Dlaczego proponowane w Klinice A&A zabiegi na ujędrnianie skóry przynoszą tak świetne efekty?

Ujędrniamy skórę – dlaczego właśnie te zabiegi?

 • stymulują regenerację i odmładzanie skóry;
 • powodują powstawanie nowych fibroblastów, a także wzmożoną syntezę kolagenu i elastyny;
 • zabiegi wykorzystujące naturalne właściwości regeneracyjne organizmu, bez wprowadzania sztucznych substancji.

Jakie są inne zalety zabiegów, dzięki którym ujędrniamy skórę?

 • spersonalizowany plan zabiegowy, ułożony zgodnie z potrzebami pacjenta;
 • większość zabiegów nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta;
 • wysoka jakość przeprowadzanych procedur;
 • często zastosowane razem świetnie uzupełniają się jako zabiegi poprawiające jędrność skóry;
 • zabiegi wykonywane we wszystkich okolicach ciała;
 • brak lub niewielkie ryzyko reakcji alergicznych po zabiegach;
 • zabiegi nie wymagające od pacjenta unikania słońca, czyli można je wykonywać cały rok;
 • zabiegi usuwające wiotkość skóry zwykle nie wyłączają z codziennego funkcjonowania;
 • zabiegi ujędrniające skórę zazwyczaj nie wymagają długiej i uciążliwej rekonwalescencji;
 • długotrwałe efekty po wykonaniu serii zabiegów;
 • lipotransfer najczęściej nie wymaga serii zabiegów;
 • po HIFU na powierzchni skóry nie ma śladu zabiegu, ponieważ jest to zabieg bezigłowy.

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku zajmujemy się następującymi wskazaniami:

HIFU jako metoda ujędrniania skóry, która nie pozostawia śladów po zabiegu. 

Jest to metoda opierająca się na działaniu wysoko skoncentrowanej fali ultradźwiękowej. Fala ta ogniskuje się w gęsto usianych punktach na konkretnej głębokości skóry i tkanki podskórnej, powodując koagulację termalną bez uszkodzenia struktur leżących powyżej. Zatem pozornie nic się nie dzieje, bo nie widać na zewnątrz miejsc ukłuć, zaczerwienienia, obrzęku, siniaków. Jednak HIFU to zabieg o dużej mocy sprawczej: na poziomie od 3,5 mm jesteśmy w stanie dokonać punktowych uszkodzeń w obrębie skóry właściwej lub tkanki podskórnej, doprowadzając do wzbudzenia procesów neokolagenogenezy, wzrostu napięcia i rzeczywistego liftingu tkanek (działanie na poziomie skóry właściwej). Cała procedura składa się z zaledwie 2 zabiegów wykonywanych w odstępie 3 miesięcy.

Radiofrekwencja mikroigłowa – seria zabiegów zwiększających napięcie skóry. 

W zabiegu wykorzystuje się mikroigiełki, na końcu których emitowana jest fala radiowa podgrzewająca tkankę. Igiełki docierają na głębokość 0,5-3,0 mm i to na tej głębokości dokonują się zasadnicze procesy regeneracyjne. Fala radiowa wraz z ukłuciami stymuluje fibroblasty skóry właściwej do wzmożonej syntezy kolagenu, a co za tym idzie do poprawy gęstości skóry i zwiększenia jej napięcia. Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem komplementarnym do HIFU, ponieważ stymuluje regenerację skóry na poziomie nieco płytszym niż skoncentrowane ultradźwięki. Dzięki temu mamy możliwość ujędrniać skórę na całej jej grubości.

Lipotransfer – niezwykłe działanie regeneracyjne tkanki tłuszczowej.

Wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej to metoda bazująca na niezwykle silnych właściwościach regeneracyjnych własnego organizmu. Po wykonaniu lipotransferu obserwujemy stopniową poprawę jakości skóry. Ponadto dzięki tej procedurze możemy w razie potrzeby uzyskać efekt wypełnienia i wymodelowania okolic zabiegowych, co daje od razu widoczne rezultaty. Regeneracja skóry zachodzi dzięki obecności w przeszczepianym preparacie komórek macierzystych, które mają nieograniczone możliwości podziałów, a następnie przekształcania się w inne typy komórek. W ten sposób następuje odnawianie i naprawa tkanek, zaś w przypadku skóry ma miejsce intensywne namnażanie nowych fibroblastów. Ich aktywność prowadzi do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu istotnie zwiększa się jędrność skóry, jej struktura ulega wyraźnemu zagęszczeniu i wygładzeniu. Zaletą lipotransferu jest najczęściej brak konieczności wykonywania serii zabiegów.

Biostymulatory fibryna i osocze – naturalne metody powodujące ujędrnienie skóry.

Naturalnego pochodzenia biostymulatory w postaci preparatów krwiopochodnych, czyli fibryna i osocze, powodują powstrzymanie procesów starzenia się skóry. Szczególnie dzięki zabiegom z fibryną następuje poprawa jędrności skóry, a także jej pogrubienie i delikatna odbudowa ubytków objętości. Są to zabiegi w postaci mezoterapii igłowej i zabiegi z użyciem kaniuli w obrębie twarzy, ale także szyi, dekoltu i dłoni (typowe zabiegi anti-aging). Dzięki dużej ilości płytkowych czynników wzrostu, które są naturalnymi silnymi stymulatorami odnowy komórkowej, dochodzi do stymulacji fibroblastów i produkcji kolagenu. Po serii zabiegów pacjenci zgłaszają znaczną poprawę jakości skóry, zwłaszcza jej gęstości i grubości. Dzięki temu następuje wyraźne odmłodzenie skóry.

Karboksyterapia – zabieg wspomagający walkę z wiotkością skóry.

Metoda polegająca na śródskórnych iniekcjach medycznego dwutlenku węgla, który powoduje ujędrnienie skóry. Seria kilku-kilkunastu zabiegów powoduje lepsze ukrwienie skóry, a także pobudza syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki pobudzeniu metabolizmu komórek następuje zwiększenie napięcia wiotkiej skóry, ale również poprawia się jej koloryt, struktura i elastyczność.

Ujędrniamy skórę na różne sposoby – indywidualny plan zabiegowy w Klinice A&A.

Większość procedur zagęszczających skórę wymaga powtórzeń w serii, bowiem przebudowa skóry jest procesem rozłożonym w czasie. Trwa to kilka tygodni, a zwykle kilka miesięcy. Dzięki stopniowej zmianie wyglądu i funkcjonowania skóry przeprowadzane protokoły zabiegowe dają bardzo naturalne, ale też długo utrzymujące się efekty. W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia posługujemy się kilkoma metodami poprawiającymi jędrność skóry. Mając szeroki wybór metod zabiegowych, możemy dobrać optymalny plan zabiegowy, który będzie zarówno efektywny, jak też komfortowy dla każdego pacjenta.

W Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia w Białymstoku wykonujemy następujące zabiegi: