Czym są peelingi chemiczne?

Peelingi chemiczne są zabiegami o właściwościach keratolitycznych. Oznacza to, że powodują kontrolowane złuszczenie naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą określonych substancji chemicznych zwanych kwasami. Ich rodzaj i stężenie decydują o głębokości penetracji w głąb skóry, a tym samym o intensywności stymulowanych procesów naprawczych. Poszczególne peelingi dedykowane są różnym problemom skóry, celem ich działania jest także działanie prewencyjne anti-aging. Efektem serii zabiegów jest skóra gładka, odmłodzona i pełna blasku. Uzyskujemy wyrównanie kolorytu skóry, spłycenie drobnych powierzchownych zmarszczek, wzrost napięcia i nawilżenia skóry.

Peelingi dobre na wszystko – czy naprawdę?

Peelingi pomagają w przypadku wielu problemów skóry, jednak mają pewne ograniczenia. Należy mieć świadomość, że nie są to zabiegi uniwersalne.

Na co peelingi nie pomogą

  • Nie likwidują głębokich blizn zanikowych
  • Nie zamykają rozszerzonych naczynek
  • Nie zawsze usuną wszystkie przebarwienia
  • Nie redukują nadwrażliwości skóry

W swojej pracy bazujemy na peelingach marki Mediderma – światowego lidera na rynku produktów dermokosmetycznych do użytku profesjonalnego. Wśród peelingów stosowanych w Klinice A&A Medycyna Estetyczna i Kosmetologia możemy wyróżnić dwa rodzaje zabiegów w zależności od rodzaju osiąganych dzięki nim celów.

Zastosowanie peelingów w celach estetycznych

  • oczyszczanie
  • odżywianie
  • nawilżanie
  • zmniejszanie oznak starzenia

Zastosowanie peelingów w celach terapeutycznych

Peelingi są zabiegami działającymi wielokierunkowo, można je dość często powtarzać i mają stosunkowo niewielką inwazyjność – stąd popularność tych zabiegów wśród naszych pacjentów. W zależności od stężenia i pH składników aktywnych może służyć do powierzchownego, jak i do głębokiego złuszczania naskórka. Peeling działający płycej poprawia napięcie skóry i pomaga ograniczać łojotok i zmiany trądzikowe. Preparaty penetrujące głębiej powodują efekt odmładzający, zmniejszają blizny zanikowe i przebarwienia. Większość peelingów może być stosowana w okresie jesienno-zimowym, ale dysponujemy także zabiegami, które mogą być stosowane przez cały rok.

 

Każdy pacjent, który przychodzi do Kliniki, jest kwalifikowany przez kosmetologa do określonego rodzaju peelingów chemicznych. Peelingi chemiczne są doskonałym uzupełnieniem zabiegów wolumetrycznych lub mezoterapii.