A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Zabieg bankietowy ekspresowa metamorfoza

Ekspresowa metamorfoza marki Yonelle Medesthetic to zabieg regenerujący przeznaczony do dojrzałej, suchej i szorstkiej cery z niedoborem wilgoci i objawami starzenia, który redukuje zmarszczki i intensywnie nawilża skórę. Tempo starzenia się jest uwarunkowane genetycznie, ale ogromne znaczenie ma również tryb życia. Sucha skóra starzeje się najszybciej, ponieważ słabo broni się przed działaniem czynników zewnętrznych. Tego typu cera jest delikatna i cienka, a do tego ma słabą warstwę ochronną (lipidową), w związku z czym woda szybko z niej odparowuje. Skóra dojrzała występuje na ogół u osób powyżej 45. roku życia, a niekiedy nawet wcześniej (to zależy od indywidualnych uwarunkowań). To właśnie w tym okresie zaczyna obniżać się poziom żeńskich hormonów – estrogenów i progesteronu. Ponieważ z wiekiem ściany naczyń krwionośnych ulegają uszkodzeniu i zmniejsza się ich liczba, pogarsza się także ukrwienie i poziom dotlenienia skóry. Spada produkcja kolagenu, metabolizm komórkowy zwalnia, a zdolność naskórka do odnowy staje się coraz gorsza. Dojrzała skóra jest na ogół sucha, szara i zmęczona; brakuje jej elastyczności i coraz wolniej przyjmuje odżywcze substancje. Wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów kosmetologicznych, dzięki którym można zatrzymać pierwsze oznaki starzenia wynikające ze słabego nawodnienia.

Zalety zabiegu

Ekspresowa metamorfoza ujędrnia i nawilża skórę, rozświetla ją i łagodzi podrażnienia. Nanodyski z retinolem to nośniki wypełnione substancjami aktywnymi, które przenikają aż do czternastej warstwy naskórka, dzięki czemu zwiększają wnikanie retinolu i zapewniają jego przedłużone działanie. Witamina A (retinol) jest zaliczana do witamin młodości, ponieważ zmniejsza pojawiające się z wiekiem zmiany skórne, odwraca skutki fotostarzenia i przyspiesza proces tworzenia nowych komórek. Korzystnie wpływa na poprawę jakości skóry, odżywia ją i zwiększa jej elastyczność oraz redukuje ilość cząsteczek niszczących kolagen. Kwas hialuronowy działa nawilżająco w górnych warstwach naskórka, tworząc warstwę ochronną przed utratą wody. Wnika również do głębszych warstw, gdzie trwale wiąże wilgoć. Ponadto jest nośnikiem, który ułatwia wprowadzanie innych składników aktywnych w głąb skóry. Fosfolipidy natomiast stanowią element budulcowy błon komórkowych, zmiękczają naskórek, ułatwiają penetrację składników aktywnych w głąb skóry i wbudowują się w spoiwo międzykomórkowe, uzupełniając ubytki. Wykazują także zdolność wiązania wody, dzięki czemu zatrzymują wilgoć w skórze i tworzą na jej powierzchni ochronny film. Zabieg zapewnia skuteczną metamorfozę dojrzałej skóry, która nabiera zdrowego i młodzieńczego wyglądu.

Opis zabiegu

Przeprowadzenie zabiegu poprzedza demakijaż przy użyciu płynu micelarnego, profesjonalnej pianki oczyszczającej. Następnie tonizuje się skórę progresywnym tonikiem złuszczającym i wykonuje peeling kawitacyjny. Kolejny etapem zabiegu jest zastosowanie kremu naprawczego Druga Skóra i masaż twarzy, po którym nakłada się na 15 minut nanomaskę Glinkowa Metamorfoza. Po upływie wyznaczonego czasu nadmiar maski zmywa się za pomocą chusty kosmetycznej i równomiernie rozprowadza na skórze serum Druga Skóra. Na zakończenie zabiegu stosuje się peptydowy krem przeciwzmarszczkowy.

Częstotliwość zabiegów

Uzyskanie optymalnych efektów zapewni seria 4–6 zabiegów wykonywanych w odstępach co 7–14 dni.

Przeciwwskazania

Z zabiegu należy zrezygnować w przypadku występowania bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych infekcji skóry, guzków niewiadomego pochodzenia, chorób zakaźnych, nowotworów i czynnej gruźlicy. Wykonanie ekspresowej metamorfozy jest niemożliwe również u osób z aktywną opryszczką, alergiami skórnymi, podrażnieniami, uszkodzeniami, stanami zapalnymi lub ropnymi skóry. Zabieg nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży.

Ekspresowa metamorfoza w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywana jest przez doświadczonych kosmetologów.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Drenaż limfatyczny

30 min

30 minut - pakiet 10 zabiegów

Infuzja tlenowa

Twarz

Twarz - pakiet 3 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 3 zabiegów

Masaż endermiczny 3 w 1

30 min

30 min - pakiet 10 zabiegów

Mezoterapia mikroigłowa

Twarz

Twarz - pakiet 3 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 3 zabiegów

Mikrodermabrazja diamentowa

Twarz

Twarz, szyja i dekolt

Oczyszczanie manualne na zimno

Oksybrazja - peeling wodno-tlenowy

Twarz

Twarz - pakiet 3 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 3 zabiegów

Podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Twarz

Twarz - pakiet 3 zabiegów

Twarz, szyja i dekolt

Twarz, szyja i dekolt - pakiet 3 zabiegów

Rytuały na twarz

Zabieg obkurczający naczynia - contra-redness

Zabieg obkurczający naczynia - contra-redness - pakiet 3 zabiegów

Zabieg przeciwłojotokowy - contra-sebum

Zabieg przeciwłojotokowy - contra-sebum - pakiet 3 zabiegów

Zabieg odżywczy dla skóry suchej - contra-dry

Zabieg odżywczy dla skóry suchej - contra-dry - pakiet 3 zabiegów

Zabieg silnie liftingujący 40+ - infusion super lift

Zabieg silnie liftingujący 40+ - infusion super lift - pakiet 3 zabiegów

Zabiegi bankietowe

SOS wokół oczu

SOS wokół oczu - pakiet 3 zabiegów

Zabieg bankietowy - Aktywna witamina C

Zabieg bankietowy - Aktywna witamina C - pakiet 3 zabiegów

Ekspresowa metamorfoza

Ekspresowa metamorfoza - pakiet 3 zabiegów

Ekspresowa rewitalizacja

Ekspresowa rewitalizacja - pakiet 3 zabiegów

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn

Ekspresowa rewitalizacja dla mężczyzn - pakiet 3 zabiegów

Zabiegi fotoprotekcyjne

Skóra wrażliwa i/lub naczyniowa

Skóra wrażliwa i/lub naczyniowa - pakiet 6 zabiegów

Skóra sucha i odwodniona

Skóra sucha i odwodniona - pakiet 6 zabiegów

Skóra dojrzała

Skóra dojrzała - pakiet 6 zabiegów

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty