lub ropnych skóry.

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywana jest przez doświadczonych kosmetologów.

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Zabiegi bankietowe

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn - pakiet 5 zabiegów

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555