A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Zabieg bankietowy - Ekspresowa metamorfoza

Ekspresowa metamorfoza marki Yonelle Medesthetic to zabieg regenerujący przeznaczony do dojrzałej, suchej i szorstkiej cery z niedoborem wilgoci i objawami starzenia, który redukuje zmarszczki i intensywnie nawilża skórę. Tempo starzenia się jest uwarunkowane genetycznie, ale ogromne znaczenie ma również tryb życia. Sucha skóra starzeje się najszybciej, ponieważ słabo broni się przed działaniem czynników zewnętrznych. Tego typu cera jest delikatna i cienka, a do tego ma słabą warstwę ochronną (lipidową), w związku z czym woda szybko z niej odparowuje. Skóra dojrzała występuje na ogół u osób powyżej 45. roku życia, a niekiedy nawet wcześniej (to zależy od indywidualnych uwarunkowań). To właśnie w tym okresie zaczyna obniżać się poziom żeńskich hormonów – estrogenów i progesteronu. Ponieważ z wiekiem ściany naczyń krwionośnych ulegają uszkodzeniu i zmniejsza się ich liczba, pogarsza się także ukrwienie i poziom dotlenienia skóry. Spada produkcja kolagenu, metabolizm komórkowy zwalnia, a zdolność naskórka do odnowy staje się coraz gorsza. Dojrzała skóra jest na ogół sucha, szara i zmęczona; brakuje jej elastyczności i coraz wolniej przyjmuje odżywcze substancje. Wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów kosmetologicznych, dzięki którym można zatrzymać pierwsze oznaki starzenia wynikające ze słabego nawodnienia.

Zalety zabiegu

Ekspresowa metamorfoza ujędrnia i nawilża skórę, rozświetla ją i łagodzi podrażnienia. Nanodyski z retinolem to nośniki wypełnione substancjami aktywnymi, które przenikają aż do czternastej warstwy naskórka, dzięki czemu zwiększają wnikanie retinolu i zapewniają jego przedłużone działanie. Witamina A (retinol) jest zaliczana do witamin młodości, ponieważ zmniejsza pojawiające się z wiekiem zmiany skórne, odwraca skutki fotostarzenia i przyspiesza proces tworzenia nowych komórek. Korzystnie wpływa na poprawę jakości skóry, odżywia ją i zwiększa jej elastyczność oraz redukuje ilość cząsteczek niszczących kolagen. Kwas hialuronowy działa nawilżająco w górnych warstwach naskórka, tworząc warstwę ochronną przed utratą wody. Wnika również do głębszych warstw, gdzie trwale wiąże wilgoć. Ponadto jest nośnikiem, który ułatwia wprowadzanie innych składników aktywnych w głąb skóry. Fosfolipidy natomiast stanowią element budulcowy błon komórkowych, zmiękczają naskórek, ułatwiają penetrację składników aktywnych w głąb skóry i wbudowują się w spoiwo międzykomórkowe, uzupełniając ubytki. Wykazują także zdolność wiązania wody, dzięki czemu zatrzymują wilgoć w skórze i tworzą na jej powierzchni ochronny film. Zabieg zapewnia skuteczną metamorfozę dojrzałej skóry, która nabiera zdrowego i młodzieńczego wyglądu.

Opis zabiegu

Przeprowadzenie zabiegu poprzedza demakijaż przy użyciu płynu micelarnego, profesjonalnej pianki oczyszczającej. Następnie tonizuje się skórę progresywnym tonikiem złuszczającym i wykonuje peeling kawitacyjny. Kolejny etapem zabiegu jest zastosowanie kremu naprawczego Druga Skóra i masaż twarzy, po którym nakłada się na 15 minut nanomaskę Glinkowa Metamorfoza. Po upływie wyznaczonego czasu nadmiar maski zmywa się za pomocą chusty kosmetycznej i równomiernie rozprowadza na skórze serum Druga Skóra. Na zakończenie zabiegu stosuje się peptydowy krem przeciwzmarszczkowy.

Częstotliwość zabiegów

Uzyskanie optymalnych efektów zapewni seria 4–6 zabiegów wykonywanych w odstępach co 7–14 dni.

Przeciwwskazania

Z zabiegu należy zrezygnować w przypadku występowania bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych infekcji skóry, guzków niewiadomego pochodzenia, chorób zakaźnych, nowotworów i czynnej gruźlicy. Wykonanie ekspresowej metamorfozy jest niemożliwe również u osób z aktywną opryszczką, alergiami skórnymi, podrażnieniami, uszkodzeniami, stanami zapalnymi lub ropnymi skóry. Zabieg nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży.

Ekspresowa metamorfoza w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonywana jest przez doświadczonych kosmetologów.

Umów się na konsultację

Cennik zabiegów

Poniższy cennik ma charakter poglądowy. Ostateczną cenę ustala kosmetolog.

Zabiegi bankietowe

Ekspresowa metamorfoza

Ekspresowa metamorfoza - pakiet 5 zabiegów

Finansowanie

 

mediraty logo

 

?

  Skontaktuj się z nami   

ul. A. Mickiewicza 7 lok. 10

tel. 694 735 555

?
Korzystaj z usług A&A z MediRaty