A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Zabieg bankietowy – Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn

Ekspresowa rewitalizacja marki Yonelle Medesthetic dla mężczyzn to zabieg z zastosowaniem maski hydroinfuzyjnej, który ma na celu odnowę biologiczną szarej, zmęczonej i słabo nawilżonej skóry twarzy i okolic oczu. Jest skierowany głównie do mężczyzn, którzy długo pracują przy komputerze lub mają długotrwały kontakt z klimatyzowanym powietrzem. Zabieg likwiduje obrzęki i niweluje zmarszczki w okolicy oczu wynikające z przemęczenia. Skóra mężczyzn jest grubsza niż skóra kobiet – z badań wynika, że różnica ta wynosi około 25 proc. W męskiej skórze znajduje się więcej naczyń krwionośnych, a ich zagęszczenie jest również większe (zwłaszcza na kościach policzkowych). Naskórek u mężczyzn w szybszym tempie podlega procesowi złuszczania. Męska skóra ma grubszą powłokę hydrolipidową – gruczoły łojowe odpowiedzialne za produkcję łoju są nie tylko większe, ale także bardziej liczne i aktywne niż u kobiet. Z powodu grubszego naskórka męska twarz nie jest aż tak wrażliwa na czynniki zewnętrzne, jak to ma miejsce w przypadku kobiet. Dzięki wpływowi hormonów i codziennemu goleniu skóra mężczyzn do około 30–40 roku życia jest na ogół w dobrej kondycji i nie ma na niej zbyt wielu zmarszczek. Jednak gdy już się pojawią, są bardziej widoczne niż u kobiet, co jest zazwyczaj związane z niedostateczną pielęgnacją i nieodpowiednią ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Obecnie pielęgnacja męskiej skóry nie ogranicza się wyłącznie do golenia i używania kosmetyków bezpośrednio po zgoleniu zarostu. Mężczyźni jednak nie powinni korzystać z kosmetyków przeznaczonych dla kobiet, ponieważ ich skład jest inny i niedopasowany do potrzeb męskiej skóry. Skóra mężczyzn wymaga innej pielęgnacji nie tylko na co dzień, ale także w gabinetach kosmetologicznych.

Zalety zabiegu

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn stymuluje odnowę komórkową – redukuje objawy starzenia, regeneruje i ujędrnia skórę oraz zmniejsza oznaki zmęczenia w postaci worków i cieni pod oczami. Zabieg przywraca właściwy koloryt skórze oraz zmniejsza widoczność worków i cieni pod oczami. Papaina (enzym występujący w miąższu niedojrzałych owoców papai) ma działanie rozjaśniające – pomaga w rozjaśnianiu przebarwień potrądzikowych i posłonecznych. Wykazuje zdolność rozpuszczania martwych, zrogowaciałych komórek naskórka – wygładza i delikatnie peelinguje naskórek, nie powodując podrażnień. Peptydy, czyli bioaktywne aminokwasy, są stosowane przede wszystkim do pielęgnacji dojrzałej skóry. Wykazują wszechstronne działanie – stymulują produkcję kolagenu, zastępują składniki wypełniające skórę, oddziałują na jej głębokie warstwy i odbudowują strukturę skóry. Poza tym doskonale nawilżają i regenerują skórę oraz niwelują szkodliwe skutki promieniowania słonecznego. Witamina C stymuluje syntezę kolagenu, którego ilość systematycznie spada w miarę upływu czasu. Wspomaga również odpowiednie nawilżenie skóry, biorąc aktywny udział w syntezie ceramidów. Z kolei ekstrakt z algi śnieżnej hamuje działanie wolnych rodników, pobudza naturalne procesy regeneracji skóry i stymuluje odbudowę kolagenu, dzięki czemu poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Opis zabiegu

Zabieg, który trwa około 45 minut, rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy profesjonalną pianką oczyszczającą i stonizowania skóry progresywnym tonikiem złuszczającym. Kolejny etap zabiegu to peeling kawitacyjny, nałożenie na twarz Ultrakremu 2 w 1 do masażu i peelingu i wykonanie trwającego 20 minut masażu twarzy. Następnie stosuje się progresywny eksfoliator D-10 służący do złuszczania naskórka i pozostawia go na skórze przez 10 minut. Po zmyciu preparatu nakłada się na twarz stymulującą maskę hydroinfuzyjną, którą zdejmuje się po upływie 20 minut. Pozostałości maski wmasowuje się w skórę aż do całkowitego wchłonięcia. Ruchami masującymi rozprowadza się serum Druga Skóra. Na zakończenie zabiegu w razie potrzeby nakłada się na twarz wybrany krem pielęgnacyjny.

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość zabiegów jest kwestią indywidualną. Ich ilość należy ustalić wspólnie z kosmetologiem.

Przeciwwskazania

Wykonanie zabiegu uniemożliwiają takie czynniki, jak: aktywna opryszczka, alergie i wszelkiego rodzaju infekcje skórne (bakteryjne, wirusowe lub grzybicze), stany gorączkowe oraz choroby zakaźne i nowotworowe. Zabieg nie powinien być wykonywany również w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń skóry w postaci ran, świeżych blizn, podrażnień, stanów zapalnych lub ropnych skóry.

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywana jest przez doświadczonych kosmetologów.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Zabiegi bankietowe

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn - pakiet 5 zabiegów

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty